آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶ – درس ۲۶: نحوه بازبینی ارائه‌ها در برنامه پاورپوینت

آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶

بازبینی ارائه‌ها در برنامه پاورپوینت

قبل از تحویل ارائه پاورپوینت‌تان شاید از شخصی بخواهید تا آن را بازبینی کند و درباره اسلاید‌ها نظر بدهد. حتی ممکن است با مشارکت یکی از همکاران‌تان یک ارائه بسازید. اگر یک نسخه چاپی برای بازخوانی در اختیار داشته باشید، می‌توانید نظرات را به حاشیه‌های آن اضافه کنید و یا اینکه پیش‌نویس‌های اولیه و نهایی را کنار هم بگذارید و با هم مقایسه کنید. خوشبختانه این قبیل کارها را می‌توانید با استفاده از قابلیت‌های Comments و Compare در نرم افزار پاورپوینت انجام دهید. در ادامه این مطلب از سری آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶ با ما همراه باشید:

برنامه پاورپوینت ، نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ ، نرم افزار پاورپوینت

آموزش پاورپوینت 2016

نظر دادن درباره ارائه‌های پاورپوینت

به هنگام بازخوانی یا همکاری در ساخت یک ارائه شاید بخواهید بدون اینکه اسلاید را تغییر دهید، نظر یا پیشنهاد بگذارید. قابلیت Comment به شما امکان می‌دهد تا بدون اینکه خود اسلاید را تغییر دهید، از موضوعات یادداشت‌برداری کنید. بدین ترتیب نویسنده اصلی یا هر فرد بازبینی‌کننده‌ای می‌تواند نظرات را درج و آن‌ها را بخواند.

نحوه درج نظرات در نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶:

۱- متن یا شیئی که می‌خواهید درباره آن نظر بگذارید را انتخاب کنید. هم‌چنین می‌توانید بر روی ناحیه موردنظر در اسلاید کلیک کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۲- به سربرگ Review (بازبینی) بروید و در آنجا بر روی دستور New Comment (نظر جدید) کلیک کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۳- پنجره Comments ظاهر می‌شود. در مثال زیر، نظر فردی به نام خاویر درج گردیده و محلی برای درج نظر شما نیز اختصاص یافته است.

۴- نظرتان را در این کادر تایپ کنید، سپس کلید Enter را بزنید یا به دلخواه روی نقطه‌ای در بیرون این کادر کلیک کنید تا نظرتان ثبت شود.

مطلب مرتبط:  آموزش پاورپوینت 2016 – درس سیزدهم: نحوه ایجاد و تغییر لیست‌های نشانه‌دار

آموزش پاورپوینت 2016

۵- نظر شما با یک آیکون کوچک در اسلاید نمایش داده می‌شود.

آموزش پاورپوینت 2016

مشاهده نظرات

در برنامه پاورپوینت با مراجعه به پنجره Comments می‌توانید هر یک از نظرات از جمله نظرات افراد بازبینی‌کننده را مشاهده کنید و در صورت لزوم به آن‌ها پاسخ دهید. برای این کار کافیست روی آیکون نظرات در اسلاید مربوطه کلیک کنید و یا در سربرگ Review بر روی دستور Show Comments (نمایش نظرات) کلیک کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

همچنان با ادامه این مبحث از سری آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶ با ما باشید:

نحوه ویرایش نظرات در نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ :

۱- در پنجره Comments، موردی که قصد ویرایش آن را دارید، انتخاب کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۲- تغییرات موردنظرتان را تایپ کنید، سپس کلید Enter را بزنید و یا به دلخواه خود روی نقطه‌ای در قسمت بیرونی کادر نظرات کلیک کنید تا تغییرات‌تان اعمال شود.

آموزش پاورپوینت 2016

نحوه پاسخ دادن به نظرات:

۱- در پنجره Comments، روی دکمه Reply در زیر نظری که می‌خواهید به آن پاسخ دهید کلیک کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۲- پاسخ خود را تایپ کنید، سپس کلید Enter را فشار دهید و یا به دلخواه خود روی نقطه‌ای در قسمت بیرونی کادر کلیک کنید. با این کار نظرتان زیر نظر اصلی به نمایش در می‌آید و یک آیکون دیگر به اسلاید مربوطه اضافه می‌شود.

آموزش پاورپوینت 2016

نحوه حذف نظرات:

  • برای حذف یک نظر ابتدا نظری که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کنید، سپس به سربرگ Review بروید و در آنجا بر روی دستور Delete کلیک کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

  • برای حذف همزمان چند نظر مختلف، بر روی فلش کشویی دستور Delete کلیک کنید. در کادر باز شده سه گزینه نمایش داده می‌شود. گزینه Delete برای حذف نظر جاری، گزینه Delete All Comments and ink on This Slide برای حذف تمام نظرات وارده شده در اسلاید جاری و گزینه Delete All Comments and ink in This Presentation برای حذف تمام نظرات در کل ارائه بکار می‌رود.
مطلب مرتبط:  آموزش پاورپوینت 2016 – درس 16: قالب‌بندی تصاویر اسلایدشو پاورپوینت

آموزش پاورپوینت 2016

مقایسه ارائه‌های پاورپوینت

بعضی مواقع ممکن است بیش از یک نسخه از یک ارائه ایجاد شده باشد. برای مثال، ممکن است چندین پیش‌نویس ساخته باشید و همکارتان هم نسخه خاص خودش را ذخیره کرده باشد. در چنین شرایطی با استفاده از قابلیت Compare نرم افزار پاورپوینت به راحتی می‌توانید چند نسخه از یک ارائه را با هم مقایسه و ترکیب کنید. این قابلیت به شما امکان می‌دهد تا به تفاوت‌های بین دو نسخه از یک ارائه پی ببرید، در نتیجه می‌توانید تصمیم بگیرید که چه نوع تغییراتی را در نسخه نهایی خود اعمال کنید.

نحوه مقایسه دو ارائه پاورپوینت با بکارگیری از قابلیت compare:

۱- یکی از نسخه‌های ارائه‌ای که می‌خواهید مقایسه کنید را باز کنید.

۲- در سربرگ Review، دستور Compare را انتخاب کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

۳- یک کادر محاوره‌ای ظاهر می‌شود. حالا نسخه دوم ارائه‌ای که می خواهید مقایسه کنید را انتخاب کنید. سپس روی دکمه Merge در پایین کادر کلیک کنید. در مثال زیر، ما نسخه internet safety – tim’s edits را انتخاب کرده‌ایم.

آموزش پاورپوینت 2016

۴- پنجره Revisions نمایان می‌شود. این پنجره به شما امکان می‌دهد تا دو نسخه ارائه را با هم مقایسه کنید.

آموزش پاورپوینت 2016

اگر از تغییراتی که بازبینی کرده‌اید، رضایت دارید، بر روی دکمه End Review کلیک کنید. با این کار در ارائه نهایی تنها تغییراتی که پذیرفته‌اید، اعمال می‌شود.

آموزش پاورپوینت ۲۰۱۶

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

gcflearnfree.org

برنامه پاورپوینت ، نرم افزار پاورپوینت ۲۰۱۶ ، نرم افزار پاورپوینت

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط