پیشنهاد خلایق

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ با مثال های کاربردی

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ : در این آموزش با روش تعویض و جایگزینی رنگ در فتوشاپ آشنا خواهید شد و همه چیز در مورد ابزار جایگزین رنگ در فتوشاپ و نحوه استفاده از آن جهت تغییر رنگ اشیاء در تصاویر را فرا خواهید گرفت.

پیش از این، ما با نحوه استفاده از Background Eraser Tool و علت اینکه یکی از بهترین ابزارهای فتوشاپ برای از بین بردن پس زمینه است آشنا شدیم. شما ممکن است تعجب کرده باشید که چرا به ابزار پاک کننده پس زمینه اشاره کردیم. منظور ما این است که یک ابزار پاک کننده پس زمینه می تواند چه شباهتی با ابزار تغییر رنگ داشته باشد؟

پاسخ های زیادی وجود دارد. ابزار پاک کننده ی پس زمینه و ابزار جایگزین رنگ هر دو از روش های مشابه برای تشخیص پیکسل هایی که نیاز به تغییر دارند استفاده می کنند. تنها تفاوت این است که یکی از آنها پیکسل ها را پاک می کند در حالی که دیگری فقط رنگ آنها را تغییر می دهد. در حقیقت، ابزارها خیلی شبیه هستند، توصیه می کنیم مقاله ی آموزش حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ را مطالعه کنید و متوجه شوید که چگونه کار می کند، در این صورت یادگیری ابزار جایگزین رنگ آسان خواهد بود.

همچنین بخوانید : آموزش حذف پس زمینه عکس در فتوشاپ

ابزار تعویض رنگ فتوشاپ حرفه ای ترین روش تغییر رنگ عکس نیست و همیشه نتیجه ای که احتیاج دارید به شما نمی دهد. اما معمولا برای کارهای ساده به طور مناسب عمل می کند و کار کردن با آن بسیار آسان است. بهتر است قبل از اینکه به سراغ روش های پیشرفته و وقت گیرتر بروید، این ابزار را امتحان کنید.

در آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ از Photoshop CS6 استفاده شده است و همچنین کاملا با Photoshop CC سازگار است. اگر از فتوشاپ CS5 یا قبل از آن استفاده می کنید، هنوز هم می توانید روش تعویض و جایگزینی رنگ در فتوشاپ را دنبال کنید.

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

انتخاب ابزار جایگزینی رنگ

ابزار جایگزینی رنگ در پشت ابزار قلمو فتوشاپ در پنل ابزارها قرار گرفته است. برای انتخاب آن، بر روی Brush Tool راست کلیک کرده و سپس گزینه Color Replacement Tool را از منویی که ظاهر می شود انتخاب می کنیم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ ، روش تعویض و جایگزینی رنگ در فتوشاپ ، تغییر رنگ عکس

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

با انتخاب Color Replacement Tool، مکان نمای ماوس به یک دایره با یک علامت مثبت کوچک در مرکز آن تغییر خواهد کرد. همان طور که ذکر شد، اگر شما با پاک کننده پس زمینه آشنا هستید علامت زیر به نظر شما بسیار آشنا خواهد بود زیرا هر دو ابزار از مکان نمای یکسان استفاده می کنند:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

تنظیم اندازه قلم مو

شما می توانید اندازه نشانگر را به طور مستقیم از صفحه کلید خود تنظیم کنید، همانطور که می توانید سایر ابزار Brush فتوشاپ را تنظیم کنید. کلید براکت چپ ( [ ) را به طور مکرر فشار دهید تا مکان نما را کوچکتر و یا کلید براکت راست ( ] ) را فشار دهید تا بزرگتر شود. برای تغییر سختی لبه های قلمو، کلید Shift را به همراه براکت فشار دهید. کلید shift به همراه براکت چپ را به طور مکرر فشار دهید تا لبه ها نرم تر و یا کلید های Shift به همراه براکت راست را فشار دهید تا سخت تر شود.

ابزار جایگزینی رنگ چگونه کار می کند؟

هنگامی که ابزار جایگزین رنگ را بر روی تصویر خود می کشیم، فتوشاپ به طور مداوم رنگی را که به طور مستقیم در زیر مرکز نشانگر قرار دارد، انتخاب می کند. این رنگی است که با رنگ پیش زمینه فعلی شما جایگزین خواهد شد. پیکسل هایی که در حلقه بزرگتر اطراف علامت مثبت قرار می گیرند اگر مطابق با رنگ جایگزین باشد، رنگ آنها تغییر می کند.

به عنوان مثال، اگر شما در یک تصویر از قسمت آبی رنگ عبور کنید و رنگ پیش زمینه خود را قرمز تنظیم کنید، هر پیکسل آبی که در دایره بزرگتر قرار دارد، به قرمز تغییر می کند.گزینه هایی در نوار تنظیمات وجود دارد که می توانیم رفتار ابزار را تغییر دهیم. در ادامه ی آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ این تنظیمات را بررسی خواهیم کرد.

شما می توانید رنگ پیش زمینه را در Foreground color swatch ببینید که در پایین پنل ابزار قرار دارد. به طور پیش فرض، رنگ پیش زمینه سیاه است:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

برای تغییر رنگ پیش زمینه، به سادگی روی نمونه رنگی کلیک کنید سپس یک رنگ جدید را از Color Picker انتخاب کنید. ما رنگ سبز را صرفا جهت سرگرمی انتخاب میکنیم! برای بستن پنجره Color Picker، روی OK کلیک می کنیم.

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

اگر ما دوباره در پنل ابزارها نگاه کنیم، می بینیم که رنگ پیش زمینه جدیدی که انتخاب کردیم در پایین پنل ابزار نشان داده می شود. اگر در تصویر از ابزار جایگزین رنگ استفاده کنیم هر کدام از رنگهایی که زیر علامت مثبت قرار می گیرند، با سبز جایگزین می شوند:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

به عنوان مثال، عکسی از یک دختربچه با بادکنک برای آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ انتخاب کرده ایم :

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

دختر با بادکنک آبی رنگش خوشحال به نظر می رسد. ممکن است با بادکنک آبی اش خوشحال باشد، اما آنچه او واقعا می خواست، یک بادکنک سبز رنگ بود. خوشبختانه می توانیم این رنگ بادکنک را برای او فراهم کنیم. فقط کافی است رنگ پیش زمینه را به سبز تغییر دهیم. همراه ما باشید تا ببینیم چگونه می توانیم این کار را برای او انجام دهیم.

بعد از انتخاب ابزار جایگزین رنگ، علامت مثبت را روی بادکنک آبی در تصویر قرار می دهیم و روی آن کلیک می کنیم. به محض این که کلیک کردیم، دو مورد اتفاق می افتد. مورد اول اینکه فتوشاپ رنگ آبی را نمونه برداری می کند تا بداند کدام رنگ را باید جایگزین کند. پس از آن، هر پیکسل آبی که در حلقه بزرگتر اطراف علامت مثبت قرار دارد، به رنگ سبز تبدیل می شود، زیرا سبز اکنون رنگ پس زمینه است:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

برای تغییر رنگ بقیه بادکنک به سبز، باید کلید ماوس خود را نگه داشته و با ابزار جایگزین رنگ روی بقیه قسمت های آبی بادکنک بکشیم. تا زمانی که علامت مثبت را روی بادکنک آبی نگه داریم و روی سایر نقاط تصویر کلیک نکنیم (که باعث می شود فتوشاپ رنگ جدیدی را نمونه برداری کند)،  فقط رنگ آبی با رنگ سبز جایگزین می شود:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

با این حال، اگر به طور تصادفی در خارج از بادکنک و روی دیوار زرد رنگ پشت آن کلیک کنیم، فتوشاپ رنگ دیوار را انتخاب و شروع به تغییر آن به سبز می کند. هنگامی که این اتفاق می افتد، با ضربه زدن بر روی Ctrl + Z (در سیستم عامل ویندوز) و یا Command + Z (سیستم عامل مک)، آخرین ضربه قلموی خود را می توانیم به عقب برگردانیم. یا با فشار دادن Ctrl + Alt + Z (ویندوز) و یا Command + Option + Z (مک) هر چند حرکت که نیاز داریم به عقب برگردانده و سپس ادامه می دهیم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

Tolerance

رنگ آمیزی بادکنک تا اینجا خوب پیش رفته است. اما زمانی که در لبه ها رنگ را جایگزین می کنیم اگر دقیق تر نگاه کنیم، می توانیم حاشیه هایی از رنگ آبی را ببینیم که ابزار جایگزین رنگ در این قسمت با مشکل مواجه است:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

قبلا ذکر کردیم که گزینه های مختلفی برای تغییر رفتار ابزار جایگزین رنگ در نوار تنظیمات وجود دارد. یکی از این گزینه ها Tolerance است. تنظیم Tolerance به فتوشاپ می گوید که رنگ نمونه برداری شده برای جایگزینی تا چه حد با رنگ پیش زمینه تفاوت دارد. مقدار پیش فرض ۳۰٪ است که مقدار خوبی برای شروع است. متاسفانه، در این مورد مقدار مناسبی برای فتوشاپ نیست تا بتواند سایه ی آبی رنگ در امتداد لبه های بادکنک را پوشش دهد. مقدار Tolerance را به ۵۰٪ افزایش می دهیم که به ابزار جایگزین رنگ اجازه می دهد بر روی طیف گسترده ای از رنگ ها تاثیر بگذارد:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

آخرین مرحله را به عقب برگشته و دوباره امتحان می کنیم. این بار، به لطف تنظیم Tolerance ابزار جایگزینی رنگ قادر است در حذف حاشیه آبی بهتر عمل کند:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

نقاشی روی نقاط باقی مانده به اتمام رسیده است. بادکنک آبی رنگ به کمک ابزار جایگزینی رنگ و افزایش مقدار Tolerance به رنگ سبز تبدیل شد.

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

نمونه برداری از رنگ تصاویر

در مثال فوق، ما به طور تصادفی رنگ جدیدی را برای بادکنک از Color Picker فتوشاپ انتخاب کردیم. اما می توانستیم به آسانی یک رنگ را مستقیما از خود عکس نمونه برداری کنیم. برای انجام این کار، با ابزار جایگزین رنگ فعال، کلید Alt (ویندوز) و یا Option (مک) را در صفحه کلید خود فشار داده و نگه می داریم. ابزار به طور موقت به ابزار Eyedropper Tool تغییر می یابد. روی منطقه ای از عکس که حاوی رنگ مورد نظر ما می باشد کلیک می کنیم. فتوشاپ این رنگ را نمونه برداری می کند و آن را رنگ پیش زمینه جدید در نظر می گیرد. ما در مثال روی پیراهن دختر بچه کلیک میکنیم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

کلید Alt (ویندوز) و یا Option (مک) را رها می کنیم تا به ابزار جایگزینی رنگ برگردیم. اگر نگاهی به رنگ پیش زمینه در پنل ابزار داشته باشیم، می بینیم رنگی که روی آن کلیک کردیم به رنگ جدید پیش زمینه تبدیل شده است:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

با رنگی که به طور مستقیم از تصویر گرفته شده است، می توانیم بادکنک را رنگ کنیم تا یک بار دیگر رنگ آن را تغییر دهیم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

تنظیمات Blend Mode

اگر توجه داشته باشید حتی زمانی که بر روی بادکنک با رنگ جدید نقاشی می کنیم، بادکنک ظاهر براق و درخشش خود را حفظ می کند. اگر ما ابزار Brush را انتخاب می کردیم و روی بادکنک نقاشی کردیم، بادکنک یک سطح صاف و بی روح به نظر می رسید. پس چگونه ابزار جایگزین رنگ توانست بافت و بازتاب بادکنک را حفظ کند؟

پاسخ این است که ابزار جایگزین رنگ از blend modes برای ترکیب رنگ جدید با شی استفاده می کند. چهار حالت ترکیب (Hue, Saturation, Color, Luminosity) برای انتخاب وجود دارد که همه آنها را می توان از گزینه Mode در نوار تنظیمات انتخاب کرد. حالت ترکیب پیش فرض Color است. این همان چیزی است که ما از آن استفاده کرده ایم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

بیشتر ما فکر می کنیم که رنگ یک شیء ترکیبی از سه چیز است: Hue (رنگ واقعی خود شیء)، Saturation (شدت رنگ) و Brightness (میزان روشنایی). هر یک از چهار حالت ترکیبی که ما می توانیم از آن برای ابزار جایگزینی رنگ استفاده کنیم یک یا بیشتر از این ویژگی ها را تحت تاثیر قرار می دهد.

Hue: این حالت ترکیب تنها باعث تغییر رنگ عکس می شود. این گزینه شدت یا روشنایی رنگ اصلی را تغییر نخواهد داد. این حالت برای تصاویری که رنگ هایشان بسیار شدید نیست مناسب است و معمولا تغییرات بسیار ظریفی ایجاد می کند.

Saturation: این حالت فقط شدت رنگ اصلی را تغییر می دهد و رنگ و روشنایی تحت تاثیر قرار نمی گیرند. این حالت برای کاهش شدت رنگ و یا حتی حذف رنگ به طور کامل مفید است.

Color: این گزینه حالت پیش فرض ترکیب است. Hue و Saturation را تغییر می دهد و روشنایی بدون تغییر باقی خواهد ماند. این حالتی است که در اغلب موارد استفاده می کنیم.

Luminosity: در نهایت، حالت ترکیب Luminosity به سادگی روشنایی رنگ اصلی را با روشنایی رنگ جدید مطابقت می دهد. Hue و Saturation تحت تاثیر قرار نخواهند گرفت.

برای ادامه ی آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ از تصویر زیر استفاده کردیم. به نظر می رسد در عکس زیر، بادکنک نارنجی رنگ در بالای صفحه  آماده است تا از گروه جدا شود و در آسمان پرواز کند:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

یکی از راه هایی که باعث می شود که یک بادکنک بیشتر از بقیه برجسته به نظر برسد ممکن است کاهش شدت رنگ برخی از بادکنک های دیگر در اطراف آن باشد. ما نمی خواهیم رنگ واقعی بادکنک را تغییر دهیم فقط شدت آنها را کاهش می دهیم.

برای انجام این کار، گزینه Mode در نوار تنظیمات را به saturation تغییر می دهیم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

اگر می خواستیم بادکنک ها را به طور کامل خنثی کنیم، رنگ آن ها را به طور کامل از بین میبردیم و رنگ پیش زمینه را به رنگ سیاه، سفید و یا خاکستری تنظیم می کردیم. اما از آنجایی که می خواهیم یک اثر ظریف تر ایجاد کنیم، از یک بادکنک کمرنگ در تصویر، نمونه برداری می کنیم. برای انجام این کار، کلید (Alt (Win و یا (Option (Mac را فشار داده و نگه می داریم تا موقتا به ابزار Eyedropper Tool برویم. سپس روی یک رنگ کلیک میکنیم. ما زرد کمرنگ را انتخاب می کنیم. خود رنگ بدون تغییر می ماند، زیرا حالت ترکیبی saturation هیچ یک از رنگ های اصلی را تغییر نمی دهد. این حالت فقط شدت رنگ را تحت تاثیر قرار خواهد داد:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

با زرد کمرنگ که در حال حاضر به عنوان رنگ پیش زمینه تنظیم شده است و حالت ترکیبی saturation ، روی هر بادکنک که نیاز به کاهش شدت رنگ دارد از ابزار جایگزینی رنگ استفاده می کنیم.

اندازه قلم مو را با کلید های براکت چپ و راست بر روی صفحه کلید تنظیم کنید و در صورت نیاز مقدار Tolerance در نوار تنظیمات را تغییر دهید. هنگامی که روی یکی از بادکنکهای نارنجی از ابزار استفاده می کنیم تفاوت در شدت رنگ را میبینم. قسمت بالای بادکنک که آن را نقاشی کرده ایم کاهش شدت را نشان می دهد. بخش پایین که نقاشی نکرده ایم هنوز شدت اصلی را نشان می دهد:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ را با نقاشی روی بادکنک هایی که نیاز به کاهش شدت رنگ دارند ادامه می دهیم. تصویر زیر نتیجه پایانی را نشان می دهد :

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

مشکل روشنایی

متاسفانه، یک وضعیت وجود دارد که در آن ابزار جایگزینی رنگ تمایل به خراب کردن تصویر دارد و این زمانی است که تفاوت های زیادی در روشنایی بین رنگ اصلی در تصویر و رنگی که می خواهیم با آن جایگزین کنیم وجود دارد. ما می خواستیم نارنجی را در همان یک بادکنک جایگزین کنیم که بادکنک با رنگ بنفش تیره  توجه ما را جلب نمود.

ابتدا، رنگ ها را در تصویر به همان اندازه که در ابتدا بودند، با رفتن به منوی File در بالای صفحه و انتخاب گزینه Revert به عقب برمی گردانیم. سپس، با انتخاب ابزار Replacement Tool، کلید (Alt (Win و یا (Option (Mac را نگه داشته و بر روی یکی از بادکنک های بنفش کلیک می کنیم تا رنگ آن را انتخاب کنیم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

گزینه Blend را در نوار تنظیمات به Color که حالت پیش فرض است تنظیم می کنیم. سپس روی بادکنک نارنجی رنگ می کنیم تا رنگ آن به بنفش تیره تغییر کند. نتیجه این است:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

رنگ بادکنک به بنفش تغییر کرده است، اما مانند دیگر بادکنک های بنفش به نظر نمی رسد. مشکل این است که بسیار روشن تر از بقیه بادکنک های بنفش است. به این دلیل که رنگ اصلی بادکنک بسیار روشن تر از بادکنک با رنگ بنفش تیره بود که از روی آن نمونه برداری کردیم. حالت Blend رنگ هیچ تاثیری بر روشنایی ندارد. در حقیقت، تنها حالتی که روشنایی را تغییر می دهد Luminosity است، پس بگذارید آن را امتحان کنیم. حالت Blend را در نوار تنظیمات به Luminosity تغییر می دهیم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

مراحل قبلی را برای بازگرداندن بادکنک به رنگ نارنجی اصلی به عقب طی می کنیم. سپس با استفاده از حالت Luminosity در این زمان، سعی می کنیم رنگ نارنجی را با بنفش تیره جایگزین کنیم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

متاسفانه همه چیز به خوبی پیش نمی رود. حالت Luminosity بادکنک را تیره تر ساخته است، اما هنوز هم نارنجی است و در حال حاضر بیشتر جزئیات بافت از بین رفته است. در این حالت شباهت چندانی به یک بادکنک ندارد و این مشکل ما با ابزار جایگزینی رنگ است. این ابزار زمانی که فقط نیاز به تغییر رنگ و یا شدت رنگ دارید، به نحو عالی عمل می کند. اما اگر تفاوت هایی بین روشنایی رنگ اصلی و رنگ جدید وجود داشته باشد، احتمالا باید راه حل های دیگری را امتحان کنید.

تنظیمات نمونه گیری

در سمت راست گزینه Blend Mode در نوار تنظیمات مجموعه ای از سه آیکون کوچک وجود دارد. هر یک از این آیکون ها یک گزینه نمونه برداری متفاوت برای ابزار جایگزین رنگ را نشان می دهد و مشابه ابزار Background Eraser فتوشاپ کار می کنند. از چپ به راست گزینه های Continuous (تنظیم پیش فرض)، Once و Background Swatch وجود دارد. برای انتخاب هر گزینه در صورت نیاز بر روی آیکون آن ها کلیک می کنیم:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

این گزینه های نمونه گیری چگونگی نمونه برداری از رنگ تصاویر توسط فتوشاپ را کنترل می کند. با انتخاب Continuous (نماد سمت چپ)، فتوشاپ هنگام استفاده از ابزار جایگزینی رنگ جستجو برای رنگ های جدید جهت نمونه برداری را ادامه می دهد. هر رنگ جدیدی که زیر علامت مثبت قرار گیرد به عنوان رنگ جدیدی برای جایگزینی انتخاب می شود. این تنظیماتی است که بیشترین استفاده را دارد و زمانی که تنوع زیادی در رنگ اشیاء وجود دارد بهتر عمل می کند.

با انتخاب Once (آیکون میانی)، فتوشاپ تنها رنگی را که در ابتدا روی آن کلیک کرده اید، بدون توجه به رنگ های بعدی در طول کار کردن با ابزار جایگزینی رنگ (تا زمانی که دکمه ماوس را نگه دارید) نمونه برداری می کند. این گزینه زمانی که قصد جایگزینی رنگ در منطقه بزرگی را دارید به بهترین شکل عمل می کند. شما همچنین می توانید گزینه “Once” را امتحان کنید تا خودتان ببینید که Continuous باعث می شود Tool Replacement Tool قسمت های مجاور رنگ را جایگزین می کند و گزینه Tolerance کمکی به این وضعیت نمی کند.

در نهایت گزینه ای که اغلب از آن استفاده نمی شود Background Swatch (آیکون سمت راست) است. این گزینه نمونه برداری رنگ پیش زمینه را جایگزین می کند و ممکن است زمانی که هیچ یک از دو گزینه دیگر نتیجه مورد نظرتان را فراهم نکردند موثر واقع شود. روی Background color swatch بر روی پنل ابزار کلیک کنید و نزدیک ترین رنگی را از Color Picker انتخاب کنید که می خواهید در تصویر جایگزین شود. اگر رنگی که انتخاب کردید به اندازه کافی به رنگ دلخواهتان نزدیک نبود سعی کنید مقدار Tolerance را تنظیم کنید.

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

تنظیمات Limits

یکی دیگر از تنظیماتی که در آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ بررسی می کنیم Limits است. این تنظیمات برای ابزار جایگزین رنگ وجود دارد و دقیقا مشابه با ابزار پاک کننده پس زمینه عمل می کند. این گزینه کنترل می کند که فتوشاپ در چه جاهایی می تواند برای جایگزینی رنگ ها جستجو کند. سه گزینه Contiguous, Discontiguous و Find Edges برای این تنظیمات وجود دارد. از دو گزینه اول (Contiguous و Discontiguous) بیشترین استفاده می شود:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

گزینه Contiguous تنظیمات پیش فرض است و به این معنی می باشد که ابزار جایگزینی رنگ فقط می تواند پیکسل هایی را که در اطراف علامت مثبت قرار دارند جایگزین کند. این گزینه پیکسل هایی را که با رنگ نمونه برداری شده مطابقت دارند اما در منطقه ای با رنگ های مختلف مسدود شده اند تحت تاثیر قرار نمی دهد، مگر این که شما به طور فیزیکی مکان نما را به قسمت جداگانه حرکت دهید.

مخالف حالت بالا گزینه Discontiguous است، که به ابزار جایگزین رنگ اجازه می دهد تا پیکسل هایی که با رنگ نمونه مطابقت دارند و در مرزهای مکان نما قرار می گیرند جایگزین کند، حتی اگر این پیکسل ها در قسمت های مختلفی باشند.

گزینه سوم Find Edges است که مشابه Contiguous است که تنها می تواند رنگ پیکسل هایی که در یک منطقه اطراف مکان نما قرار دارند، تغییر دهد اما دقیق تر از Contiguous است و در تشخیص لبه بهتر عمل می کند. اگر ابزار جایگزینی رنگ در اطراف جسمی با لبه های برجسته و مشخص به خوبی عمل نمی کند و افزایش یا کاهش مقدار Toleranceچیزی را بهبود نمی بخشد، گزینه ی Find Edges را امتحان کنید.

تنظیمات  Anti Alias

​​گزینه ی نهایی برای ابزار جایگزینی رنگ Anti-alias است که به طور پیش فرض انتخاب شده است. این گزینه را فعال کنید تا لبه های قسمت هایی که ابزار جایگزین رنگ بر روی آن تأثیر می گذارد روشن شود:

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

با این آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ به راحتی می توانید رنگ اشیاء در تصاویر خود را با استفاده از ابزار جایگزین رنگ در فتوشاپ تغییر دهید.

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

photoshopessentials.com

آموزش تغییر رنگ قسمتی از عکس در فتوشاپ ، روش تعویض و جایگزینی رنگ در فتوشاپ ، تغییر رنگ عکسمطالب مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟