راهنمای کامل درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی و داروهای شیمیایی

درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی : بیماری رفلاکس معده یا ریفلاکس معده به وسیله سوزش سر دل یا سوزش دردناک در قسمت پایینی قفسه سینه مشخص می‌شود.

آیا رفلاکس معده درمان دارد ؟ سوزش سر دل یا سوزش دردناک در قسمت پایینی قفسه سینه مربوط به حرکت اسید معده به سمت بالا و به سمت مری است. مری لوله ای بلند است که از گلو به معده متصل شده است.وقتی که دراز می‌کشید یا بیش از حد خم می‌شوید درد بیشتر می شود. در ادامه روشهای درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی و داروهاش صنعتی آورده می شود.

برگشت اسیدی حاد یا مزمن، بیماری رفلاکس معده نامیده می شود. نام های دیگر آن  عبارت است از ریفلاکس معده‌ای مروی یا ریفلاکس گاستروازوفاژیال.

علائم رفلاکس معده

علاوه بر سوزش سردل، علائم رفلاکس معده عبارتند از حالت تهوع، مزه ترش در دهان، گلو درد، سرفه خشک و درد قفسه سینه.

عوارض رفلاکس معده

عوارض رفلاکس معده بیماری های جدی نظیر سرطان مری و مری بارت هستند.

درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی ، درمان رفلاکس معده با طب سنتی ، درمان رفلاکس معده در طب سنتی ، درمان گیاهی رفلاکس معده در کودکان ، درمان سنتی رفلاکس معده ، درمان طبیعی رفلاکس معده ، راه های درمان رفلاکس معده ، درمان رفلاکس معده در بزرگسالان ، داروی گیاهی برای رفلاکس معده ، درمان خانگی رفلاکس معده

درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی

راههای درمان رفلاکس معده ، درمان سریع رفلاکس معده ، درمان رفلاکس شدید معده ، درمان رفلاکس معده به مری ، رژیم غذایی برای درمان رفلاکس معده ، بهترین دارو برای رفلاکس معده ، علت رفلاکس معده چیست ، آیا رفلاکس معده درمان دارد ، بیماری رفلاکس معده ، علائم رفلاکس معده ، عوارض رفلاکس معده

علت رفلاکس معده چیست ؟

در پاسخ به این سوال که علت رفلاکس معده چیست باید بگوییم که علت اصلی بیماری رفلاکس معده هنوز مشخص نشده است، اما واضح است که عواملی نظیر سیگار کشیدن، چاقی، بارداری، غذاهای خاص، ژنتیک، خرابی عضلات اسفنکر مری پایینی، اختلالات معده مانند فتق هیاتال و برخی داروها ممکن است این مشکل را ایجاد کنند.

حملات شدید و مکرر ریفلاکس معده نیاز به درمان پزشکی دارد. اگر فقط علایم خفیف را تجربه می‌کنید می‌توانید برخی از داروهای خانگی طبیعی را برای درمان امتحان کنید. اگر مشکل بیش از دو بار در هفته رخ داد با دکتر خود مشورت کنید.

آیا رفلاکس معده درمان دارد ؟ راههای درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی

در اینجا ۱۰ داروی برتر برای درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی آورده می شود.

سرکه سیب، بهترین دارو برای رفلاکس معده 

بهترین دارو برای رفلاکس معده سرکه سیب است. سرکه سیب طبیعی یکی از داروهای خانگی مؤثر برای درمان رفلاکس معده با طب سنتی است. به هضم غذا کمک می‌کند و تولید اسید معده را به تعدیل می رساند.

به منظور درمان گیاهی رفلاکس معده در کودکان و بزرگسالان یک یا دو قاشق چای خوری سرکه سیب طبیعی و ارگانیک را در یک فنجان آب گرم مخلوط کنید. ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قبل از خوردن وعده‌های غذایی آن را بنوشید. این کار را به صورت منطم حداقل برای چند ماه انجام دهید.

همچنین زمانی که سوزش سردل شروع می شود می‌توانید سرکه سیب را در آب مخلوط کرده و بنوشید.

درمان رفلاکس معده در طب سنتی با جوش شیرین

جوش شیرین به نام بی کربنات سدیم نیز شناخته می شود. یک آنتی اسید طبیعی است که فوراً سوزش سردل، شایع ترین علامت رفلاکس معده را تسکین می بخشد.

جهت درمان رفلاکس معده با طب سنتی نیم تا یک قاشق چای خوری جوش شیرین را در یک فنجان آب حل کنید. برای تسکین فوری آنرا بنوشید.

مطلب مرتبط:  دیس‌ لیپیدمی / پایین آوردن چربی خون با گیاهان دارویی

توجه:مصرف طولانی مدت جوش شیرین توصیه نمی شود. همچنین کسانی که فشار خون بالایی دارند باید از مصرف جوش شیرین اجتناب کنند چون حاوی سدیم است.

درمان رفلاکس معده در طب سنتی با آلوئه ورا

به دلیل خواص ضدالتهابی و التیام بخشی،آلوئه ورا التهاب معده و مری را تسکین می‌دهد و باعث رهایی از اثرات ریفلاکس معده می شود. جهت درمان گیاهی رفلاکس معده در کودکان و بزرگسالان یک چهارم فنجان شیره آلوئه ورا را حدود ۲۰ دقیقه قبل از صرف هر وعده غذایی بنوشید.

توجه:در مصرف آلوئه ورا افراط نکنید چون اثر ملین دارد.

درمان سنتی رفلاکس معده با صمغ جویدنی

مطالعه‌ای که در مجله تحقیقات دندانپزشکی منتشر شده نشان داده است که جویدن آدامس بدون قند به مدت ۳۰ دقیقه پس از صرف غذا می‌تواند به از بین بردن علایم بیماری رفلاکس معده و درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی کمک کند.

تولید بزاق را تحریک می‌کند که باعث می شود اسید انباشته شده در روده شسته شود.بزاق به دلیل قلیایی بودن به خنثی سازی اسید معده کمک می کند.

بنابراین می‌توانید با جویدن آدامس بدون قند پس از صرف غذا ریفلاکس معده خود را کاهش دهید.همچنین می‌توانید آدامس با طعم دارچین را نیز امتحان کنید اما از طعم نعناع اجتناب کنید زیرا نعناع اسفنکرهای تحتانی مری را شل می‌کند و به برگشت اسید معده به مری کمک می کند.

درمان سنتی رفلاکس معده با ریشه شیرین بیان

ریشه شیرین بیان در درمان طبیعی رفلاکس معده مفید است زیرا خواص التیام بخشی دارد.غشای مخاطی را نرم می‌کند و از پوشش روده حفاظت می کند،التهاب معده را کاهش می‌دهد و اسپاسم معده را کم می کند.

به منظور درمان طبیعی رفلاکس معده نصف قاشق چای خوری پودر ریشه شیرین بیان را در یک فنجان آب بجوشانید.آنرا صاف کرده و ۱۵ تا ۲۰ دقیقه قبل از صرف غذا بنوشید.این درمان را دو تا سه بار در روز برای یک هفته انجام دهید.

از دیگر راه های درمان رفلاکس معده این است که می توانید یک یا دو عدد قرص جویدنی ۴۰۰ میلی گرمی شیرین بیان را قبل از وعده‌ های غذایی روزی دو یا سه بار مصرف کنید.حداقل چند هفته این کار را ادامه دهید.می توانید این مکمل گیاهی را از اکثر عطاری ها تهیه کنید.

توجه:قبل از مصرف این گیاه با دکتر خود مشورت کنید.

درمان رفلاکس معده در بزرگسالان با خردل زرد

مصرف خردل زرد یکی دیگر از راه های درمان رفلاکس معده است که به نرمال سازی اسید معده کمک می کند.سرکه موجود در این خوراکی،اسید ضعیفی است که PH اسید معده را کاهش می دهد.

درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی

به منظور درمان رفلاکس معده در بزرگسالان هنگامی که حملات رفلاکس اسیدی شروع می شود،یک قاشق چای خوری از خردل زرد را برای تسکین فوری بخورید.اگر این ماده برای شما بسیار قوی است آنرا با یک لیوان آب بخورید.

تذکر:اگرچه در بسیاری از موارد مؤثر است،ممکن است در برخی افراد سوزش سردل را افزایش دهد.

درمان خانگی رفلاکس معده با رازیانه

رازیانه یک داروی گیاهی برای رفلاکس معده است. رازیانه برای بهبود هضم و سرکوب اسپاسم معده بسیار مفید است.ترکیبی به نام آنتول دارد که به آرام سازی اسپاسم دستگاه گوارش کمک می‌کند و اثرات ضد التهابی دارد.

برای درمان خانگی رفلاکس معده نصف قاشق چای خوری از دانه‌های رازیانه را بعد از هر وعده غذایی بجوید. همچنین می توانید یک قاشق چای خوری دانه رازیانه را در یک فنجان آب بجوشانید.بگذارید ۱۰ دقیقه بجوشد و سپس آنرا صاف کنید. دو تا سه بار در روز برای چند ورز آنرا بنوشید.

مطلب مرتبط:  راهنمای درمان اسید معده با داروی گیاهی / راههای درمان ترش کردن

درمان رفلاکس شدید معده با ناورن قرمز

دیگر داروی گیاهی برای رفلاکس معده نارون است. نارون خواص تسکین دهندگی دارد که به پوشش مری و پوشش داخلی معده کمک می کند.به علاوه اثرات ضد التهابی و تسکین دهندگی دارد.

به منظور درمان سریع رفلاکس معده دو قاشق غذاخوری پودر پوست درخت نارون قرمز را در دو فنجان آب داغ مخلوط کنید. بگذارید برای پنج دقیقه بماند. سه بار در روز آن را بنوشید تا شاهد بهبودی باشید.

درمان سریع رفلاکس معده با گل ختمی

از راههای درمان رفلاکس معده مصرف دمنوش گل ختمی است. مانند نارون،گل ختمی خواص تسکین دهندگی و آرام بخشی دارد.سرشار از موسیلاژ است که از پوشش مخاطی معده و مری محافظت می کند.

به منظور درمان رفلاکس شدید معده دو قاشق غذاخوری ریشه گل ختمی خشک شده را به یک لیتر آب اضافه کنید. بگذارید یک شب در آب بماند. صبح روز بعد گیاه را بفشارید و از آب خارج کنید. روزی چند بار این محلول را بنوشید تا بهبودی حاصل شود.

درمان رفلاکس معده به مری با زیره

از دیگر راههای درمان رفلاکس معده مصرف زیره سبز به همراه غذا است. دانه زیره سبز می‌تواند به بدن برای مقابله با ریفلاکس معده کمک کند چون عمل هضم را بهبود داده و مشکلات گوارشی و نفخ را کاهش می دهد.

برای درمان رفلاکس معده به مری یک قاشق چای خوری دانه زیره سبز را در یک فنجان آب بجوشانید.بگذارید برای ۵ دقیقه بجوشد و سپس آن را صاف کنید.این چای را هر روز صبح و پس از هر وعده غذایی به مدت چند روز بنوشید تا پیشرفت بهبودی در خود را ببینید.

همچنین می توانید دانه‌های زیره را حین پخت و پز به رژیم غذایی برای درمان رفلاکس معده اضافه کنید.

توضیحات اضافی:

خوردن یک عدد سیب قرمز یا چند عدد بادام پس از هر وعده غذایی می‌تواند به جلوگیری و درمان رفلاکس معده به مری کمک کند. در رژیم غذایی برای درمان رفلاکس معده می بایست غذاهای پروبیوتیک نظیر ماست وجود داشته باشد.

در هر وعده حجم زیادی غذا نخورید مخصوصاً شب‌ها و قبل از خواب.

وزن اضافی خود را کاهش دهید.

سعی کنید بفهمید چه چیزی باعث تحریک رفلاکس معده شما می شود.اغلب تحریک‌کننده های شایع عبارتند از سیگار کشیدن، مصرف الکل، نوشابه های گازدار و قهوه، خوردن شکلات، مرکبات، پیاز، سیر و غذاهی چرب، تند و سرخ شده.

سر تخت خواب خود را ده تا پانزده سانتی متر بالاتر بیاورید یا از بالش بلندتری در رختخواب استفاده کنید.

ترجمه شده در سایت خلایق

منبع: top10homeremedies

درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی

درمان رفلاکس معده با داروهای گیاهی ، درمان رفلاکس معده با طب سنتی ، درمان رفلاکس معده در طب سنتی ، درمان گیاهی رفلاکس معده در کودکان ، درمان سنتی رفلاکس معده ، درمان طبیعی رفلاکس معده ، راه های درمان رفلاکس معده ، درمان رفلاکس معده در بزرگسالان ، داروی گیاهی برای رفلاکس معده ، درمان خانگی رفلاکس معده ، راههای درمان رفلاکس معده ، درمان سریع رفلاکس معده ، درمان رفلاکس شدید معده ، درمان رفلاکس معده به مری ، رژیم غذایی برای درمان رفلاکس معده ، بهترین دارو برای رفلاکس معده ، علت رفلاکس معده چیست ، آیا رفلاکس معده درمان دارد ، بیماری رفلاکس معده ، علائم رفلاکس معده ، عوارض رفلاکس معده

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
1 دیدگاه
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها