پیشنهاد خلایق

چرا شوهرم دروغ می گوید؟ با شوهر دروغ گو چه کنم؟

شوهر دروغگو

بسیاری از زنان نمی دانند که چرا شوهرشان در مورد کاری که انجام می دهد یا جایی که بوده است دروغ می گوید حتی وقتی کارش هیچ مشکلی ندارد. اما قبل از این که شروع به نتیجه گیری کنید این موضوع را در نظر داشته باشید که دلایل زیادی برای دروغگویی وجود دارد معمولا خود شما به همان اندازه شوهرتان در این دروغگویی ها شریک هستید.

چه کارهایی از شوهرتان یک دروغگو می سازد

۱ . ترس از ناراحتی

همه ما نگران چگونگی واکنش افرادی که دوستشان داریم هستیم. اگر کاری که انجام می دهیم مطابق روال پیش نرود مطمئنا نگرانی هایی به دنبال خواهد داشت. شوهرتان اغلب از شما می پرسد چه می خواهید تا از هر گونه درگیری اجتناب کند. اگر برخورد شما آرامتر بوده و با استرس کمتری همراه باشد، شوهرتان خود به خود رفتارش تغییر خواهد کرد. از خودتان بپرسید: تا به حال نشده برای این که آرامش بینتان حفظ شود، دروغ های کوچکی گفته باشید؟ اگر حقیقت را بخواهید زن و شوهر هر دو مرتکب این اشتباه می شوند.

۲ . گیر نیفتادن

اگر مردی، کاری را که نباید، انجام دهد برای جلوگیری از گیر افتادن دروغ می گوید. در بروز این رفتار زن و شوهر با هم مقصرند. با این حال موقع سرزنش کردن شوهرتان هر کاری که تا به حال انجام داده اید را به عنوان بهانه ای برای رفتار خود بیان می کند. اجازه ندهید شوهرتان شما را مسئول اشتباهش نشان دهد یا فکر کنید که به خاطر شما دروغ گفته است. او این کار را فقط برای گیر نیفتادن خودش انجام داده است.

۳ . شانه خالی کردن از انجام کاری که برایش سخت است

سوال ” چرا شوهرم دروغ می گوید؟ ” معمولا زمانی پیش می آید که همسر کار سختی از شوهرش می خواهد و ناگهان می بیند که او خودش را سرگرم کار دیگری کرده. اگر از او بخواهید که بعد از کار، خرید کند به شما خواهد گفت تا آخر وقت درگیر است. اگر واقعا نخواهد که بیشتر در محل کارش بماند به شما خواهد گفت سفارشتان را فراموش کرده است. اگر شما او را به تنبلی متهم کنید به شما خواهد گفت غر نزنید. مردها این گونه اند پس فقط در مورد چیزهایی که واقعا برایتان اهمیت دارد و برای انجام ندادن آن به شما دروغ گفت به او سخت بگیرید.

مطلب مرتبط:  7 مهارت ارتباط با همسر که زندگیتان را شیرین تر می کند

۴ . تجربه بد روابط گذشته

گاهی اوقات شوهرتان به خاطر رابطه واقعا بدی که قبلا داشته و برای اجتناب از تکرار ناراحتی های قبلی، دروغ می گوید. مثلا نامزد قبلی اش همیشه او را به توجه بیش از حد به زنان دیگر در پارک متهم می کرده است. بنابراین ممکن است به دلیل نگرانی از رفتار مشابه شما، نگوید که به پارک می رود. دلیل اصلی دروغگویی شوهرتان را پیدا کرده و به او اطمینان دهید که شما آن کارها را انجام نخواهید داد.

 ۵ . ناامنی

گاهی اوقات دلیل دروغگویی شوهرتان این است که فکر می کند ممکن است ترکش کنید یا دیگر علاقه ای به او نداشته باشید. او غرور خودش را دارد که ممکن است باعث شود در مورد شغل یا سنش به شما دروغ بگوید. شاید دوران کودکی پرخشونتی داشته که از آن خجالت می کشد. داشتن چنین احساساتی برای او طبیعی است. ولی مراقب باشید، اگر او راجب چیزهای ساده دروغ می گوید یعنی می تواند در مورد مسائل بزرگتر هم دروغ بگوید.

۶ . مخفی کردن اعتیاد

معتادان یک خصلت مشترک دارند. همه آن ها برای سرپوش گذاشتن روی مشکلشان دروغ می گویند. اعتیادشان هر چه باشد، مواد مخدر، الکل، قمار، فیلم های نامناسب یا دزدی از مغازه ها، فرقی نمی کند، شوهران تا زمانی که بتوانند در این مورد به همسرشان دروغ می گویند. برای کمک به او باید از مشاوره و راهنمایی حرفه ای کمک بگیرید.

چه کنیم شوهرمان دروغ نگوید

چیکار کنم شوهرم بهم دروغ نگه؟ مسلما مهم ترین سوالی که با آن روبرو هستید همین است می خواهید درمان دروغگویی شوهرتان را پیدا کنید.

مطلب مرتبط:  رابطه ی شنیدن و یادگیری در کودکان

پاسخ های زیادی به این سوال وجود دارد. نباید فکر کنید که او در مورد همه چیز به شما دروغ می گوید، تا زمانی که مکالمه ای آرام و دوستانه با هم نداشته باشید متوجه عمق مشکل او نخواهید شد.

۱ . احساس خودتان را توضیح دهید

اگر شوهرتان برای محافظت از احساسات یا غرورش دروغ می گوید، برایش توضیح دهید که این کارها چه احساسی به شما می دهد. او را متهم نکنید. در عوض تاثیری که دروغش روی شما می گذارد را به او بگویید. سرش داد نکشید، خونسرد بمانید و به جای فراری دادن شوهرتان، موقعیت را کنترل کنید.

۲ . از دیدگاه او موضوع را ببینید

زمانی که احساسات خود را بروز دادید به او فرصت دهید درباره عدم صداقتش توضیح دهد. ذهنتان را باز نگه داشته و از دیدگاه او به موضوع نگاه کنید. به خاطر داشته باشید، شاید او به دلیل احساس عدم امنیت و آسیب پذیری دروغ گفته باشد. با داشتن دیدگاهی درست می توانید بهترین حرکت را برای بهبود روابطتان انجام دهید.

۳ . مستقیم به جلو حرکت کنید

سعی نکنید شوهرتان را با دروغ خودش گیر بیندازید و سپس اصلاحش کنید. در عوض مستقیما به مشکل اشاره کرده و به سمت هدف متمرکز شوید. حقایق را ببینید. از یک رویکرد مستقیم و منطقی استفاده کنید و شوهرتان را در جریان اتفاقی که در حال رخ دادن است قرار دهید تا فکر نکند فریب دروغش را خورده اید.

به او بگویید احساساتتان با این رفتارش جریهه دار شده ولی در موردش قضاوت نکنید. این کار ممکن است بلافاصله او را در لاک دفاعی خود فرو برده و تمام مسیر های ارتباطی اش را با شما قطع کند. همزمان جوری رفتار کنید که فکر نکند می تواند به دروغگویی ادامه دهد. به او بگویید باید در کنار هم راه حلی برای این مشکل پیدا کنید و به او توضیح دهید که صداقت و اعتماد چقدر برایتان با اهمیت است.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

newhealthadvisor.com

/why-does-my-husband-lie.html

مطالب مرتبط