سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

@Hikhalayegh

پیچ خوردگی تخمدان و روش درمان

پیچ خوردگی تخمدان و یا پیچیدن تخمدان زمانی رخ می دهد که یک تخمدان به طور ناگهانی پیچ می خورد و جریان خون به سمت آن متوقف می شود.

اگر این اتفاق بیافتد، درد ناگهانی و شدیدی در یک طرف از قسمت تحتانی شکم آغاز می شود.

چرخش تخمدان در زنان در سنین باروری شایع تراست، بنابراین اگر شما یائسه هستید، خیالتان راحت باشد. در زنان جوان، بافت انعطاف پذیرتر است و تخمدان می تواند حرکت کند و با تغییرات هورمونی پیچ و تاب بخورد.

نوع درمان، اورژانسی است به این دلیل که تاخیر در شروع درمان باعث از دست رفتن تخمدان مبتلا شده و هرچه درمان به تاخیر بیفتد احتمال مرگ بیمار بالاتر می‌رود. به بیان ساده می توان گفت اگر بیمار به‌ موقع مراجعه و درمان نشود ممکن است جان خود را از دست بدهد.

پیچ خوردگی تخمدان

علل پیچ خوردگی تخمدان

وجود کیست بزرگ یا توده های خوش‌خیم و بدخیم

به صورت اتفاقی در اثر فعالیت های سنگین یا ورزش

خوردن داروهای محرک تخمک گذاری و باروری

طول بیش از اندازه ی لوله های فالوپ(لوله های رحمی)

علایم پیچ خوردگی تخمدان

غیر از درد شکم، علامت خاصی وجود ندارد برای همین ممکن است بیماری دیر تشخیص داده شود.به طور ناگهانی و یکباره دردی شدید کل شکم‌ را فرا می گیرد تا حدی که بیمار قادر نیست از جای خود بلند شود.

هرچه شدت درد بیشتر شود، استفراغ و تهوع نیز به وجود خواهد آمد.

درمان پیچ خوردگی تخمدان

باز کردن پیچ خوردگی با کمک روش لاپاراسکوپی

قرص های ضد بارداری و دیگر اشکال داروهای هورمونی ضدبارداری می توانند به جلوگیری از تشکیل کیست در تخمدان ها کمک کنند و امکان پیچ خوردگی این ارگان را کاهش دهند.(البته عوارض شدیدی از قبیل لخته کردن خون دارند)

khalayegh.com

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط