این سایت به فروش میرسد. به واتس آپ شماره زیر، پیام ارسال فرمایید. 

09305140449

ایمپلنت دندان چیست ؟ همه چیز درباره ی ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان چیست ؟

علیرغم پیشرفت در مراقبت از دندان، میلیون ها نفر از ریزش دندان رنج می برند، که عمدتا به علت پوسیدگی دندان، بیماری پریودنتال  و یا آسیب هایی از این قبیل است. برای سالهای بسیاری، تنها گزینه های درمانی برای افرادی که دندان هایشان را از دست داده بودند، پل ها و پروتزهای دندانی بودند. اما امروز،ایمپلنت دندان در دسترس هستند. در این متن به سوالاتی از قبیل  ایمپلنت دندان چیست ، مراحل انجام ایمپلنت دندان چگونه است ، هزینه ایمپلنت دندان چقدر است ؟ ایا ایمپلنت دندان درد دارد ؟ و…  پاسخ خواهیم داد. همچنین می توانید فیلم کاشت ایمپلنت دندان را ادامه مشاهده کنید .

ایمپلنت دندان چیست ، مزایای ایمپلنت ، ایمپلنت ، طول عمر ایمپلنت دندان ، روش ایمپلنت دندان ، درد ایمپلنت دندان ، 

ایمپلنت دندان

فیلم کاشت ایمپلنت دندان ، مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان ، ایا ایمپلنت دندان درد دارد ، مراحل ایمپلنت دندان ، هزینه ایمپلنت دندان ، روش ایمپلنت دندان ، مراحل انجام ایمپلنت دندان ، هزینه ایمپلنت دندان چقدر است 

ایمپلنت دندان چیست ؟

ایمپلنت دندان جایگزین ریشه دندان است. ایمپلنت ها یک پایه قوی برای جایگزینی دائمی (ثابت) یا موقت دندان ایجاد می کنند که با دندان های طبیعی شما مطابقت دارند. بعد از پاسخگویی به سوال ایمپلنت دندان چیست به سوالات دیگر مرتبط با ایمپلنت پاسخ خواهیم داد.

مزایای ایمپلنت دندان چیست؟

مزایای بسیاری برای ایمپلنت دندان وجود دارد، از جمله:

بهبود ظاهر: ایمپلنت دندان شبیه دندان های طبیعی دیده و احساس می شوند و چون آنها طراحی شده اند تا در استخوان ثابت شوند، دائمی هستند.

بهبود گفتار: با دندان مصنوعی، دندان ها می توانند درون دهان لغزش کنند و باعث می شوند که شما کلمات را خجالت زده یا با عجله بیان کنید. ایمپلنت دندان به شما اجازه می دهد بدون نگرانی در مورد لغزش دندان ها صحبت کنید.

بهبود راحتی: از آنجایی که ایمپلنت دندان بخشی از شما می شود، ناراحتی ناشی از پروتزهای متحرک را از بین می برند.

خوردن راحت تر: دندان های مصنوعی می توانند مشکل جویدن را ایجاد کنند. اما  از جمله مزایای ایمپلنت دندان این است که مانند دندان های طبیعی عمل می کنند و به شما اجازه می دهند غذاهای مورد علاقه خود را با اعتماد به نفس و بدون درد بخورید.

افزایش اعتماد به نفس: ایمپلنت می توانند لبخند شما را به شما باز گردانند و احساس بهتری نسبت به خودتان در شما ایجاد کند.

بهبود بهداشت دهان و دندان: ایمپلنت های دندانی نیازی به کشیدن دندان های دیگر ندارند. از آنجا که دندان های مجاور برای حمایت از ایمپلنت نیاز به تغییری ندارند، بقیه دندان های شما دست نخورده باقی می ماند و باعث بهبود سلامتی درازمدت دهان و دندان شما می شود. ایمپلنت های منفرد همچنین با ایجاد دسترسی آسان تر بین دندان ها، بهبود بهداشت دهان را فراهم می کنند.

مطلب مرتبط:  پاسخ به سوالات متداول درباره ی ارتودنسی دندان

طول عمر ایمپلنت دندان : ایمپلنت دندان بسیار با دوام هستند و سال ها طول خواهد کشید. با مراقبت خوب، طول عمر ایمپلنت دندان بسیار زیاد خواهد بود.

آسودگی خاطر:  پروتزهای متحرک قابلیت جابجایی دارند؛ ایمپلنت های دندانی، ناراحتی های ناخوشایند ناشی از متحرک بودن پروتزهای دندانی را از بین می برند.

میزان موفقیت ایمپلنت دندان چه مقدار است؟

میزان موفقیت در ایمپلنت های دندانی متفاوت است. بسته به جایی که در فک وجود دارد، ایمپلنت ها قرار می گیرند. اما به طور کلی، میزان موفقیت ایمپلنت های دندانی تا ۹۸٪ می باشند. ایمپلنت با مراقبت مناسب می تواند یک عمر قابل استفاده باشد.

آیا هر کسی می تواند از روش ایمپلنت دندان استفاده کند ؟

در اغلب موارد، هر کسی که اندازه ای سالم باشد که بتواند به طور معمول از استخراج دندان ها یا جراحی دهان استفاده کند، می تواند از روش ایمپلنت دندان استفاده کند. بیماران باید لثه سالم و استخوان کافی داشته باشند تا ایمپلنت را نگه دارند. آنها همچنین باید به بهداشت دهان و دندان توجه داشته باشند. سیگاری های شدید، افرادی که از اختلالات مزمن کنترل نشده مانند دیابت یا بیماری های قلبی رنج می برند یا بیماران مبتلا به پرتودرمانی به ناحیه سر / گردن باید به طور فردی ارزیابی شوند. اگر میخواهید ایمپلنت دندان انجام دهید، با دندانپزشک خود صحبت کنید تا بررسی کند که آیا برای شما مناسب است یا خیر.

هزینه ایمپلنت دندان چقدر است ؟

به طور کلی، هزینه ایمپلنت دندان تحت پوشش بیمه های دندانپزشکی نیست. پوشش بیمه ممکن است بسته به برنامه بیمه و یا علت از دست رفتن دندان باشد. در مورد هزینه ایمپلنت دندان باید با دندانپزشک و تامین کننده بیمه پرس و جو کنید.

مراحل انجام ایمپلنت دندان چگونه است؟

اولین گام از مراحل انجام ایمپلنت دندان ، ایجاد یک طرح درمان فردی است. این برنامه نیازهای خاص شما را برآورده می کند و توسط تیمی از متخصصان آموزش دیده و با تجربه در عمل جراحی دهان و دندانپزشکی ترمیمی تهیه می شود. این روش تیمی مراقبت بر اساس گزینه های ایمپلنت است که برای شما مناسب می باشد.

در گام بعدی از مراحل ایمپلنت دندان ، ایمپلنت ریشه دندان، که یک قطعه کوچک ساخته شده از تیتانیوم است، در داخل سوکت استخوان دندان قرار می گیرد. زمانی که زخم فک بهبود می یابد، بافت اطراف تیکه فلزی کاشته شده رشد می کند و آن را به صورت ایمن در فک قرار می دهد. فرایند بهبود می تواند از ۶ تا ۱۲ هفته متغیر باشد.

مطلب مرتبط:  بلفاروپلاستی چیست ؟ همه چیز درباره ی جراحی زیبایی پلک چشم

هنگامی که ایمپلنت به فک متصل است، یک قطعه کوچک اتصال – به نام آبوتمنت- به قطعه تیتانیومی متصل می شود تا دندان جدید را ثابت نگه دارد. دندانپزشک شما از روی دندانهایتان الگو برمی دارد و یک مدل از دندان شما (که تمام دندانها، نوع آنها و تنظیمات را ترسیم می کند) ایجاد می کند. دندان یا دندان های جدید مبتنی بر این مدل است. دندان جایگزین، که تاج نامیده می شود، به انتهای آبوتمنت متصل می شود.

برخی از بیماران به جای یک یا چند تاج منفرد، ممکن است دارای ضمیمه هایی باشند که روی ایمپلنت قرار می گیرند که پروتز متحرک را حفظ و پشتیبانی می کنند.

دندانپزشک شما همچنین رنگ دندان های جدید را با رنگ دندان های طبیعی هماهنگ می کند. از آنجا که ایمپلنت در داخل استخوان ثابت می شود مشابه دندان های طبیعی دیده و احساس می شود.

در این قسمت می توانید فیلم کاشت ایمپلنت دندان را مشاهده کنید.

ایا ایمپلنت دندان درد دارد ؟

اکثر افرادی که ایمپلنت دندان را انجام داده اند می گویند درد ایمپلنت دندان کم است. بیهوشی موضعی می تواند در طول درمان برای کاهش درد ایمپلنت دندان استفاده شود و اکثر بیماران گزارش می کنند که ایمپلنت درد کمتری نسبت به کشیدن دندان دارد. پس از ایمپلنت دندان ، درد شدید می تواند با داروهای ضد درد مانند تایلنول یا موترین درمان شود.

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان چگونه است؟

مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان مشابه دندان های واقعی است. از جمله مسواک زدن، نخ دندان، شستشو با دهانشویه ضد باکتری و بررسی های منظم دندانپزشکی.

ایمپلنت دندان چیست ؟

ترجمه شده توسط سایت خلایق
منبع:

webmd.com

ایمپلنت دندان چیست ، مزایای ایمپلنت ، ایمپلنت ، طول عمر ایمپلنت دندان ، روش ایمپلنت دندان ، درد ایمپلنت دندان ، فیلم کاشت ایمپلنت دندان ، مراقبت های بعد از ایمپلنت دندان ، ایا ایمپلنت دندان درد دارد ، مراحل ایمپلنت دندان ، هزینه ایمپلنت دندان ، روش ایمپلنت دندان ، مراحل انجام ایمپلنت دندان ، هزینه ایمپلنت دندان چقدر است 

/oral-health/guide/dental-implants#1
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها