ساختار جمله در زبان انگلیسی ، تقویت رایتینگ انگلیسی

ساختار جمله در زبان انگلیسی ، تقویت رایتینگ انگلیسی

چگونه با ساختار جمله در زبان انگلیسی به شکلی صحیح، می توانیم شاهد تقویت رایتینگ انگلیسی  باشیم.

اهمیت بهبود ساختار جمله در زبان انگلیسی

برای درک بهتر اهمیت ساختار جمله در زبان انگلیسی ،تصور کنید همه وسایل یک خانه جلوی چشمان شما است. تقریبا می دانید هر وسیله کجا باید گذاشته شود ولی اگر وسایل را در جای اشتباه بگذارید نتیجه نهایی خیلی خوب نخواهد بود.

می توانید کار چیدن وسایل را طوری تمام کنید که شبیه به خانه باشد ولی در سبک و نقش آن مشکلات زیادی وجود دارد.

این جعبه درهم ریخته در رایتینگ انگلیسی ما نیز به چشم می خورد. همه بخش های مورد نیاز را داریم ولی نظم قرار گرفتن آنها فاقد سبک مطلوب است و سبب می شود نوشته کاملا درستی به خواننده ارائه نکنیم.

ساختار جمله در زبان انگلیسی

چرا ساختار ساختار جمله در زبان انگلیسی مهم است

دلایلی برای مهم بودن ساختار جمله در زبان انگلیسی وجود دارد. اهمیت ساختار جمله در زبان انگلیسی ،بخاطر استفاده از توصیف کننده هاست. توصیف کننده کلمه یا عبارتی است که در باره جمله توضیح می دهد. اگرچه قرار دادن این توصیف کننده ها در جای نادرست بجای شفاف کردن جمله سبب گیجی خواننده می شود.

مثال: « فقط من تو را دوست دارم»

مطمئنا منظور دوستمان این نیست که او تنها فرد روی کره زمین است که او را دوست دارد. این ساختار جمله است که سبب می شود تا منظور جمله درست رسانده شود و نتیجه بهتری حاصل گردد.

« فقط تو را دوست دارم»

ساختار جمله در زبان انگلیسی

توصیف کننده هایی که در جای خود قرار نمی گیرند

مثال: « برای بهبود مهارت های ساختمانی ، ویدئویی تماشا شد.»

برای اینکه خواننده های ما سردرگم نشوند ساختار جمله بهتری را انتخاب می کنیم:

« دوستمان برای بهبود مهارت های ساختمانی خودش، ویدئویی را تماشا کرد.»

خواننده های ما دقیقا متوجه می شوند در باره چه کسی صحبت می کنیم و لازم نیست منظورمان را حدس بزنند.

ساختار جمله در زبان انگلیسی که به شکلی صحیح ارائه می شود، کمک می کند تا از جمله های ناقص استفاده نکنیم. این گونه جمله ها اغلب ناقص هستند زیرا به اجزای خودشان متصل نیستند.

مثال: « مهم است هر روز سبزیجات بخوریم. داشتن تنوع»

جمله باید کامل باشد. اگر دو جمله را از یکدیگر جدا کنیم براحتی میبینیم که جمله دوم ناقص است. واقعا نمی دانیم منظور از « داشتن تنوع» چیست.

«تنوع سبزیجات به ما کمک می کند تا بیشتر از آنها استفاده کنیم.»

اما مراقب جمله در رفته باشید. جمله در رفته زمانی است که دو یا چند جمله واره مستقل بدون نشانه گذاری یا حرف ربط مناسب به یکدیگر متصل می شوند.

استفاده از ساختار جملات مجهول در انگلیسی  مشکل دیگری در ساختار جمله در زبان انگلیسی است. ساختار جملات مجهول در انگلیسی  در گرامر زبان انگلیسی غلط نیست ولی سبب می شود تا فهمیدن جمله سخت تر شود. در ساختارهای مجهول، هدف فعل این است که موقعیت فاعل رابرساند حتی اگر کاری انجام نداده باشد.

« عروسک توسط سالی شسته شد.»

عروسک یک شئی بی جان است که در جمله کاری انجام نمی دهد- سالی کار انجام می دهد. پس برای تبدیل کردن این جمله به جمله معلوم باید بنویسیم:

« سالی عروسک را شست.»

جمله، واحد معنایی کامل است. نوشتن، عبارت است از گذاشتن چند جمله پشت سر هم و یکی بعد از دیگری. اگر یک جمله واحد با صدای بلند خوانده شود باید قابل فهم باشد.

معنا باید از یک جمله به جمله بعد جریان داشته باشد، یعنی منظور یا نقطه نظر گوینده را به شیوه ای واضح بیان کند. اگر از گرامر زبان انگلیسی و نشانه گذاری درست استفاده نکنید یا جملات بسیار طولانی و پیچیده باشند آنچه را سعی دارید بیان کنید مبهم می شود و خواننده نمی تواند متن را دنبال کند چون جریان معنایی متوقف می شود.

اگر رایتینگ انگلیسی تجربه ای نسبتا جدید برای شماست یا از آخرین چیزی که نوشته اید مدتها می گذرد، جملات ساده و کوتاه بنویسید. اگر جمله دو نکته را ارائه می کند حتما آن را به دو جمله تقسیم کنید.

مطلب مرتبط:  چگونه درست صحبت کنیم و هنگام صحبت کردن به انگلیسی من من نکنیم

اشتباهات و تناقض های گرامری معنی نوشته را مبهم می سازد و ذهن خواننده را مغشوش می کند. در اینصورت خواننده از معنی جملات و پیام های اصلی متن منحرف می شود.

جمله، مجموعه ای از کلمات است که منظور و معنا را منتقل کرده و طبق گرامر ساخته می شود. جملات واضح و کوتاه از جملات بلند و پیچیده ارجح تر و تاثیر گذارتر هستند.

ساده ترین جمله ها از اسم، کلمه ای برای نامیدن، و فعل یا کلمه ای برای انجام کار تشکیل می شود. مثلا در جمله:« مری قدم زد» «مری» اسم و «قدم زد» فعل است.

ساختار جمله در زبان انگلیسی

«مری» اسم خاص است اما می توان بجای آن ضمیر« she» آورد. ضمیر کلمه ایست که  وقتی اسم قبلا ذکر شده باشد بجای اسم استفاده می شود. «,he, we, they, it» ضمایر دیگری هستند.

اکثر جملات دارای اسم فاعل و اسم مفعول هستند. مثلا« مری به طرف هتل قدم زد» «مری» اسم فاعل ( شخص یا شئی کار قدم زدن را انجام می دهد و «هتل» اسم مفعول( شخص یا شئی که کار به سمت آن انجام می شود) است.

صفت در زبان انگلیسی : صفت توصیف کننده اسم است. صفت در زبان انگلیسی معمولا قبل از اسم می آید.

گاهی اوقات به آنها« کلمات توصیف کننده» نیز گفته می شود. وقتی برای توصیف یک اسم از دو صفت استفاده شود بوسیله ویرگول از هم جدا می شوند. مثلا:

The lazy dog dozed

The hairy, lazy dog dozed.

قید در زبان انگلیسی: قیدها فعل را توصیف می کنند. قید در زبان انگلیسی باید همیشه بعد از فعل بیاید. مثلا:

Mary walked slowly

یا Peter ran away quickly

زمان افعال انگلیسی

افعال، یا کلماتی که بر انجام کار دلالت دارند در زمان های مختلف بیان می شوند که عبارتند از: گذشته، حال و آینده. زمان افعال انگلیسی با توجه به زمان رخ دادن آن تعیین می شود.

ساختار جمله در زبان انگلیسی ، جملات مجهول در انگلیسی ، زمان افعال انگلیسی ، تقویت ریدینگ انگلیسی،

ساختار جمله در زبان انگلیسی

لیسنینگ زبان انگلیسی ، لیسنینگ زبان انگلیسی ، صفت در زبان انگلیسی

زمان های مختلف و پیچیده دیگری وجود دارد که در اینجا توضیح داده نمی شود. نکته مهم اینکه در استفاده از زمان افعال انگلیسی بسیار دقت کنید. تصمیم بگیرید که آیا قصد دارید رخدادی را در گذشته، حال یا آینده بیان کنید و بعد زمان مناسب را استفاده کنید.

استفاده نادرست از زمان، یکی از رایج ترین اشتباهات در گرامر زبان انگلیسی است. مثلا:

“Marianne describes the new techniques, how they varied in approach and attitude”.

در این مثال فعل describes در زمان حال واقع شده اما فعل varied در زمان گذشته.

کارآمدترین روش ها برای یادگیری زبان انگلیسی

آیا می دانید تفاوت بین «سودمند» (effective) و «کارآمد»( efficient) چیست؟

فرض کنید می خواهید از رم به پاریس سفر کنید. از چه نوع وسیله نقلیه ای استفاده می کنید؟ می توانید قدم بزنید، بدوید، دوچرخه سواری کنید، با ماشین بروید، از موتور سیکلت استفاده کنید، با قطار یا هواپیما سفر کنید.

همه این روش ها سودمند هستند و شما را به هدف می رسانند اما کدامیک از این روش ها به حداقل انرژی نیاز دارد و در کوتاهترین زمان کار شما را راه می اندازد؟

این روش ها کارآمدترین هستند. مطمئنم حتی لانس ارمسترانگ( دوچرخه سوار) هم با ایده دوچرخه سواری مخالف است.

یادگیری زبان انگلیسی در دو حوزه رخ می دهد: ورودی و خروجی. ورودی شامل ریدینگ انگلیسی و لیسنینگ زبان انگلیسی و خروجی شامل رایتینگ انگلیسی و مکالمه زبان انگلیسی است.

مسلما برای آنکه خروجی با کیفیتی داشته باشید باید ورودی تان بسیار با کیفیت باشد. به این فکر کنید که یک کودک چند وقت گوش می دهد تا بتواند شروع به صحبت کند. نمی گوییم بزرگسالان برای مکالمه زبان انگلیسی  دو سال صبر کنید ولی هر چه ورودی بیشتر باشد خروجی بیشتر حاصل می شود.

این موضوع در مورد رایتینگ انگلیسی و ریدینگ انگلیسی هم صدق می کند. هرچه بیشتر بخوانید بهتر می نویسید. حتی می توان گفت هرچه بیشتر بخوانید، بنویسید و گوش کنید بهتر صحبت می کنید.

مطلب مرتبط:  بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی ، چگونه بازی به یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند

توصیه من به همه کسانی که یادگیری زبان انگلیسی  برایشان جدی است : با جدیت و پشتکار به هدفتان می رسید.

این یعنی باید به شکلی سودمند کار کنید اما مهم تر از آن باید به شکلی کارآمد تلاش نمایید. بر اساس سال ها تجربه آموزش و مطالعه زبان های خارجی، سودمندترین و کارآمدترین روش ها برای توسعه هر مهارت زبان را گرد آورده ام.

ورودی

ریدینگ انگلیسی

هر روز حداقل ۵ کلمه جدید یاد بگیرید. پیشنهاد من استفاده از فلش کارت است که یک سمت آن کلمه و سمت دیگر توضیحات آن نوشته شده است. این کارت هارا در جعبه نگهداری کنید و با گفتن کلمه و تعریف آن، مکررا آن را مرور کنید.

ساختار جمله در زبان انگلیسی

توضیحات کلمه تا حد امکان کوتاه باشد. پنج تا هفت کلمه عالیست. اگر روزی پنج کلمه یاد بگیرید در سال می شود ۱۸۲۵ کلمه.

درنظر داشته باشید که میانگین لغاتی که شاید یک دبیرستانی بلد باشد ۵۰۰۰ تا ۶۰۰۰ کلمه است و در عرض چند سال دایره لغات شما آنقدر زیاد خواهد شد که تقریبا هرچیزی که به زبان انگلیسی نوشته شده باشد را می توانید بخوانید.

مدت زمان انجام کار: ۳۰ دقیقه

ساختار جمله در زبان انگلیسی

لیسنینگ زبان انگلیسی

به رادیو گوش کنید. هدف از لیسنینگ زبان انگلیسی این است که کلمات زیادی را  در کم ترین مدت ممکن یاد بگیرید. بیشتر اوقات که کلمه ای را می شنوید سعی کنید از آن استفاده کنید. روشی کارآمدتر از گوش کردن به رادیو وجود ندارد.

ساختار جمله در زبان انگلیسی

لغت ها بسیار متنوع هستند و هیچ وقت تمام نمی شوند چون برخلاف تلویزیون، نمی توان از ویدئوها برای حفظ توجه مخاطب استفاده کرد.

نکته مهم این است که تا حد امکان گوش کنید. وقتی کارهای دیگری مانند رانندگی، پیاده روی، آشپزی، غذا خوردن، لباس پوشیدن، انجام می دهید وقت بیشتری برای گوش کردن به رادیو دارید.

اگر می توانید موقع خواب با خود رادیو را ببرید زیرا این حداقل کاریست که هنگام خواب و نخستین کاریست که پس از بیدار شدن از خواب می توانید انجام دهید.

زمان مورد نیاز:۰

ساختار جمله در زبان انگلیسی

خروجی

رایتینگ انگلیسی

روزنامه ای را تهیه کنید و هر روز حداقل ۵۰۰ کلمه بنویسید. اگر هر روز رایتینگ انگلیسی را تمرین کنید هرآنچه را یاد گرفته اید تقویت خواهد شد. همچنین اینکار شما را مجبور می کند تا درستی چیزی را که نوشته اید بررسی کنید.

ساختار جمله در زبان انگلیسی

این فرایند تمرکز شدید کمک می کند تا آرایه وسیعی از اطلاعاتی که در ذهن ناخودآگاه خود دارید سازماندهی شود. در باره هر چیزی که دوست دارید بنویسید اما مطمئن شوید بین خودتان و کلمه جدید و ساختار های مختلف گرامر چالش ایجاد کرده اید.

مدت زمان مورد نیاز: ۳۰ دقیقه

مکالمه زبان انگلیسی:

با صدای بلند بخوانید. همیشه هنگام تمرین با صدای بلند بخوانید. به یاد داشته باشید که این تمرینی تمام عیاراست که شما را کامل می کند. وقتی با صدای بلند می خوانید در واقع از نظر گرامر زبان انگلیسی بی عیب ونقص صحبت می کنید.

ساختار جمله در زبان انگلیسی

اگر مکالمه زبان انگلیسی پیش آید، نه فقط برای انگلیسی آموزان بلکه برای بومیان نیز اشتباهاتی رخ می دهد. اگر اشتباهات دائما تکرار شوند تصحیح کردن آنها سخت خواهد شد. همچنین از کلمات و واژگانی استفاده کنید که معمولا بکار نمی برید.

در یک مکالمه زبان انگلیسی یک ساعته ممکن است ۳۰ دقیقه صحبت کنید که اشتباهاتی هم دارید اما اگر بلند بخوانید می توانید یک ساعت بدون هیچ اشتباه گرامری و با استفاده از واژگان جدید صحبت کنبد.

زمان مورد نیاز: حداقل ۱-۲ ساعت

این کارها را برای یک ماه هر روز انجام دهید و قول می دهم از پیشرفت خودتان حیرت زده شوید. برای یادگیری زبان انگلیسی هیچ رمز و رازی وجود ندارد فقط تلاش زیاد برای انجام کارهایی که زندگی تان را برای همیشه دگرگون کند.

افراد موفق کارهایی می کنند که افراد ناموفق نمی خواهند انجام دهند.

ساختار جمله در زبان انگلیسی ، جملات مجهول در انگلیسی ، زمان افعال انگلیسی ، تقویت ریدینگ انگلیسی، لیسنینگ زبان انگلیسی ، لیسنینگ زبان انگلیسی ، صفت در زبان انگلیسی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها