با صدای خود ویندوز ۱۰ کامپیوترتان را کنترل کنید

کنترل ویندوز ۱۰ با صدا

کنترل ویندوز ۱۰ با صدا ، راهی است برای سرعت بخشیدن به کارها بدون استفاده از ماوس و صفحه کلید. ویندوز ۱۰ دارای کنترل داخلی صدا برای برخی از ویژگی های محبوب خود است، که به وسیله آن قادر خواهید بود با صدای خود، نرم‌افزارها را باز و کنترل کرده و تنظیمات ویندوز را انجام دهید و یا خیلی کارهای دیگر.

کنترل ویندوز 10 با صدا

بنابراین در ادامه با تنظیم کردن تشخیص گفتار ویندوز همراه ما باشید:

آموزش کنترل ویندوز ۱۰ با صدا

۱- در قسمت سرچ Cortana کلمه Windows Speech را تایپ کرده و روی Windows Speech Recognition کلیک کنید تا باز شود.

کنترل ویندوز 10 با صدا

۲- برای شروع در پنجره باز شده روی Next کلیک کنید.

کنترل ویندوز 10 با صدا

۳- میکروفون کامپیوتر یا لپ تاپ خود را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید. اگر میخواهید نتیجه بهتری بگیرید از یک هدست، هدفون و یا میکروفون استاندارد استفاده کنید. لپ تاپ ها و یا کامپیوترهایی که دارای میکروفون داخلی هستند، در این زمینه بهترین عملکرد را خواهند داشت.

کنترل ویندوز 10 با صدا

۴- در صفحه جدید باز شده، دستورالعمل نحوه قرار گرفتن میکروفون نوشته شده است. روی Next کلیک کنید.

کنترل ویندوز 10 با صدا

۵- جمله انگلیسی نوشته شده روی صفحه را برای کالیبره کردن میکروفون، بلند بخوانید و سپس روی Next کلیک کنید.

کنترل ویندوز 10 با صدا

۶- در صورتی که به کامپیوتر اجازه می‌دهید تا اسناد و ایمیلهای شما را برای شناخت بهتر صدایتان بخواند گزینه Enable document review را انتخاب کرده و روی Next کلیک کنید.

کنترل ویندوز 10 با صدا

۷- یکی از حالتهای فعالسازی (activation mode) را انتخاب کنید. اگر حالت Manual activation mode را انتخاب کنید، زمانی که بگویید “Stop Listening” تشخیص گفتار ویندوز غیرفعال می شود و شما برای فعال کردن مجدد آن باید روی دکمه میکروفون کلیک کرده و یا از کلید ترکیبی CTRL + Windows استفاده نمایید. اگر حالت Voice activation mode را انتخاب کنید،  تشخیص گفتار ویندوز به حالت خواب رفته و از طریق گفتن “Start Listening” فعال می شود.

مطلب مرتبط:  حل مشکل خرابی هارد کامپیوتر + آموزش تصویری

کنترل ویندوز 10 با صدا

۸-  در صفحه Print the speech reference card روی Next کلیک کنید.

کنترل ویندوز 10 با صدا

۹- تیک Run Speech Recognition at startup را برای فعال شدن خودکار تشخیص گفتار، زمانی که ویندوز بالا می‌آید، فعال کنید و یا در صورت عدم تمایل می‌توانید به صورت دستی از طریق کنترل پنل آن را فعال نمایید. سپس روی Next کلیک کنید.

کنترل ویندوز 10 با صدا

۱۰-  با کلیک روی Start tutorial مراحل فعالسازی صدا برای کنترل ویندوز به پایان رسیده و شما با باز شدن سایت رسمی مایکروسافت، می‌توانید فیلم آموزشی دستورات استفاده شده در حالت تشخیص گفتار را مشاهده کنید.

کنترل ویندوز 10 با صدا

بنابراین پس از انجام مراحل فوق به راحتی می توانید با صدای خود دستورات دلخواه را به زبان انگلیسی به ویندوز بدهید تا انجام دهد. حتما پس از انجام مراحل، فیلم آموزشی مایکروسافت جهت کنترل ویندوز ۱۰ با صدا را مشاهده کنید تا با طرز کار این قابلیت به صورت کامل آشنا شوید.

کنترل ویندوز ۱۰ با صدا

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

laptopmag.com

articles/control-windows-10-voice
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط