راهنمای جامع پیشگیری و درمان قرمزی چشم با طب سنتی و طب مدرن

روشهای درمان قرمزی چشم با طب سنتی و طب مدرن : قرمزی چشم یا التهاب ملتحمه، التهاب و عفونت پرده شفافی است که زیر پلک ها و قسمتهایی از کره چشم را پوشانیده است.

این بیماری ممکن است منجر به بروز احساس وجود خارجی در یک یا هر دو چشم شده ، به گونه ای که خود فرد احساس می کند قادر به بیرون آوردن جسم خارجی نیست. در ادامه روشهای درمان قرمزی چشم با طب سنتی و پزشکی جدید آورده می شود.

زمانی که فرد از خواب بیدار می شود، ممکن است چشم وی پر از ترشحات باشد. سفیدی چشم نیز به نظر قرمز آمده و فرد منظره ای را می بیند که قبلاً در چشم وجود نداشته است.

وجود التهاب سبب می شود که عروق کره چشم در مقایسه با قبل بیشتر مشخص شوند و همین عامل سبب می شود که سفیدی چشم به نظر قرمز رسد.

از آنجایی که قرمزی چشم می تواند مسری باشد، لذا باید هرچه سریعتر تحت درمان قرار گیرد. این درمان سریع بخصوص در سنین قبل از مدرسه که کودک می تواند به التهاب ملتحمه باکتریایی یا ویروسی مبتلا شود بسیار مهم است.

علائم قرمزی چشم

علت قرمزی چشم چیست ، درمان قرمزی چشم با طب سنتی ، درمان گیاهی قرمزی چشم ، درمان قرمزی چشم

درمان قرمزی چشم با طب سنتی

از بین بردن قرمزی چشم ، برطرف کردن قرمزی چشم ، رفع قرمزی چشم ، علت قرمزی چشم کودکان

شایعترین علائم و نشانه های قرمزی چشم شامل خارش و یا قرمزی در یک یا هر دو چشم ، تاری دید و حساسیت به نور، وجود انواع ترشحات در یک یا هر دو چشم است که در طی شب منجر به تشکیل دلمه در چشم ها می شود و نهایتاً منجر به فرسودگی چشم می شود.

علت قرمزی چشم چیست ؟

باکتریها، ویروسها و حساسیت یا آلرژی می تواند علت قرمزی چشم کودکان و بزرگسالان باشد.

گاهی اوقات علت قرمزی چشم کودکان و نوزادان عدم باز شدن کامل مجرای اشکی است که در این حالت باید درمانهای خاص انجام گیرد.

عوامل افزایش دهنده خطر

تماس با مواد حساسیت زا

تماس با فردی که مبتلا به ورم ملتحمه باکتریائی یا ویروسی شده است.

پیشگیری از التهاب ملتحمه

– رعایت بهداشت

هرگز با دست خود چشمهایتان را نمالید.

هر زمان که ممکن است و بصورت مکرر دستهای خود را بشویید.

هر روز حوله ها و لباسهای خود را بشویید و اجازه ندهید کسی دیگری از آنها استفاده کند.

وسایل آرایشی چشم های خود را دور اندازید و به کسی دیگر اجازه ندهید که از آنها استفاده کند.

اگر کودکتان مبتلا به قرمزی چشم بوده و یا قرمزی چشم در مدرسه آنها شیوع پیدا کرده است از تماس آنها با سایرین ممانعت به عمل آورید.

از کمپرس گرم بر روی چشم مبتلا استفاده کنید.برای این منظور از یک پارچه تمیز استفاده نموده و بعد از قرار دادن در آب ولرم و فشردن آن ،به آرامی بر روی چشم های خود قرار دهید.

در موارد حساسیتی  از کمپرس سرد برای رفع قرمزی چشم و علائم آن استفاده نمایید. در این موارد از قطره های چشمی آنتی هیستامین و منقبض کننده های عروقی نیز برای رفع قرمزی چشم می توانید استفاده نمائید.

درمان قرمزی چشم

استفاده از قطره های آنتی بیوتیک اولین روش درمان قرمزی چشم محسوب می شود.

در صورت بروز قرمزی چشم ناشی از عفونتهای ویروسی نیازی به تجویز دارو برای از بین بردن قرمزی چشم و برطرف کردن قرمزی چشم با قطره های دارویی نیست زیرا در این حالت عفونت ها به خودی خود در طی یک هفته درمان و رفع می شوند.

برای از بین بردن قرمزی چشم در صورتی که ناشی ازحساسیت باشد، ممکن است از انواع قطره های چشمی جهت برطرف کردن قرمزی چشم استفاده شود که شامل آنتی هیستامین ها، ضد اختقانها، کورتونها و قطره های ضدالتهابی می باشند.

چه زمانی باید به پزشک مراجعه نمود ؟

این بیماری می تواند تا ۲ هفته بعد از شروع علائم مسری باشد، لذا تشخیص و درمان به موقع بسیار مهم می باشد.

گاهی اوقات ورم ملتحمه سبب بروز عوارضی در قرنیه می شود که همین امر نیاز به درمان به موقع را مسجل می سازد.

درمان قرمزی چشم با طب سنتی (درمان گیاهی قرمزی چشم)

ابتدا خدمت شما عرض می کنیم که به علت ظرافت و اهمیت فوق العاده بالای چشم در بدن، از خود درمانی پرهیز کنید و به منظور درمان قرمزی چشم با طب سنتی نسخه های زیر را فقط و فقط زیر نظر پزشک متخصص و با تجربه ی طب سنتی انجام دهید. بنابراین روشهای پیشنهادی زیر فقط جنبه ی اطلاع رسانی دارند.

مطلب مرتبط:  راهنمای کامل درمان تصلب شرایین با گیاهان دارویی و داروهای جدید

اولین روش در درمان گیاهی قرمزی چشم چکاندت سه قطره از جوشانده ی برگ بارهنگ در پلک پایینی است.

روش دیگر در درمان گیاهی قرمزی چشم این است که روزی سه بار و هر بار دو قطره از جوشانده ی گل همیشه بهار را در چشم مانند قطره های چشمی بچکانید.

درمان قرمزی چشم با طب سنتی

علت قرمزی چشم چیست ، درمان قرمزی چشم با طب سنتی ، درمان گیاهی قرمزی چشم ، درمان قرمزی چشم ، از بین بردن قرمزی چشم ، برطرف کردن قرمزی چشم ، رفع قرمزی چشم ، علت قرمزی چشم کودکان

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط