این سایت به فروش میرسد. به واتس آپ شماره زیر، پیام ارسال فرمایید. 

09305140449

آموزش طراحی سایت با وردپرس : درس اول

آموزش طراحی سایت با وردپرس

به منظور آموزش طراحی سایت با وردپرس به ابزارهایی نیاز است. این ابزارها را دانلود نموده و روی کامپیوتر خود نصب کنید. سیستم عاملی که ما سلسله آموزش طراحی وب سایت حرفه ای با وردپرس را در آن به شما آموزش خواهیم داد ویندوز ۳۲ بیتی ورژن ۸.۱ است. بنابراین نسخه ویندوز این نرم افزارها را نصب کنید.

آموزش ساخت سایت با وردپرس فارسی

وردپرس چیست ؟

در پاسخ به این سوال که وردپرس چیست باید بگوییم که وردپرس، یک سیستم مدیریت محتوا برای راه اندازی و ساخت سایت رایگان است. به عبارت ساده تر، وردپرس شبیه به نرم افزارهای ویندوز کار می کند. یعنی محیطی شبیه به نرم افزارها دارد و روند طراحی و ساخت سایت رایگان را بسیار ساده می کند و با استفاده از آن، دیگر شما نیاز ندارید که زبان های برنامه نویسی را بلد باشید. در واقع وردپرس، به منظور کمک به افرادی که برنامه نویسی بلد نیستند ساخته شده است تا بتوانند به طراحی سایت رایگان خود بپردازند. با این هدف با ما همراه باشید تا به آموزش ساخت سایت با وردپرس فارسی بپردازیم.

ابزارهای مورد نیاز برای آموزش طراحی سایت با وردپرس

گوگل کروم

مرورگری که ما مورد استفاده قرار خواهیم داد، مرورگر گوگل کروم است. دلایل مختلفی برای استفاده از این مرورگر وجود دارد. اما با این هدف که تمام تصاویری که در طول آموزش طراحی وب سایت حرفه ای با وردپرس در مقالات درج خواهد شد شبیه به محیط کاربری شما باشد، این مرورگر را دانلود کرده و جایگزین مرورگرهای دیگر کنید.

نرم افزار XAMPP

اگر بخواهیم به طور خلاصه و ساده بگوییم باید عرض کنیم که این نرم افزار یک سایت مجازی روی کامپیوترتان ایجاد خواهد کرد. به این معنی که شما بدون نیاز به اینترنت، قادر خواهید بود روی کامپیوترتان یک سایت را طراحی کنید و پس از تکمیل طراحی سایت حرفه ای ، آن را به یک هاست واقعی انتقال دهید تا کاربران اینترنت، بتوانند سایتتان را ببینند.

مطلب مرتبط:  آموزش وردپرس - بخش دهم: کار با دسته بندی ها

هاست، فضایی است که شما از یک شرکت ارائه دهنده میزبانی سایت خریداری می کنید تا به منظور به اشتراک گذاری سایتتان روی بستر اینترنت، تمام فایلهای سایتتان را روی آن ذخیره سازی کنید.

بنابر آنچه گفته شد، نرم افزار زمپ، یک هاست مجازی یا همان لوکال هاست است و به شما این امکان را می دهد تا بدون صرف هزینه، طراحی سایت حرفه ای را یاد بگیرید.

مراحل نصب را مختصرا شرح می دهیم. روی نرم افزار دابل کلیک کنید تا صفحه زیر نمایش داده شود. سپس روی next کلیک کنید.

آموزش طراحی سایت با وردپرس ، آموزش طراحی وب سایت حرفه ای ، آموزش طراحی وب سایت با وردپرس ، طراحی سایت حرفه ای

آموزش طراحی سایت با وردپرس

وردپرس چیست ، ساخت سایت رایگان ، طراحی سایت رایگان ، آموزش ساخت سایت با وردپرس فارسی

پس از کلیک بر روی next، در صفحه جدید تمام تیکها را غعال نموده و در انتها روی next کلیک نمایید.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

در صفحه بعد یک مسیر برای نصب نرم افزار انتخاب نموده و روی next کلیک کنید.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

در صفحه بعد نیز پس از حذف تیک، روی next کلیک کنید.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

در صفحه بعد، نرم افزار خواهد گفت که برای نصب آماده است. در این صفحه نیز روی next کلیک کنید تا صفحه زیر به نمایش در بیاید.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

می بینید که نرم افزار در حال نصب شدن است. بنابراین تا نصب کامل آن صبر کنید. پس از تکمیل نصب با صفحه زیر مواجه خواهید شد. در این صفحه، ابتدا هر دو تیک را فعال نمایید و سپس روی Allow access کلیک کنید.

مطلب مرتبط:  آموزش وردپرس - بخش 6: محیط کاربری و پشتیبانی سایت وردپرسی

آموزش طراحی سایت با وردپرس

با اینکار عملیات نصب به پایان می رسد و نرم افزار آماده استفاده خواهد بود.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

پس از کلیک روی finish و در صفحه بعد، کاملا حواستان باشد که زبان انگلیسی را برای نرم افزار انتخاب کنید. دو زبان وجود دارد که یکی انگلیسی و دیگری آلمانی است. پس از انتخاب زبان انگلیسی، روی save کلیک کنید تا تنظیمات ذخیره شود و نرم افزار اجرا گردد.

نوت پد پلاس

این نرم افزار شبیه همان نوت پد ویندوز یا نرم افزار ورد است با این تفاوت که بسیار پیشرفته تر بوده و به منظور آموزش طراحی وب سایت با وردپرس مورد استفاده ما قرار می گیرد. مراحل نصب این نرم افزار ساده است. بنابراین نیازی به توضیح تصویری وجود نخواهد داشت. در مقاله بعدی ما طراحی سایت رایگان از طریق نصب وردپرس روی نرم افزار xampp یا به عبارتی نصب وردپرس روی لوکال هاست را آموزش خواهیم داد.

امیدوارم اولین مقاله آموزش طراحی وب سایت با وردپرس رضایت شما خواننده عزیز را با خود به همراه داشته باشد.

آموزش طراحی سایت با وردپرس

آموزش طراحی سایت با وردپرس ، آموزش طراحی وب سایت حرفه ای ، آموزش طراحی وب سایت با وردپرس ، طراحی سایت حرفه ای ، وردپرس چیست ، ساخت سایت رایگان ، طراحی سایت رایگان ، آموزش ساخت سایت با وردپرس فارسی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها