روش طبیعی کوچک شدن بینی را با ورزش، آرایش و داروهای گیاهی تجربه کنید

روش طبیعی کوچک شدن بینی

اندازه و فرم بینی در هر فردی متفاوت است، برخی افراد از شکل بینی‌شان راضی نیستند و می‌‌خواهند یک بینی کوچکتر و باریک‌تر داشته باشند. برای رسیدن به این هدف حتماً لازم نیست جراحی زیبایی کنید، گزینه‌های ساده و آسانی مانند تمرینات ورزشی، آرایش و  چندین راهکار طبیعی و داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی وجود دارد که چهره تازه‌ای به شما می‌دهد. در این مطلب با معرفی چند روش طبیعی کوچک شدن بینی یاد می‌گیریم چگونه بدون عمل جراحی بینی خود را کوچک کنیم . در ادامه با ما همراه باشید:

 ماساژ بینی برای کوچک شدن ، کوچک کردن بینی با آرایش ، روش های کوچک کردن بینی ، کوچک کردن بینی در خانه ، فرم دادن بینی بدون عمل ، داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی ، 

روش طبیعی کوچک شدن بینی

کوچک کردن بینی با زنجبیل ، ورزش برای کوچک شدن بینی ، چگونه بدون عمل جراحی بینی خود را کوچک کنیم ، کوچک کردن بینی با ورزش ، کوچک شدن بینی با یخ

روش‌های کوچک کردن بینی با ورزش

کوتاه کردن بینی:

هر چه سن ما بالاتر می‌رود، بدن در اثر برخی تغییرات دچار ضعف می‌شود. به همین ترتیب با بالا رفتن سن، شکل بینی نیز به دلیل ضعف استخوان‌ها و غضروف‌های بینی تغییر می‌کند. این حرکت ورزشی ساده، استخوان‌ها و غضروف‌های بینی را قوی نگه می‌دارد. بدین منظور انگشت اشاره (انگشت سبابه) خود را روی نوک بینی بگذارید و به آرامی فشار دهید و همزمان با نگه داشتن انگشت به سمت پایین فشار وارد کنید. بسته به وقت آزاد خود می‌توانید در هر ساعتی از روز و هر جایی این تمرین را انجام دهید.

حتماً بخوانید: علل خونریزی بینی ، راه‌های درمان خونریزی بینی در خانه

فرم دادن بینی بدون عمل :

اگر نگران شکل و ساختار بینی‌تان هستند و به دنبال روشی برای فرم دادن بینی بدون عمل می‌گردید، این تمرین ساده بسیار کمک‌کننده خواهد بود. هر دو طرف بینی‌تان را با انگشت اشاره محکم بگیرید و هوا را با فشار از بینی بیرون بدهید. شما می‌توانید به قسمت انتهای هر دو سوراخ بینی فشار وارد کنید. این راهکار کوچک کردن بینی در خانه را بین ۱۰ الی ۱۵ بار انجام دهید. این تمرین ساده شما را قادر می‌سازد تا بینی‌تان را دقیقاً به فرم دلخواه خود در بیاورید.

تکان تکان دادن بینی:

تکان تکان دادن بینی یکی دیگر از روش‌های ثابت شده برای کوچک کردن بینی با ورزش است که به شکل‌گیری عضلات استخوان بینی کمک می‌کند و بینی‌تان را نوک تیزتر می‌سازد. بدین منظور در حالی که صورت‌تان را بی‌حرکت نگه می‌دارید، بینی‌ خود را پشت سر هم تکان دهید. این تمرین کوچک کردن بینی در خانه را می‌توانید در هر موقع از روز انجام دهید ولی برای رسیدن به نتایج بهتر لازم است به صورت منظم انجام شود.

مطلب مرتبط:  راهنمای جامع پیشگیری و درمان اگزما با داروهای گیاهی و صنعتی

صاف کردن بینی:

صاف کردن بینی یک حرکت ورزشی ساده برای خوش‌ فرم تر کردن بینی می‌باشد. برای انجام این کار لبخند بزنید و همزمان بینی‌تان را به کمک انگشتان خود به بالا بکشید. این کار به شکل‌گیری عضلات دو طرف بینی‌تان کمک می‌کند. برای کسب نتایج بهتر، این روش طبیعی کوچک شدن بینی را روزی ۲۰ بار و به مدت چند ماه تکرار کنید.

حتماً بخوانید: انحراف تیغه بینی چیست ؟ راهنمای درمان انحراف تیغه بینی

ماساژ بینی برای کوچک شدن :

ماساژ دادن بینی نیز یک روش ایده‌آل است که علاوه بر کوچک کردن بینی می‌تواند برای درمان سردردتان نیز مفید باشد. ماساژ بینی برای کوچک شدن بدین صورت است که بینی‌تان را از قسمت پل به طرفین ماساژ دهید و دقت کنید انگشتان‌تان را به صورت دورانی حرکت دهید. این کار را روزی ۵ تا ۷ بار و در بازه زمانی خیلی کوتاه تکرار کنید تا به نتیجه دلخواه‌تان برسید.

روش طبیعی کوچک شدن بینی

از بین بردن خط خنده :

با بالا رفتن سن، چین و چروک‌های ریزی اطراف بینی ظاهر می‌شود. یکی از این چین و چروک‌ها خط خنده است که عمیق‌تر شده و ظاهر زشتی به شما می‌دهد. این حرکت ورزشی ساده ضمن کاهش اندازه بینی باعث کاهش قابل توجه چروک ریز دور بینی می‌شود. بدین منظور دهان‌تان را با هوا پر کنید، در هر جهت آن را چند ثانیه نگه دارید و بعد هوا را بیرون بدهید. برای کسب نتایج بهتر، این حرکت ورزشی را حداقل روزی یکبار انجام دهید.

تنفس عمیق یک روش طبیعی کوچک شدن بینی :

تنفس عمیق نیز یکی دیگر از روش های کوچک کردن بینی است که به کاهش و خوش فرم‌‌تر کردن بینی کمک می‌کند. برای انجام این تمرین ساده هر روز چند نفس عمیق بکشید. ابتدا سوراخ سمت راست بینی‌تان را با انگشت ببندید و با سوراخ سمت چپ نفس عمیق بکشید، هوا را ۳ ثانیه حبس کنید. حالا سوراخ سمت چپ را ببندید و همین کار را تکرار کنید. شما می‌توانید این مراحل را در  ۱۰ ست و با حداقل روزی سه بار تکرار انجام دهید.

کوچک کردن بینی با آرایش

در حال رفتن به مهمانی هستید و می‌خواهید بی‌عیب و نقص به نظر بیایید ولی احساس می‌کنید ظاهر بینی‌تان زشت است. در چنین مواقعی با دو تکنیک ساده آرایشی شامل هایلایت و کانتور کردن می‌توانید بینی‌تان را کوچک نشان دهید. برای آرایش درست بینی این چند نکته ساده را مدنظر قرار دهید:

  • برای کوچک کردن بینی با آرایش از هایلایتری استفاده کنید که از رنگ پوست‌تان روشن‌تر باشد و برای کانتور کردن نیز از سایه تاریکتری استفاده کنید.
  • کانتور را روی دو طرف بینی‌تان بمالید و خوب بهم بزنید. در همین حال، هایلایتر را نیز روی نوک بینی بمالید و خوب قاطی کنید. این کار باعث می‌شود فوراً بینی‌تان کوچکتر به نظر بیاید.
مطلب مرتبط:  برطرف كردن لكه هاي قهوه اي صورت

حتماً بخوانید: ۸ درمان طبیعی مؤثر و سریع برای از بین بردن جوش های سر سیاه بینی

چگونه بدون عمل جراحی بینی خود را کوچک کنیم ؟

چند روش طبیعی کوچک شدن بینی وجود دارد که به کمک آن‌ها می‌توانید بینی‌تان را در مدت زمان کوتاهی کوچکتر کنید. در بخش زیر به معرفی این روش های کوچک کردن بینی می‌پردازیم:

کوچک کردن بینی با زنجبیل

زنجبیل یکی از داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی محسوب می‌شود. برای کوچک کردن بینی با زنجبیل کافیست با مقداری پودر زنجبیل و آب یک خمیر درست کنید و آن را روی قسمتی از بینی که می‌خواهید کوچک کنید، بمالید. بگذارید ۱۵ دقیقه روی بینی بماند و بعد با آب بشوئید. این نسخه برای افرادی که حساسیت و احساس سوزش در آن‌ها به هنگام استفاده افزایش می‌یابد، توصیه نمی‌شود.

روش طبیعی کوچک شدن بینی

کوچک شدن بینی با یخ

یخ یکی از آسان‌ترین راهکارهایی است که بوسیله آن به راحتی می‌توانید بینی‌تان را کوچکتر کنید. برای کوچک شدن بینی با یخ کافیست چند تکه یخ را داخل یک پارچه تمیز بپیچید و روی بینی‌تان بگذارید. روزی ده دقیقه این کار را انجام دهید. با انجام این کار ورم بینی در اثر سردی یخ کاهش یافته و بینی کوچکتر می‌شود.

کوچک شدن بینی با خمیردندان

برای کوچک شدن بینی با خمیردندان کافیست سرکه سیب، خمیر دندان و زنجبیل تازه آسیاب شده را به نسبت مساوی با هم مخلوط کنید و این ماسک را روی بینی خود بمالید. بعد از ۱۵ دقیقه با آب شستشو دهید.

روش طبیعی کوچک شدن بینی

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

charlies-magazines.com

 ماساژ بینی برای کوچک شدن ، کوچک کردن بینی با آرایش ، روش های کوچک کردن بینی ، کوچک کردن بینی در خانه ، فرم دادن بینی بدون عمل ، داروهای گیاهی برای کوچک شدن بینی ، کوچک کردن بینی با زنجبیل ، ورزش برای کوچک شدن بینی ، چگونه بدون عمل جراحی بینی خود را کوچک کنیم ، کوچک کردن بینی با ورزش ، کوچک شدن بینی با یخ

/how-to-make-your-nose-smaller
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط