نحوه ویروس کشی گوشی سامسونگ با ۴ روش کاربردی

نحوه ویروس کشی گوشی سامسونگ

گوشی های سامسونگ مانند سایر گوشی های اندرویدی ممکن است ویروسی شوند. این ویروس ها ممکن است در اثر نصب یک نرم افزار مخرب، دانلود یک فایل ویروسی و بسیاری از راههای دیگر به گوشی شما انتقال پیدا کرده و روی عملکرد آن تاثیر منفی بگذارند. نگران نباشید روشهایی جهت ویروس کشی گوشی سامسونگ وجود دارند که با بکارگیری آنها می توانید مبادرت به حذف ویروس از گوشی سامسونگ خود نمایید.

ویروس کشی گوشی سامسونگ با کامپیوتر ، حذف ویروس از گوشی سامسونگ ، ویروس گوشی سامسونگ ، آنتی ویروس گوشی سامسونگ

ویروس کشی گوشی سامسونگ

مطلب مرتبط:  باز کردن قفل گوشی سامسونگ بدون پاک شدن اطلاعات

بنابراین در ادامه با نحوه ویروس کشی گوشی سامسونگ با ۴ روش مختلف همراه ما باشید.

۱- آنتی ویروس گوشی سامسونگ

تقریبا اکثر ویروس های گوشی سامسونگ در اثر نصب نرم افزارهای مخرب به وجود می آیند. شما می توانید به وسیله یک آنتی ویروس گوشی سامسونگ مانند Virus Cleaner ، Avast Antivirus ، AVG Antivirus ، Norton Security and Antivirus ، Antivirus and Virus Remover و یا Clean Master که همگی از گوگل پلی قابل دانلود می باشند، اقدام به حذف ویروس از گوشی سامسونگ خود نمایید. پس از دانلود و نصب آنتی ویروس، آن را اجرا کرده و روی اسکن ضربه بزنید تا بصورت خودکار ویروس کشی گوشی سامسونگ انجام شود.

۲- حذف ویروس از گوشی سامسونگ از طریق حالت Safe Mode

برخی از نرم افزارهای مخرب را نمی توان با روشهای معمول از گوشی حذف کرد. جهت از بین بردن اینگونه برنامه ها و همچنین ویروس گوشی سامسونگ ابتدا باید گوشی خود را در حالت سیف مود اجرا کنید. با اجرا شدن گوشی در این حالت، تمامی نرم افزارهای نصب شده و همچنین ویروسها به طور موقت غیرفعال می شوند. فقط نرم افزارهای پیش فرض خود گوشی قابل اجرا بوده و علامت «Safe Mode» در گوشه پایین سمت چپ صفحه نمایش گوشی شما ظاهر می شود. شما می توانید از این حالت برای حذف ویروس از گوشی سامسونگ خود استفاده کنید. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

گوشی سامسونگ خود را روشن کنید. سپس دکمه پاور گوشی را برای چند ثانیه فشار داده و نگه دارید. از بین گزینه های ظاهر شده گزینه Power Off را برای چند ثانیه لمس کنید تا یک پیغام ظاهر شود. اکنون جهت ورود به حالت Safe mode روی OK ضربه بزنید.

ویروس کشی گوشی سامسونگ

سپس به قسمت Settings (تنظیمات) و بعد Apps (برنامه ها) گوشی بروید و نرم افزار نصب شده ای  را که فکر می کنید ویروسی باشد باز کرده و با انتخاب گزینه Uninstall آن را حذف نمایید.

۳- ویروس کشی گوشی سامسونگ به وسیله ریست فکتوری

ریست فکتوری باعث می شود تا گوشی شما به تنظیمات پیش فرض کارخانه بازگردد و با پاک شدن برنامه های مخرب باعث حذف ویروس از گوشی سامسونگ خواهد شد. نکته قابل توجه اینکه با ریست فکتوری تمام اطلاعات گوشی شما از جمله عکس ها، فیلم ها، مخاطبین، پیام ها و نرم افزارهای نصب شده روی گوشی حذف خواهند شد. بنابراین قبل از اینکار حتما از گوشی بکاپ یا همان نسخه پشتیبان تهیه کنید.

ویروس کشی گوشی سامسونگ

جهت آموزش ریست فکتوری گوشی سامسونگ و سایر گوشی های اندرویدی می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

مطلب مرتبط:  نحوه ریست کردن گوشی اندروید به دو روش مختلف

۴- ویروس کشی گوشی سامسونگ با کامپیوتر

در صورتی که رم داخلی یا خارجی گوشی سامسونگ شما ویروسی شده باشد این امکان را دارید تا اقدام به ویروس کشی گوشی سامسونگ با کامپیوتر یا لپ تاپ خود نمایید. برای اینکار ابتدا گوشی را با کابل به کامپیوتر متصل کنید. اکنون یک درایو در قسمت This PC ویندوز ۱۰ (My Computer در ویندوزهای ۸ و ۷) مربوط به حافظه گوشی شما ایجاد می شود. روی آن راست کلیک کرده و به وسیله آنتی ویروس نصب شده در کامپیوتر خود، ویروس کشی را انجام دهید.

ویروس کشی گوشی سامسونگ

همچنین روش دیگر ویروس کشی گوشی سامسونگ با کامپیوتر به این صورت است که اگر رم خارجی گوشی ویروسی شده باشد آن را از گوشی جدا کرده و با رم ریدر به کامپیوتر متصل کنید. سپس اقدام به اسکن رم به وسیله آنتی ویروس نمایید.

امیدواریم بکارگیری روشهای فوق به شما در پاسخ به این سوال که چگونه گوشی سامسونگ را ویروس کشی کنیم کمک کرده باشد. نکته آخر اینکه همیشه مراقب باشید که چه نرم افزاری را روی گوشی خود نصب و یا چه فایلی را دریافت و دانلود می کنید تا مشکلاتی این چنینی برای شما به وجود نیاید.

نحوه ویروس کشی گوشی سامسونگ

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

quora.com

ویروس کشی گوشی سامسونگ با کامپیوتر ، حذف ویروس از گوشی سامسونگ ، ویروس گوشی سامسونگ ، آنتی ویروس گوشی سامسونگ

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط