سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

Hikhalayegh@

تکنیکهای کاربردی افزایش سرعت اینترنت

افزایش سرعت اینترنت

افزایش سرعت اینترنت : شاید این سوال برای شما هم پیش آمده باشد که چگونه میتوان سرعت اینترنت را افزایش داد ؟ شما چه در خانه باشید یا در محل کار، اتصال به اینترنت پرسرعت و کارآمد، جزء حیاتی زندگی روزمره است. سرعت و اتصالات ضعیف می تواند خسته کننده و حتی پر هزینه باشد. بدین علت که دستگاه های اینترنت به خانه ها و محل کار های ما راه می یابند، نگه داشتن سرعت وب مهم تر از همیشه است.در این مطلب با راه های افزایش سرعت اینترنت  همراه ما باشید.

برای افزایش سرعت اینترنت و به حداکثر رساندن عملکرد دستگاه های متصل به وب خود، مرحله یک را ببینید.

روش افزایش سرعت اینترنت ، آموزش افزایش سرعت اینترنت ، ترفندی برای افزایش سرعت اینترنت ، ترفندهای  افزایش سرعت اینترنت ، راه های افزایش سرعت اینترنت

افزایش سرعت اینترنتروش های افزایش سرعت اینترنت ، ترفند افزایش سرعت اینترنت ، افزایش سرعت اینترنت وای فای ، چگونه میتوان سرعت اینترنت را افزایش داد

چگونه میتوان سرعت اینترنت را افزایش داد ؟

بخش اول: چک کردن سخت افزار و خدمات شما، اولین مرحله از روش افزایش سرعت اینترنت می باشد.

مرحله اول: یک آزمایش سرعت انجام دهید. بسیاری از ابزارهای رایگان موجود در اینترنت وجود دارد که سرعت اینترنت را برای شما تست می کند. “تست سرعت” را در موتور جستجوی مورد علاقه خود، جستجو و آزمایش را از طریق چندین سرویس مختلف اجرا کنید. ممکن است لازم باشد که پلاگین ها را نصب کنید تا تست ها را اجرا کنید.

تست های مختلف به شما نتایج مختلفی می دهد، حتی اگر دو بار آزمون مشابه را انجام دهید. این بدین علت است که سرورهای تست در مناطق مختلف قرار دارند و تعداد افراد آنلاین می تواند سرعت شما را تحت تأثیر قرار دهد. بهتر است یک نمونه خوب از آزمایشات را برای دیدن میانگین سرعتتان، انتخاب کنید.

نتایج سرعت خود را در مقایسه با آنچه که برای آن پرداخت می کنید مقایسه کنید. برنامه خدمات خود را بررسی کنید تا ببینید برای چه سرعتی پرداخت می کنید.

مرحله دوم :اگر شما به طور مداوم سرعت پایین تر از پرداختی خود دریافت می کنید، با خدمات مشتریان تماس بگیرید و هزینه های پایین تر و یا سرعتی مطابق با آنچه پرداخت میکند، تقاضا کنید.

اگر مدت زمان طولانی اینترنت خود را ارتقا ندهید، ممکن است بتوانید اینترنت پرسرعت را برای قیمت پایین تر پیدا کنید. همه ارائه دهندگان را در منطقه خود چک کنید.

در دام مگابیت / مگابایت سقوط نکنید. ISP ها با سرعت مگابیت ها تبلیغ می کنند، نه مگابایت. در مگابایت، ۸ مگابیت (مگابیت) وجود دارد، بنابراین اگر شما برای ۲۵ مگابیت در ثانیه (mbps) پرداخت می کنید، فقط بیش از ۳ مگابایت در ثانیه (MBps) سرعت انتقال واقعی خواهید داشت.

مرحله سوم  از روش افزایش سرعت اینترنت : مودم خود را خاموش و روشن کنید. گاهی اوقات یک تنظیم مجدد ساده می تواند سرعت اینترنت شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. شما همچنین می توانید روتر خود را روشن و خاموش کنید تا ببینید که آیا مفید است. فقط اطمینان حاصل کنید که شما اطلاعات ورود به سیستم را در صورت نیاز در کامپیوتر خود دارید. پس از بازنشانی باید آن را وارد کنید.

مرحله چهارم: کانال Wi-Fi خود را تغییر دهید. اگر بسیاری از مردم در ساختمان شما از یک کانال استفاده می کنند، می توانید متوجه کاهش شدید سرعت اینترنت خود شوید. از برنامه هایی مانند inSSIDer برای PC و KisMAC یا فای اسکنر برای mac استفاده کنید تا کانال هایی را که شلوغ نیستند اسکن کنید. تغییر در یکی از این کانال ها باعث کاهش تداخل می شود و احتمالا سرعت شما را افزایش می دهد.

اگر کانال های باز بیشتری می بینید، کانال ها را برای افزایش سرعت اینترنت تغییر دهید. شما باید مستندات روتر خود را بررسی کنید یا سایت پشتیبانی برای روتر شخصی خود پیدا کنید تا نحوه دسترسی به روتر و تغییر کانال بی سیم را بیابید.

مرحله پنجم از ترفند افزایش سرعت اینترنت : روتر بی سیم یا رایانه خود را حرکت دهید. اگر از طریق یک روتر Wi-Fi به اینترنت متصل شوید، سیگنال ضعیف می تواند سرعت اتصالات را کاهش دهد. اگر می توانید، روتر خود را به کامپیوتر خود نزدیک کنید تا سیگنال خود را تقویت کنید یا کامپیوتر را به روتر نزدیک کنید  که باعث افزایش سرعت اینترنت وای فای می شود.

اگر روتر قدیمی است، ممکن است زمان ارتقا باشد. روترهای جدیدتر می توانند ارتباطات بسیار پیشرفته و اینترنت پرسرعت تری نسبت به روترهای قدیمی بی سیم را ارائه دهند.

کابلهای کثیف، گرد و خاکی یا ضعیف که از کابل یا مودم DSL شما به روتر بی سیم یا رایانه شما منتهی می شود، می توانند سرعت اینترنت شما را کاهش دهند. می توانید از هوای فشرده برای از بین بردن خاک و گرد و غبار در کانکتور ها استفاده کنید. برای جلوگیری از گرمای زیاد، تهویه مناسب اطراف اجزای الکتریکی تعبیه کنید.

مرحله ششم از ترفند افزایش سرعت اینترنت : سعی کنید از اترنت به جای Wi-Fi استفاده کنید. اگر می توانید، سعی کنید در بسیاری از دستگاه های متصل شده خود از سیم استفاده کنید. این باعث می شود سرعت بیشتری برای این دستگاه ها و همچنین تداخل کمتر برای دستگاه های بی سیم باقی مانده مانند تبلت ها و تلفن ها ایجاد شود و باعث افزایش سرعت اینترنت وای فای می شود.

مرحله هفتم از راه های افزایش سرعت اینترنت : شبکه خود را امن کنید. اگر شبکه بی سیم شما رمز عبور را نداشته باشد، نه تنها خودتان را در معرض جاسوسی دیگران قرار می دهید، بلکه شبکه خود را در اختیار دیگران قرار می دهید. این به این معنی است که افراد دیگر می توانند پهنای باند شما را سرقت کنند. اطمینان حاصل کنید که شبکه بی سیم شما امن است، به ویژه در آپارتمان های شلوغ.

مرحله هشتم: اگر شما دارای DSL هستید، فیلترهای خود را بررسی کنید. هنگامی که شما DSL را فعال کردید، یک سیم از خط تلفن خود را به سمت یک فیلتر جعبه مستطیلی وصل کردید. در سمت دیگر، شما ۲ سیم خروجی، ۱ برای تلفن خود و ۱ برای مودم خود را دارید. اگر از یک اتصال DSL با خط ثابت خود استفاده می کنید، مطمئن شوید که فیلترهای با کیفیت بالا در محل برای دریافت سرعت سیگنال مطلوب وجود دارد.

مرحله نهم : از اجرای چندین دستگاه در یک زمان اجتناب کنید. گوشی های هوشمند، تبلت، تلویزیون های هوشمند، یا سایر دستگاه هایی که در حال حاضر از آنها استفاده نمی کنید را خاموش کنید. اگر چندین دستگاه در حال تلاش برای بازیابی اطلاعات از اینترنت هستند، به ویژه ویدئو یا بازی، باعث از دست دادن سرعت خواهند شد.

بخش دوم : آموزش افزایش سرعت اینترنت از طریق تمیز کردن مرورگر و سیستم عامل شما

مرحله اول: یک آنتی ویروس و بدافزار را نصب کنید. ویروس ها، ابزارهای تبلیغاتی و سایر بدافزارها می توانند سرعت اینترنت و سرعت رایانه شما را به طور قابل توجهی کاهش دهند. اسکن های منظم را اجرا کنید تا اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما از ویروس و نرم افزارهای مخرب خالی است.

اگر شما یک آنتی ویروس نصب نکرده اید، بلافاصله آن را نصب کنید و مطمئن شوید که به روز است.

برنامه های آنتی ویروس همیشه همه چیز را نمی گویند، بنابراین شما گاهی اوقات اسکن ها را با برنامه هایی مانند Spybot یا Malwarebytes اجرا کنید تا بدافزارهای مضر را پیدا کنید و حذف کنید.

مرحله دوم، ترفندی برای افزایش سرعت اینترنت : حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کنید. هنگام مرور وب، مرورگر شما اطلاعاتی در مورد سایتهایی که بازدید می کنید ذخیره می کند تا بارگذاری سریعتر را هنگام بازدید بعدی انجام دهید. با گذشت زمان ، این می تواند سرعت مرورگر شما را کاهش دهد، زیرا اطلاعات بیشتر و بیشتر ذخیره می شود. گاهی اوقات پاک کردن cash شما می تواند به افزایش عملکرد یک مرورگر آهسته کمک کند.

مرحله سوم از ترفندهای افزایش سرعت اینترنت : نوار ابزار را از مرورگر خود حذف کنید. اگر پس از سالها استفاده از مرورگر،از ابزارهای نصب شده استفاده نمی کنید، زمان آن رسیده برخی (یا همه) از آنها را حذف کنید. نوارهای ابزار عملکرد مرورگر شما را کاهش می دهند و اغلب با درخواست تبلیغات و اطلاعات پهنای باند شما را می گیرند.

مرحله چهارم از روش های افزایش سرعت اینترنت : مرورگر خود را به روز کنید. مرورگرها در حال توسعه مستمر هستند و نسخه های جدیدتر اغلب در مقایسه با نسخه های قبلی عملکرد را افزایش می دهند. مطمئن شوید که آخرین نسخه مرورگر شما را نصب کرده اید.

مرحله پنجم، ترفندی برای افزایش سرعت اینترنت : مرورگر وب خود را تغییر دهید اگر شما یک دسته از نوارهای ابزار و پلاگین های خود را برای مرورگر خود نصب کرده اید، به جای تلاش برای حذف همه آنها، می توانید مرورگر جدید نصب کنید. بعضی از مرورگرها بطور نسبی سریعتر از دیگران هستند، بنابراین ممکن است باعث شوند افزایش عملکرد پیدا کنید.

مرحله ششم: از ترفندهای  افزایش سرعت اینترنت پاک کردن  هارد دیسک می باشد . اگر کامپیوتر شما به کندی کار میکند، می تواند وبگردی شما را تحت تأثیر منفی قرار دهد.

مرحله هفتم : کامپیوتر خود را به طور مرتب خاموش کنید. برای جلوگیری از کند شدن یا slowdowns، روزانه وقتی برای خاموش کردن کامپیوتر خود در نظر بگیریداین  یکی از روش های افزایش سرعت اینترنت می باشد . به روز رسانی های امنیتی خودکار را برای همه برنامه های خود روشن کنید.

مرحله هشتم: پهنای باند را حذف کنید. ممکن است برنامه هایی نصب شوند که از پهنای باند شما استفاده می کنند که ممکن است از آن آگاه نباشید. برنامه های نصب شده خود را مرور کنید و هر آنچه را که می دانید از بین ببرید یا نصب نکنید.

بخش سوم: آموزش افزایش سرعت اینترنت از طریق تغییر سرعت پهنای باند در ویندوز۷ :

محیط run را باز کنید(کلید ویندوز کلید + R). پس از آن، gpedit.msc را در پنجره Run بنویسید و اینتر بزنید. یک پنجره جدید باید باز شود.

افزایش سرعت اینترنت

Administrative Templates را انتخاب کنید، سپس “network” را در قسمت “Administrative Templates” انتخاب کنید.

افزایش سرعت اینترنت

“QoS Packet Scheduler” را  انتخاب و دوبار کلیک کنید. شما آن را در سمت راست صفحه خود خواهید یافت.

افزایش سرعت اینترنت

Limit Reservable Bandwidth”” انتخاب و دوبار کلیک کنید اگر از تنظیمات پیش فرض استفاده می کنید، خواهید دید که تنظیمات “پیکربندی نشده است”. با این حال، حتی اگر محدودیت پهنای باند زیر صفر باشد و خاکستری باشد، ویندوز ۷ هنوز ۲۰ درصد از پهنای باند فعلی موجود را ذخیره می کند.

افزایش سرعت اینترنت

روی “enabled” کلیک کنید. درصد پهنای باند را به صفر درصد بکشید و سپس روی “اapply” کلیک کنید. هنگامی که درخواست شد، روی “OK” کلیک کنید.

افزایش سرعت اینترنت

پاکسازی دیسک را انجام دهید و مرورگر خود را مجددا راه اندازی کنید. در حال حاضر رایانه شما ۱۰۰ درصد پهنای باند موجود را در اختیار شما قرار می دهد.

افزایش سرعت اینترنت

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

مطلب مرتبط:  روش جستجوی عکس در گوگل با موبایل و کامپیوتر (آموزش تصویری)

wikihow.com

روش افزایش سرعت اینترنت ، آموزش افزایش سرعت اینترنت ، ترفندی برای افزایش سرعت اینترنت ، ترفندهای  افزایش سرعت اینترنت ، راه های افزایش سرعت اینترنت ، اینترنت پرسرعت ، روش های افزایش سرعت اینترنت ، ترفند افزایش سرعت اینترنت ، افزایش سرعت اینترنت وای فای ، چگونه میتوان سرعت اینترنت را افزایش داد

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط