پیشنهاد خلایق

آنتی بیوتیک های گیاهی مصرف کنید تا بیماری هرچه بگردد، نتواند شما را پیدا کند!

آنتی بیوتیک های گیاهی :

داروهای آنتی بیوتیک برای درمان و پیشگیری از عفونت های باکتریایی استفاده می شوند.اگر درست استفاده شوند می‌توانند رشد باکتری هایی که باعث ایجاد مشکلاتی نظیر عفونت گوش،مشکلات معده و مسائل مختلف پوستی می‌شوند را مهار کرده و آن‌ها را از بین ببرند. در ادامه ۱۰ تا از آنتی بیوتیک های گیاهی برای جایگزینی با آنتی بیوتیکهای شیمیایی معرفی خواهند شد.

داروهای آنتی بیوتیک مختلف بر علیه انواع گوناگونی از باکتری ها و برخی انگل ها عمل می کنند.پزشکان بسته به میکروبی(باکتری یا انگل) که باعث عفونت شده است داروهای آنتی بیوتیک تجویز می‌کنند.

با این حال داروهای آنتی بیوتیک در برابر عفونت های ناشی از ویروس ها مانندسرماخوردگی، آنفلوآنزا، اکثر سرفه ها و گلودرد مؤثر نیستند. همچنین کاری بر علیه عفونت های قارچی نمی‌توانند انجام دهند.

امروزه داروهای آنتی بیوتیک به یکی از پر تجویزترین داروها تبدیل شده اند.این موضوع خطرناک است زیرا مصرف بیش از اندازه و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک منجر به مقاومت آنتی بیوتیکی می شود.

علاوه بر این استفاده بیش از حد آنتی بیوتیک و مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک می‌تواند باکتریهای مدافع طبیعی که در روده ها زندگی می‌کنند را از بین ببرد و باعث ایجاد عوارضی نظیر اسهال،دردهای شکمی و بروز حالت تهوع شود.

بقراط گفته است:”بگذارید غذای شما،داروی شما باشد و دارویتان در غذایتان باشد.”این گفته در شرایط استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک های مصنوعی بسیار درست است،در حالی که بسیاری از آنتی بیوتیک های طبیعی توسط طبیعت در اختیار ما قرار گرفته است.

بسیاری از مواد غذایی به عنوان آنتی بیوتیک طبیعی عمل می‌کنند و در درمان بسیاری از مشکلات سلامتی مؤثر هستند.برخلاف استفاده بیش از حد آنتی بیوتیک ها،اکثر آنتی بیوتیک های طبیعی با عفونت های قارچی و ویروسی نیز مقابله می کنند.به علاوه آن‌ها باکتری های مفیدی که مورد نیاز بدن هستند را نمی کشند.

هر چند این آنتی بیوتیک های طبیعی ممکن است به تنهایی برای درمان عفونت های جدی کافی نباشند.برای عفونت های جدی مانند حصبه،سل و غیره بهتر است این آنتی بیوتیک های طبیعی را به عنوان درمانی کمکی همراه با آنتی بیوتیک های تجویز شده توسط پزشک مصرف کنید.

آنتی بیوتیک های گیاهی ، آنتی بیوتیک های طبیعی ، آنتی بیوتیک گیاهی ، آنتی بیوتیک طبیعی ، قویترین انتی بیوتیک گیاهی ، داروهای آنتی بیوتیک

آنتی بیوتیک های گیاهی

مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ، داروی آنتی بیوتیک ، آنتی بیوتیک قوی ، پماد آنتی بیوتیک موضعی ، آنتی بیوتیک ها

مطمئن شوید که دوره ی کامل درمان را که توسط دکتر تجویز شده است تکمیل می کنید،در غیر این صورت ممکن است منجر به رشد باکتری ها شود و حتی باعث شود آن‌ها در برابر داروها مقاوم شوند و در نتیجه بیماری جدی‌تر شود.

آنتی بیوتیک های گیاهی

در اینجا ۱۰ تا از آنتی بیوتیک های گیاهی معرفی می شوند.

سیر، قویترین انتی بیوتیک گیاهی 

سیر از آنتی بیوتیک های طبیعی است و خواص ضد قارچی و ضد ویروسی دارد.مطالعه ای که در سال ۱۹۹۹ در مجله میکروب ها و عفونت منتشر شد مشخص کرد که ترکیبات گوگردی که به نام آلیسین شناخته می‌شوند و در سیر وجود دارند به عنوان آنتی بیوتیک های طبیعی عمل می کنند.علاوه بر این سیر حاوی گروهی از ویتامین ها،مواد مغذی و معدنی است که برای سلامت عمومی مفید هستند.

همچنین به از بین بردن انگل های روده کمک می کند.

برای بهره مندی از خواص قویترین انتی بیوتیک گیاهی روزانه دو تا سه حبه سیر را با شکم خالی بخورید.

همچنین مصرف مکمل های قویترین انتی بیوتیک گیاهی در محافظت از بدن در برابر عوامل بیماری زا و بیماری‌های مختلف کمک کننده است.قبل از مصرف مکملها با پزشک مشورت کنید.

عسل، یک داروی آنتی بیوتیک عالی

از آنتی بیوتیک های گیاهی می توان به عسل اشاره کرد. گیاه شناسان عسل را به عنوان یکی از بهترین آنتی بیوتیک های طبیعی می شناسند.همچنین خواص ضد میکروبی،ضد التهابی و ضد عفونی کنندگی دارد.مطالعه ارائه شده در نشست انجمن شیمی آمریکا به سال ۲۰۱۴ بیان نمود که عسل می‌تواند در سطوح مختلف با عفونت ها مبارزه کند و رشد و مقاومت باکتری ها را بسیار مشکل کند.

ترکیبی منحصر به فرد از پروکسید هیدروژن،اسیدیته،اثر اسمزی،غلظت قند بالا و پلی فنول موجود در عسل به نابودی سلولهای باکتری کمک می کند.برای به دست آوردن مزایای آنتی بیوتیکی عسل،همیشه عسل خام ارگانیک مصرف کنید.همینطور عسل مانوکا نیز گزینه خوبی است و در درمان موضعی زخم های حاوی پیوژن S مفید شناخته شده است.

برای تقویت سیست ایمنی بدنتان،به نسبت مساوی عسل و دارچین را مخلوط کنید و روزانه یک بار بخورید.

افزودن عسل به چای،معجون و آبمیوه یکی دیگر از روشهای بسیار عالی برای لذت بردن از مزیت سلامتی است.

روغن پونه کوهی، دیگر داروی آنتی بیوتیک 

از دیگر آنتی بیوتیک های طبیعی می توان به روغن درخت چای اشاره کرد. با توجه به مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۱ توسط دانشگاه جرج واشنگتن صورت گرفت،روغن پونه کوهی ممکن است یک درمان مؤثر در برابر باکتر های مقاوم به دارو باشد.کارواکرول که ترکیب شیمیایی موجود در این روغن است مانند آنتی بیوتیک های صنعتی به کاهش عفونت کمک می‌کند.

همچنین این روغن،آنتی اکسیدان،ضد عفونی کننده،ضد ویروس،ضد قارچ،ضد التهاب،ضد انگل و ضد درد است.

برای درمان عفونت پا یا ناخن چند قاشق چای خوری روغن پونه کوهی را به یک وان آب گرم اضافه کنید.پاهای خود را برای چند دقیقه هر روز به مدت یک هفته در آن قرار دهید.

برای سینوس ها یا عفونت های تنفسی فوقانی،چند قطره روغن پونه را در آب بریزید و بگذارید بجوشد و بخار آن را استنشاق کنید.این کار را روزانه یکبار انجام دهید تا از عفونت خلاص شوید.

عصاره برگ زیتون، آنتی بیوتیک قوی 

اثر آنتی بیوتیک گیاهی عصاره برگ زیتون می‌تواند انواع مختلف عفونتهای باکتریایی را درمان کند.مطالعه ای که درسال ۲۰۰۳ در نشریه قارچ‌ها منتشر شد اشاره کرد که برگ زیتون توانایی بالقوه ضد میکروبی خوبی در برابر قارچ‌ها و باکتری ها دارد.

همچنین عصاره برگ زیتون دارای خواص ضد التهابی است.علاوه بر این توانایی مهار رادیکال های آزاد از خود نشان می دهد.

می‌توانید عصاره برگ زیتون را در خانه استخراج کنید.یک مشت برگ تازه زیتون خرد شده را در یک ظرف شیشه‌ای دارای درپوش بریزید.روی برگ‌ها الکل بریزید تا کاملاً پوشانده شود.درب شیشه را ببندید و شیشه را در جای تاریک برای ۴ تا ۵ هفته نگه دارید.با استفاده از یک تور،مایع را صاف کنید و به شیشه‌ای دیگر انتقال دهید.اکنون عصاره برگ زیتون شما آماده است.

گزینه دیگر این است که عصاره برک زیتون را به شکل مکمل تهیه کنید.دوز استاندارد مصرف،روزی دو عدد کپسول ۲۵۰ تا ۵۰۰ میلی گرمی است.با این حال قبل از مصرف مکمل با دکتر مشورت کنید.

آنتی بیوتیک قوی زردچوبه

در طب چینی و آیورودا،خواص آنتی بیوتیک گیاهی زردچوبه در کمک به نابودی باکتری هایی که باعث بیماری‌ها می‌شوند مورد استفاده قرار می گرفته است.زرچوبه به تقویت سیستم دفاعی بدن کمک می کند.علاوه بر این از ایجاد عفونت باکتریایی در جراحات پیشگیری می کند.

در مطالعه‌ای که در سال۲۰۰۹ توسط نمایندگی ضد میکروبی و شیمی درمانی صورت گرفت فعالیت ضد میکروبی کورکومین در برابر هلیکوباکترپیلوری نتایج مثبتی از خود نشان داد.کورکومین ماده ی فعال زردچوبه است.

یک قاشق غذاخوری پودر زردچوبه و ۵ تا ۶ قاشق غذاخوری عسل را با یکدیگر ترکیب کنید.آن را در شیشه‌ای مهر و موم شده نگه داری کنید.روزی دوبار نصف قاشق چای خوری از آن بخورید.

همچنین می‌توانید روزی دوبار از مکمل های ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرمی زردچوبه استفاده کنید.با این حال اول با پزشک مشورت کنید.

پماد آنتی بیوتیک موضعی سرخارگل

اکیناسه یا سرخارگل یک آنتی بیوتیک گیاهی است که می‌تواند زخم ها و عفونت های باکتریایی را درمان کند.همچنین این گیاه سیستم دفاعی بدن را تقویت می‌کند.

کرم یا پماد آنتی بیوتیک موضعی سرخارگل می‌تواند اگزما و پسوریازیس را طی چند روز ضد عفونی و درمان کند.

برای کمک به دفع عفونت های باکتریایی،یک تا دو فنجان چای سرخارگل را روزانه بنوشید.

همچنینی می‌توانید از مکمل های ۳۰۰ میلی گرمی دو تا سه بار در روز استفاده کنید.قبل از مصرف این مکمل ها با پزشک خود مشورت کنید.

تذکرز این گیاه بیش از یک هفته یا ده روز استفاده نکنید.به علاوه این گیاه ممکن است برای افرادی که از اختلالات خود ایمنی رنج می‌برند مناسب نباشد.

آنتی بیوتیک طبیعی زنجبیل

خواص آنتی بیوتیک گیاهی زنجبیل به پیشگیری و درمان بسیاری از مشکلات سلامتی ناشی از باکتری ها کمک می کند.زنجبیل تازه در برابر عوامل بیماری زای ناشی از غذاها مانند سالمونلا اثرات آنتی بیوتیکی دارد.همچنین اثر ضد باکتریایی در عفونت های تنفسی و التهابات لثه دارد.

مصرف چای زنجبیل اقدامی بزرگ و پیشگیرانه در برابر عفونت های باکتریایی است.برای درست کردن چای،دو سانت و نیم از زنجبیل تازه را برش بزنید و در یک و نیم فنجان آب به مدت ده دقیقه بجوشانید.آن را صاف کرده عسل و آب لیمو اضافه کنید و نوش جان نمایید.

همچنین زنجبیل خشک یا تازه را در پخت و پز استفاده کنید.ضمنا می‌توانید پس از مشورت با پزشک ازکپسول زنجبیل استفاده کنید.

گلدن سیل یا ختم ذهبی، از بهترین آنتی بیوتیک ها 

آنتی بیوتیک های گیاهی

خواص آنتی بیوتیک طبیعی گلدن سیل یا ختم ذهبی در هردو نوع عفونت باکتریایی داخلی و موضعی مؤثر است.گلدن سیل حاوی ترکیبی به نام بربرین است که به نابودی انواع باکتری هایی که باعث ایجاد مشکلات سلامتی می‌شوند کمک می کند.

همچنین بربرین گلبولهای سفید خون را فعال می‌کند و آن‌ها را در مبارزه با عفونت و تقویت سیستم ایمنی یاری می نماید.

برای استفاده خوراکی،یک قاشق چای خوری پودر گلدن سیل را در یک فنجان آب داغ بریزید.سپس آن را صاف کرده و تا زمانی که گرم است بنوشید.چای را روزی یک بار مصرف کنید.

برای مصرف موضعی،ترکیبی از یک قاشق چای خوری پودر گلدن سیل و محتویات کپسول ویتامین E را با یکدیگر ترکیب کنید.سه بار در روز آن را به ناحیه آسیب دیده بمالید.

تذکر:برای مصارف خوراکی،بیش از چند هفته از این گیاه استفاده نکنید.

عصاره ی دانه گریپ فروت

از دیگر آنتی بیوتیک ها می توان به گریپ فروت اشاره کرد. عصاره دانه‌های گریپ فروت آنتی بیوتیک طبیعی ، ضد قارچ و ضد ویروس طبیعی است.در حقیقت گزارش شده است که در برابر بیش از ۸۰۰ نوع ویروس و باکتری،بیش از ۱۰۰ گونه قارچ و بسیاری از انگل ها مؤثر است.علاوه بر این سرشار از آنتی اکسیدان هایی است که سیستم ایمنی بدن را تقویت می کنند.

با توجه به مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۲ در مجله طب مکمل و جایگزین منتشر شد،این عصاره خواص ضد میکروبی در برابر طیف گسترده ای از ارگانیزم های فاز منفی و فاز مثبت در غلظت یک به ۵۱۲ از خود نشان می دهد.

برای عفونت های پوستی،چند قطره از عصاره دانه گریپ فروت را به یک قاشق غذاخوری آب اضافه کنید و سپس روی ناحیه آسیب دیده بمالید.برای استفاده از آن به عنوان یک پاک کننده پوست و درمانگر آکنه،دستها و صورت خود را مرطوب کنید و ۲ تا ۳ قطره از عصاره را روی دستها ریخته و سطح پوست را ماساژ دهید و سپس صورت را بشویید.

برای مصارف خوراکی،۱۰ تا ۱۵ قطره از عصاره را در نصف لیوان آب ریخته و دو تا سه بار در روز بنوشید.

آنتی بیوتیک گیاهی چریش

آنتی بیوتیک های گیاهی

چریش یا یاس بنفش هندی آنتی بیوتیک گیاهی دیگری است.یاس هندی به بدن در مقابله با یاکتری های عامل ایجاد جوش و آکنه کمک می‌کند.برخلاف داروهای آنتی بیوتیک رایج،یاس هندی بدون ایجاد مقاومت دارویی در باکتری ها با آن‌ها مقابله می کند.

علاوه بر این با توجه به ماهیت ضد باکتریایی آن،یاس هندی با انواع مختلف مشکلات دهان و دندان نظیر حفره دندان،پلاک،التهاب لثه و دیگر بیماری‌های لثه مقابله می کند.

برای جلوگیری از عفونت های پوستی،از محصولات آرایشی بهداشتی پوست استفاده کنید که حاوی یاس هندی هستند.

قرص های یاس هندی را برای کمک به حذف سموم انباشته شده در بدن و همچنین حذف هر گونه موجودات انگلی استفاده کنید.برای تعیین دوز مناسب با دکتر مشورت کنید.

ترجمه شده در سایت خلایق

منبع: top10homeremedies

آنتی بیوتیک های گیاهی

آنتی بیوتیک های گیاهی ، آنتی بیوتیک های طبیعی ، آنتی بیوتیک گیاهی ، آنتی بیوتیک طبیعی ، قویترین انتی بیوتیک گیاهی ، داروهای آنتی بیوتیک ، مصرف خودسرانه آنتی بیوتیک ، داروی آنتی بیوتیک ، آنتی بیوتیک قوی ، پماد آنتی بیوتیک موضعی ، آنتی بیوتیک ها

مطالب مرتبط