بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی ، چگونه بازی به یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند

Fruits Basket یک بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی است.

Fruits Basket یک بازی سرگرم کننده و تعاملی مانند بازی صندلی و موزیک است . این بازی یادگیری زبان انگلیسی بر مهارت های زبان انگلیسی  از جمله مکالمه زبان انگلیسی و لیسنینگ زبان انگلیسی تمرکز دارد. این بازی اموزش زبان انگلیسی بصورت گروهی انجام میشود پس برنده یا بازنده ندارد.

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی

ابزارمورد نیاز بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی : تعدادی صندلی( یکی کمتر از تعداد بازیکنان) که بصورت دایره و روبروی یکدیگر چیده شده اند. کارت هایی که بر روی آنها کلمات انگلیسی نوشته شده یا تصوی آنها کشیده شده است( اختیاری)

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی

خلاصه بازی اموزش زبان انگلیسی: همه بغیر از یک نفر روی هر صندلی می نشیند( به شخصی که وسط دایره صندلی ها می ایستد « استندر»( ایستاده) می­گویند). استندر، یک عبارت یا کلمه از لغتنامه را می گوید. بازیکنی که نشسته و تعریف کلمه را دارد از جا بلند می شود و بر روی صندلی دیگری می نشیند.

در همین موقع استندر سعی می کند روی صندلی خالی بنشیند. کسی که صندلی برای نشستن پیدا نکند باید بایستد و استندر می شود و باید عبارت یا کلمه جدیدی را بگوید و به همین ترتیب بازی ادامه پیدا می کند.

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی

چگونه بازی Fruits Basket به یادگیری زبان انگلیسی کمک می کند

بازی Fruits Basket(بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی) هم بر گرامر انگلیسی و هم بر واژه تمرکز دارد. این بازی یاد می دهد نه تنها سریع فکر کنیم بلکه از طریق ترکیبی از مهارت های مکالمه زبان انگلیسی و لیسنینگ زبان انگلیسی می­توانیم با دیگران ارتباط برقرار کنیم. در نتیجه می توان تلفظ را اصلاح نمود و همچنین اعتماد بنفس خود را در مهارت های مکالمه افزایش داد.

مطلب مرتبط:  نامه نگاری به زبان انگلیسی

این بازی قابل تغییر نیز هست، پس اگر بخواهید ساختار خاصی از گرامر زبان انگلیسی را بیشتر تمرین کنید می توانید بازی را به کار روی الگویی خاص تغییر دهید.

 

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی

نحوه بازی Fruits Basket

تصمیم بگیرید آیا می خواهید گرامر زبان انگلیسی را تمرین کنید یا کلمات انگلیسی را. وقتی تصمیم گرفتید دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

برای گرامر: باید همه چیز را از قبل آماده کنید. نوع گرامری که می خواهید تمرین کنید را مشخص نمایید. آسان ترین الگوی گرامری این است: « People who have/like/want ~» هر بازیکنی که این گرامر زبان انگلیسی را دارد باید بایستد و حرکت کند. می توانید به اندازه بازیکنان،ساختار گرامری تهیه کنید. مثلا اگر می خواهید فرم « if» را تمرین کنید می توانید بگویید:« if you like cats, stand up» سپس کسی که گربه ها را دوست دارد باید بایستد و حرکت کند.

برای کلمات انگلیسی: اگر قصد دارید کلمات خاصی را تمرین کنید باید از قبل آماده سازی کنید. کارت هایی تهیه کنید که کلمات لغت نامه ( یا تصاویر کلمات) روی انها نوشته شده باشد. برای هر کلمه حداقل دو کارت تهیه کنید.  مثلا حداقل دو کارت برای apple، دو کارت برای orange و به همین ترتیب. سپس این کارت ها را به تکه نخ هایی وصل کنید تا بازیکنان آن را به گردن بیندازند. هر کارت را به یک بازیکن بدهید. اگر استندر کلمه شما را خواند باید به سمت صندلی دیگری حرکت کنید.

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی

نحوه بازی

چند صندلی تهیه کنید و دقت داشته باشید تعداد انها یکی کمتر از تعداد بازیکنان شود. مثلا اگر ده نفر در بازی شرکت دارند نه صندلی  را بصورت دایره بچینید تا همه صندلی ها روبه روی هم قرار گیرند. اگر کلمات انگلیسی را تمرین می کنید مطمئن شوید همه گردن آویز بر گردن دارند.

مطلب مرتبط:  آموزش گرامر زبان انگلیسی ، زمان حال استمراری در زبان انگلیسی

یک نفر را بعنوان « استندر» انتخاب کنید. هر کسی روی یک صندلی می نشیند. بخاطر داشته باشید استندر دائما تغییر می کند پس اگر بعنوان استندر انتخاب شدید نمی توانید تا آخر در این نقش بمانید.

استندر یک ساختار از گرامر زبان انگلیسی  یا کلمه ای از لغتنامه را می خواند. کسی که نشسته است و شرایط کلمه خوانده شده را دارد باید بایستد و سریعا روی صندلی خالی دیگر بنشیند.

مثلا اگر فرم گرامری« People who have ~» را تمرین می کنید باید بگویید « People who have a driver’s license». سپس کسی که گواهی نامه رانندگی دارد باید بایستد و صندلی جدیدی پیدا کند. از طرف دیگر اگر کلمات انگلیسی را تمرین می کنید باید بگویید: Apple و کسی که گردن آویز Apple را بر گردن دارد باید صندلی جدیدی پیدا کند.

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی

هر زمان بخواهید می توانید بازی را تمام کنید. این بازی برنده یا بازنده ندارد. تا هر موقع که بخواهید می توانید آن را ادامه دهید.

نکات بازی یادگیری زبان انگلیسی Fruits Basket

اگر می خواهید بازی سخت تر شود اجازه دهید بازیکنان بر روی صندلی کنار دستتان بنشینند. به این ترتیب افرادی که نزدیک یکدیگر نشسته اند نمی توانند بسرعت صندلی شان را تغییر دهند.

بگویید Fruits Basket به کسی که حرکت می کند داده می شود. اگر برای پیدا کردن جای خالی یا حرکت بازیکنان با مشکل مواجه شدید با گفتن عبارت« Fruits Basket» همه را مجبور می کنید تا بایستند و صندلی جدیدی انتخاب کنند.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
prepscholar.com

بازی برای کودکان در کلاس زبان انگلیسی ، مهارت های زبان انگلیسی ، مکالمه زبان انگلیسی ، لیسنینگ زبان انگلیسی ، یادگیری زبان انگلیسی ، گرامر زبان انگلیسی ، کلمات انگلیسی

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها