درمان گیاهی فیبروم رحم / جدیدترین روشهای درمان قطعی فیبروم

درمان گیاهی فیبروم رحم :

فیبروم رحم به توده های غیر سرطانی و خوش خیمی گفته می شود که در ناحیه رحم رشد می کنند. توده‌ های خوش خیم در دیواره رحم ممکن است به کوچکی حبه انگور یا به بزرگی یک طالبی باشند. حدود ۲۵ تا ۳۰ درصد زنان در سنین باروری مبتلا به فیبروم رحم هستند. با ما همراه باشید تا با هم راهکارهای درمان گیاهی فیبروم رحم را بررسی کنیم.

انواع فيبروم عبارتند از فیبروم اينترامورال (داخل عضله رحم)، ساب سروزال (توده ي برجسته ي خارج رحم) و فیبروم زير مخاطي (داخل حفره رحم). در ذیل عکس فیبروم رحم را مشاهده می کنید.

درمان گیاهی فیبروم رحم

علل فیبروم رحم

زمینه ژنتیکی. ژن‌ هایی که رشد سلول‌های عضلانی دیواره رحم را تسریع می‌کنند، می‌توانند در این امر دخیل باشند.

ناهنجاری‌ های عروق خونی رحم، هم می‌تواند عامل موثری به حساب آید.

به وجود آمدن تغییراتی در هورمون های پروژسترون و استروژن می‌تواند به نوعی در این امر دخیل باشد.

نژاد سیاه، چاقی، سنین نزدیک به یائسگی و سیگاری بودن نیز از علت‌ های ایجاد فیبروم رحم می‌باشند. چند عکس فیبروم رحم در ادامه درج می شود.

درمان گیاهی فیبروم رحم

علایم فیبروم رحم

حدودا از هر ۴ خانم، ۳ خانم در طول زندگی خود دچار فیبروم می‌شوند، اما اکثر آن‌ها از وجود آن بی‌اطلاع هستند چون فیبروم‌ها اغلب هیچ علامتی از خود نشان نمی‌ دهند.

خونریزی های غیر طبیعی و زیاد در عادت ماهانه، طولانی بودن خونریزی های ماهانه، خونریزی بین دوره های قاعدگی، کاهش فواصل بین قاعدگی‌ ها

درد و فشار در ناحیه لگن، کمردرد، پا درد، یبوست، ترشح واژینال مزمن

بزرگ شدن شکم، درد در حین رابطه جنسی با همسر

احساس پری در پایین شکم، احساس فشار روی مثانه و ادرار زیاد، مشکل در تخلیه مثانه

مشکلاتی در تولید مثل مانند نازایی، سقط جنین یا زایمان زودرس

فیبروم ها اکثرا در یک معاینه بالینی معمول با تصویربرداری مشخص می‌شوند.

فیبروم رحم با افزایش خطر سرطان رحم همراه نیست ولی در بیمارانی که فیبروم رشد سریعی دارد و یا فیبروم آن‌ ها حین یائسگی رشد کرده است، بایستی احتمال فیبروم سرطانی را در نظر داشت.

درمان گیاهی فیبروم رحم

عوارض فیبروم رحم

خطر ابتلا به کم خونی بر اثر خونریزی شدید و یا طولانی مدت رحمی

ایجاد درد شدید بر اثر پیچ خوردن و یا استحاله فیبروم

اختلال در بارور شدن فرد به دلیل انسداد و یا منحرف شدن لوله‌ های رحمی

فیبروم‌های زیر مخاطی می‌توانند منجر به اختلال در کاشت تخمک بارور شده در دیواره داخلی رحم شوند و نتیجتا رشد جنین تحت تاثیر قرار می‌ گیرد. در این موارد پزشکان اغلب توصیه به برداشتن این نوع از فیبروم‌ ها قبل از تلاش برای بارور شدن می‌کنند.

پیشگیری از فیبروم رحم

اجتناب از مصرف هورمون‌های زنانه

استروژن موجود در قرص های ضد بارداری در صورت مصرف دوز زیاد ممکن است باعث بزرگ شدن فیبروییدها شود.

معاینات دوره ای را فراموش نکنید. به این دسته از افراد توصیه می شود که هر سه تا شش ماه یک بار به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند. این پیگیری ها به این دلیل انجام می شود تا معلوم شود که آیا فیبروم بزرگ شده یا نه و یا اینکه آیا فیبروم جدیدی به وجود آمده است یا نه.

راههای درمان فیبروم رحم چیست؟

اگر فیبروم رحم علامتی نظیر خونریزی شدید، فشار یا درد تولید نکند و منجر به نازایی نشود، معمولا نیازی به درمان نخواهد داشت.

امروزه سعي مي شود که حتي الامکان از روش هاي طبي براي درمان فیبروم رحم استفاده شود تا ريسک جراحي به بيمار تحميل نشود.

برخی داروها ممکن است باعث فرو کش کردن علائم فیبروز رحمی شوند و حتی از رشد آن جلوگیری کنند یا آن را کند سازند. اما هنگامی که بیمار دارو ها را کنار می‌گذارد، بافت فیبری اغلب بار دیگر رشد می‌کنند.

برای به حداقل رساندن خونریزی رحمی مصرف پروژستین‌ها توصیه می شود. برای تخفیف درد هم استفاده از داروهای ضدالتهاب غیراستروییدی استفاده می گردد. جهت درمان خونریزی در برخی موارد از آمپول دیفرلین یا دکاپپتیل به مدت حدود شش ماه استفاده می شود. این آمپولها با کاهش سطح هورمون‌های زنانگی (استروژن و پروژسترون) سبب یک حالت یائسگی موقتی می‌شوند. در نتیجه پریود قطع می‌شود و فیبروم‌ها جمع می‌شوند و کم خونی فرد بهبود می‌یابد.

اگر فیبروم رحم در بارداری رخ دهد در اغلب اوقات احتیاج به درمان وجود ندارد. اگر درد‌های شکمی در سه ماهه اول و دوم بارداری پیش بیاید، می‌توان آن را با مسکن‌ های معمولی کنترل کرد. در مورد فیبروم‌ هایی که منجر به سقط مکرر جنین شوند، پزشک ممکن است یکی از فیبروم‌ ها یا تمامی آن‌ها را بردارد.

در جراحی فیبروم رحم با روش میومکتومی فقط فیبروم خارج می‌شود و رحم باقی می ماند. این بهترین انتخاب برای زنانی است که تصمیم به بچه دار شدن دارند.

در روش هیسترکتومی (عمل برداشت رحم)، رحم از طریق برشی بر روی بخش پایینی شکم، از راه واژن و یا از طریق لاپاراسکوپی خارج می‌شود. این عمل تنها راه حل دائمی برای فیبروم‌های رحمی است اما باید در نظر داشت که با این عمل توانائی بچه دار شدن فرد از بین می‌رود. لذا برای افرادی که دیگر مایل به باروری نیستند، گزینه خوبی محسوب می‌شود.

در درمان فیبروم رحم از طریق آمبولی شریان رحمی، فیبروم از طریق قطع جریان خون، چروکیده می‌شود. پس از انجام این عمل شانس بارداری کمتر و عوارض آن بیشتر از میومکتومی خواهد بود ولی عوارض جدی نادر است.

در روش جراحی فیبروم رحم با استفاده از امواج ماورای صوت فیبروم رحم را حرارت داده و خشک می‌کنند. این روش برای کسانی که فیبروم رحم آن‌ ها متعدد بوده و یا در اعماق لگن، پشت روده‌ ها یا نزدیک به اعصاب ناحیه ساکروم، در بخش تحتانی ستون فقرات قرار دارد، توصیه نمی‌شود.

درمان گیاهی فیبروم رحم

یک داروی گیاهی برای فیبروم رحم برگ گردو است. برگ گردو نباید جوشانده شود. می توانید ۵ گرم از آن را در آب ریخته و بگذارید مدت ۱۲ ساعت بماند. یا در مخلوط کن ۵ گرم برگ گردو را با یک لیوان آب مخلوط کرده و در طی ۲۴ ساعت نصف تا دو سوم آن را با کمی قند میل کنید. این کار را از روز پاک شدن یا ۵ روز بعد از شروع قاعدگی تا ۲۵ روز انجام دهید. در موقع استفاده از برگ گردو ممکن است قند شما افت کند. به همین دلیل آن را با کمی نبات میل کنید.

گیاه خرگوشک نیز یک داروی گیاهی برای فیبروم رحم است. آن را بسوزانید و در حالی که دامن پوشیده‌اید با دود آن، ناحیه تناسلی خود را بخور دهید. این کار را تا مشاهده نتیجه این کار ادامه دهید.

ماهی هایی مانند ماهی تن و سالمون در کاهش التهاب فیبروم رحم و ناراحتی‌ ایجاد شده موثر هستند.

فیبر موجود در برنج سبوس دار سموم را از بدن دفع و میزان هورمون‌ های بدن را متعادل می‌کند.

سبزیجات ارگانیک مانند کلم بروکلی و اسفناج برای درمان فیبروم رحم مفید است.

مصرف یک قاشق سرکه سیب برای رفع و درمان خانگی فیبروم رحم مفید است. به منظور درمان خانگی فیبروم رحم سرکه را با سالاد مخلوط کنید تا سیستم بدن پاک‌ سازی شود. تصفیه کلیه و کبد مهم‌ترین اقدام برای داشتن یک رحم سالم است.

زردچوبه آنزیم‌ حمایت کننده کبد را که برای سم زدایی بدن لازم است افزایش می‌دهد. این ادویه تولید صفرا را که باعث کوچکی فیبروم می‌شود، افزایش می‌دهد.

افزودن ریشه قاصدک به یک فنجان آب داغ می‌تواند تولید صفرا را افزایش دهد که در نتیجه باعث پاک‌ سازی کبد و درمان گیاهی فیبروم رحم می‌شود.

گوشت بدون چربی یا گوشت سفید را جایگزین گوشت قرمز کنید.

کلیپ زیر ۷ داروی گیاهی دیگر را به همراه نحوه استفاده از آنها به شما معرفی می کند. این کلیپ به صورت اختصاصی توسط مجله خلایق ترجمه و زیر نویس دار شده است:

درمان گیاهی فیبروم رحم

فیبروم رحم ، درمان گیاهی فیبروم رحم ، درمان فیبروم رحم ، عکس فیبروم رحم ، فیبروم رحم در بارداری ، جراحی فیبروم رحم ، داروی گیاهی برای فیبروم رحم ، فیبروم رحم چیست

این مقاله را با دیگران به اشتراک بگذارید :

از پنج، به این مطلب چه امتیازی می دهید؟

درمان گیاهی فیبروم رحم / جدیدترین روشهای درمان قطعی فیبروم
کل امتیازات: 40 / میانگین امتیازها: 3.9

مطالب مرتبط

درباره مقاله فوق چه نظری دارید؟

جدیدترین قدیمی ترین بیشترین رای
مدیر سایت

سلام. اول اینکه استرس خودتون رو کنترل کنید و بر ترس غلبه. دوم اینکه از گیاهان خرگوشک و پنج انگشت، طبق دستورالعمل ذکر شده در متن مقاله استفاده کنید. با آرزوی سلامتی و شفای کامل برای شما و همه بیماران.

سحرسامعه

سلام من دوتا فیبروم خیلی بزرگ دارم میگن باید جراحی بشم ولی بچه ندارم میترسم تو خدا اگه چیزی هست دارو کمکم کنید

مدیر سایت

سلام. توصیه مجله خلایق، بنابر تجربیات موفق کاربران، استفاده از گیاه خرگوشک و در کنار آن، استفاده از گیاه پنج انگشت است. با آرزوی بهبودی کامل برای شما و همه بیماران.

ناشناس

سلام 37 ساله حدود یک سال با این مشکل فیبرم دچارم مصرف اب برگ گردو استفاده کردم حدود 9 ماه مشکلم تکرار شده 20 روز خونریزی شدید دارم برگ گردوی تازه فصلش نیست با برگ خشک گردو هم نتیجه نگرفتم لطفا کمکم کنید

نازی

سلام عالی بود من تازه فهمیدم فیبرم ریز دارم ولی دکتر بهم قرص گیاه پنج انگشت داده امیدوارم جواب بده

مدیر سایت

سلام. در حال حاضر و برای مدتی به صورت منظم از گیاه خرگوشک استفاده کنید و بعد بلافاصله آزمایش بدید تا ببینید تغییری در سایز یا حالتش ایجاد شده یا نه. در مورد فیبروهای خیلی بزرگ، چاره ای جز جراحی نمی مونه. دل به خواهی نیست که!

ناشناس

باسلام من دو تا فیبروم بزرگ دارم یکی نه سانت یکی پنج سانت اذیت میشم ولی دلم نمیخواد عمل کنم به نظرتون چکارکنم چند ماه هم تحت نظر پزشک طب سنتی بودم که منجر به بزرگ تر شدن فیبروم شد

مدیر سایت

گیاه خرگوشک. داخل متن نحوه استفاده توضیح داده شده.

آ.ش

این گیاهی که شما در جواب یکی از کاربرا گفتین،چی هست؟ که با استفاده ازین گیاه فیبروم کنده میشه.

مدیر سایت

سلام. روشهای ذکر شده در مقاله، توسط پزشکان طب سنتی برای بیماران تجویز می شوند. با این حال بهتر است در صورت عدم تداخل دارویی با داروهای شیمیایی که مصرف می کنید از روشهایی که کاربران مجله خلایق با آن به بهبودی دست یافته اند نظیر استفاده از گیاه خرگوشک و گیاه پنج انگشت به روش ذکر شده بهره بگیرید. با آرزوی سلامتی و شفای کامل برای شما و همه بیماران.

آ.ش

با سلام من میخوام از داروی گیاهی برای از بین بردن فیبرومم استفاده کنم فقط خیلی بزرگه ممنون میشم راهنماییم کنیم.

فاطمه‌مشقی

عالی‌بود

فاطمه

سلام‌عالی‌بودمنم‌فیبرم‌متعددی‌درسونوم‌دیده‌شده‌بزرگش۴۲هست‌خسته‌شدم‌ازداروگیاهی‌دکتردوتاسقط‌داشت‌بچه‌هم‌ندارم

مدیر سایت

سلام. اگر وضعیتتون اورژانسی نیست می تونید درمان های گیاهی ذکر شده در این مقاله رو امتحان کنید و نتیجه رو بعد از مدتی بررسی کنید و نهایتا تصمیم بگیرید.

ناهید

سلام

منم میگن رحمم پراز فیبروم های متعدد هست

و وعقیده دارند

رحمم رو در بیارم بهترین کار است

چون نزدیک یائسگی هم هستم

نمی دونم چه کار کنم

از یک طرف میگن با شروع یائسگی احتمال کوچک شدن و یا حتی از بین رفتن فیبروم ها هست

مدیر سایت

سلام. برای شما و همه بیماران آرزوی سلامتی و شادی دارم.

النا

با سلام منم یک میوم ۴۵میلی دارم یک ماه پیش سقط داشتم و مطمئنم علت سقط همین میوم بوده امیدوارم با راهنماییتون بتونم از دست میوم خلاص بشم چون میخام بعدش با خیال راحت حامله بشم ممنون

مدیر سایت

سلام. توجه داشته باشید که طبق گفته های کاربر مورد نظر، استفاده از این گیاه باعث شده بود که فیبروم کاملا از جا کنده بشه و از بدن خارج بشه. چیزی شبیه به جراحی طبیعی برای بریدن تومور. بنابراین در صورت بروز این اتفاق و دفع فیبروم نترسید و پس از این اتفاق، نزد پزشک بروید تا عکسبرداری گرفته بشه و وضعیت سنجیده بشه. با آرزوی سلامتی کامل برای شما.

ناشناس

با سلام .خیلی ممنونم از لطفتون.والا من فیبروم دارم ولی هرروز از گیاه خرگوشک دود میکنم کمیذ کوچکتر شدن خیلی بهتر شدم

مدیر سایت

سلام. خیلی ممنون از لطفتون. بسیار خوشحالم که استادی مثل شما از سایت خوشش اومده. به علت سیاستهای سایت، این مورد غیر فعال شده تا کاربران رو همیشه در کنار خودمون داشته باشیم. البته با نرخ های جدید اینترنت، که برای کاربرهای عادی ارزون، و برای دانلودرهای حرفه ای گرون شده، تا حدود زیادی نگرانی ها برای مشاهده کلیپهای آنلاین، برطرف شده. چرا که اکثر مردم، از دانلود شبانه رایگان که سابقا بود، استفاده نمی کردن. سلامت، پیروز و شاد باشید.

حمید پاپ زن

سلام
من دکتر پاپ زن هستم. مدیر یک موسسه گیاهان دارویی و محصولات سالم و ارگانیک در کرمانشاه. مطالب بسیار خوب و مفیدی بود. بهتر است کلیپ در همین محیط به شکلی باشد که قابلیت دانلود داشته باشد تا تعداد بیشتری از مردم بتوانند استفاده کنند.

مدیر سایت

دستورالعمل سوزاندن و دود دادن گیاه خرگوشک، تجربه یکی از کاربرانه.

ناشناس

سلام دوستان منم به این درد عاجزم چیکار کنم کدوم راه حل بهتره.

مدیر سایت

خیلی خوشحالم که رضایت داشتید. واتس آپ اضافه شد.

Ziba

فيلم تعليمي عالي بود لطفا واتس آپ هم اضافه كنيد تا بتونيم براي دوستانمون به اشتراك بزاريم باتشكر فراوان

مدیر سایت

برای اینکه از عمق فاجعه بیشتر اطلاع پیدا کنید پیشنهاد می کتم مستند “سیکو” ساخته مایکل مور رو ببینید. این مورد کم کم در طب سنتی هم متاسفانه داره اتفاق می افته.

عصمت

ممنون عالی بود الان ی جوری شده وقتی میروی دکتر وقت می خوان پول ویزیت بگیرن دریق از ی راهنمایی چون مدام می خاهن بری پیششون من دوسال بامشکل فیبروم رحمی مواجه ام حتی عمل جراحی هم رفتم ولی تا الان هیچچی در موردش نم دانستم مدام قرص مارولین مصرف می کنم

آرزو

با سلام‌
بسیار ممنون از مطلب خوبتون
میخوام تجربه ی خودم رو براتون بگم
عزیزانم هیچکس اندازه ی من از مشکل رحمی رنج نبرده به طورمثال سه ماه پیوسته بدون حتی یک روز وقفه خونریزی داشتم یا دوسه ماه یکبار پریود میشدم که دوباره تا چندماه اصلا قطع نمیشد همواره درد کمر و درد ران و سنگینی شکم و موی صورت و خونریزی های کاملاغیرعادی دردسرساز و….

انواع مختلف گیاهان دارویی رو امتحان کردم مثلا
یکماه هرروز رازیانه خوردم ولی هیچ تاثیری نداشت
قرص های ال دی مصرف کردم بازهم تکرار شد
دکتر احتمال فیبروم یا پلی کیستیک برایم میداد
بالاخره از طریق طب سنتی با گیاه پنج انگشت آشنا شدم
یکماه هرشب یک لیوان جوشانده پنج انگشت خوردم کاملا معجزه وار خونریزی ام قطع شد و قاعدگی منظم دارم.
فقط خیلی تلخه?

مدیر سایت

سلام. هیچ ماست فروشی نمیگه ماستم ترشه. آیا این منطقیه که پزشک طب مدرن بگه برای درمان راهی جز عمل و مصرف داروهای شیمیایی وجود داره و اون راه استفاده از درمانهای طبیعیه؟ برای درمان با طب سنتی حتما این کار باید زیر نظر پزشک متبحر و متخصص و با تجربه طب سنتی انجام بشه. با آررزوی سلامتی کامل برای شما و همه بیماران.

زیبا

مطالبتون مفید بود واقعا با این داروها رفع میشه اخ من هرچی میرم دکتر میگه جز عمل دارو نداره جز قرصهای جلوگیری که اندازشون رو کوچک کنه

ناشناس

بسیارسپاسگزارم

نازي

عالي بود

اعطم

با درود وسپاس از زحمات شما عزيزان واقعا از ديروز كه سونوكرافي رفتم متوجه فيبروم رحم شدم استرس داشتم الان كه مطالب مفيدتون را مطالعه كردم با اگاهي از مشكلم به ارامش نسبي رسيدم

ناشناس

عالی بود

زینب

عالی بود .سپاس