سایت خلایق با بیش از دو سال سابقه و بیش از هزار مقاله ترجمه و تالیفی، به همراه تمام محتوایی که دارد به فروش میرسد. قیمت پیشنهادی خود را به آی دی تلگرام زیر ارسال بفرمایید.

Hikhalayegh@

۵ عادتی که ۱۰ سال به عمرتان اضافه می کند

۵ قدم ساده که ۱۰ سال به عمرتان اضافه می کند

بر اساس مطالعه ای جدید افرادی که ۵ عات ساده را در زندگی رعایت کنند، امید به زندگیشان ۱۰ سال افزایش پیدا می کند.

عوامل کلیدی که احتمالا به فکر خودتان هم رسیده: سیگار نکشیدن، تغذیه سالم، ورزش منظم، حفظ وزن طبیعی و عدم مصرف نوشیدنی های الکلی است.

ولی محققان به یافته های جدیدی برای عادت های سالم سبک زندگی رسیده اند.

به گفته دکتر فرانک هو  Dr. Frank Hu، رئیس بخش تغذیه در دانشکده پزشکی هاروارد و محقق ارشد این مطالعه: یافته های ما پیامدهای قابل توجهی در سلامت عمومی داشته است زیرا نشان دهنده تاثیر بالقوه تغییر رژیم غذایی و سبک زندگی در افزایش امید به زندگی است.

۵ قدمی که می تواند به ما قدرت یک تغییر بزرگ در زندگی بدهد. عادت هایی که از آن ها صبحت می کنیم کاملا واقع بینانه هستند مثلا ورزش با شدت متوسط مثل راه رفتن به مدت ۳۰ دقیقه در روز هم برای افزایش طول عمر کفایت می کند.

یافته های جدید بر اساس دو مطالعه که متخصصین از دهه ۱۹۸۰ تا کنون روی ۱۲۳۰۰۰ آمریکایی انجام داده اند بدست آمده است. در طول این سالها شرکت کنندگان اطلاعات کامل رژیم غذایی، عادت های ورزشی و سایر عوامل تاثیر گذار بر سبک زندگیشان را به محققین ارائه داده اند.

تا سال ۲۰۱۴ بیش از ۴۲۰۰۰ شرکت کننده از دنیا رفتند. بر اساس این مطالعات محققان دریافتند افرادی که به این ۵ عادت سالم پایبند بودند احتمال فوتشان در دوره مطالعه ۷۴ درصد کمتر از افرادی بوده است که هیچکدام از این عادت ها را نداشته اند. ضمن این که این افراد ۸۲ درصد کمتر از دیگران در اثر بیماری قلبی یا سکته مغزی جان خود را  از دست دادند و ۶۵ درصد کمتر در معرض مرگ در اثر ابتلا به سرطان قرار گرفتند.

مطلب مرتبط:  فشار خون نرمال در سنین مختلف چقدر است؟

رژیم غذایی سالمی که بهترین نمره در این مطالعه را گرفت عبارت بود از مصرف سبزیجات، میوه، غلات کامل، لوبیا، ماه و مرغ، چربی های خوب از منابعی مثل روغن زیتون و آجیل ها و کاهش مصرف قند، گوشت قرمز و سدیم بوده است.

محققان تخمین زدند که زنان آمریکایی که این ۵ عادت را رعایت کنند می توانند انتظار داشته باشند که ۹۳ سالگی خود را ببینند و همتایان مردشان ۸۸ سالگی خود را خواهند دید.

این چشم انداز برای زنان و مردانی که هیچکدام از این عادت ها را رعایت نکرده بودند ۷۹ و ۷۵ سالگی بوده است.

این یافته ها در ۳۰ آوریل در مجله Circulation منتشر شده است.

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

healthywomen.org

/content/article/take-these-5-steps-live-10-extra-years
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط