مهارت های اجتماعی که باعث موفقیت شما در زندگی می شوند

مهارت های اجتماعی که باعث موفقیت شما در زندگی می شوند

در دنیای مدرنیته امروز، یادگیری مهارت های اجتماعی در برقراری ارتباط با دیگران به شما کمک خواهد کرد تا در تمام جوانب زندگی خود موفق باشید. در این مقاله به توصیف تعدادی از مهارت های اجتماعی می پردازیم که جذابیت شما را افزایش خواهند داد.

کمترصحبت کنید، بیشتر بپرسید

یکی از مهم ترین مهارت های اجتماعی پرسیدن سوال می باشد. البته به یاد داشته باشید سوال های خود را به صورت بازجویی از افراد نپرسید بلکه به شیوه ای از آنها سوال کنید که به درک بهتر شما از افراد کمک کرده و باعث تقویت رابطه شما با آنها شود. مردم عاشق این هستند که درباره خودشان صحبت کنند، بنابراین درباره خاطرات یا عقاید آنها سوالاتی را مطرح کنید.

از دستاوردها و پیروزی های افراد تجلیل کنید

زمانی که افراد خبر خوبی را به شما می دهند، به جای نادیده گرفتن آن یا حتی انتقاد کردن از آنها، تلاش کنید که خود را علاقه مند و هیجان زده نشان دهید.

تماس چشمی برقرار کنید

زمانی که در حال صحبت کردن با افراد هستید، برقراری تماس چشمی با فرد مورد نظر این احساس را به وی خواهد داد که اولا شما فردی قابل اطمینان بوده و درثانی به گفتگو کردن با او علاقه مند هستید.

هرچند، اگر زمانی کسی با شما تماس چشمی برقرار نکرد فورا درباره او قضاوت نکنید. احتمال دارد که این کار از لحاظ فرهنگی برای آنها پسندیده نباشد؛ احتمال دارد که از شما واهمه داشته باشند؛ یا این کار باعث معذب شدن آنها می شود.

از زبان حرکات بدن خود به طور مثبت استفاده کنید

شما می توانید با استفاده از زبان حرکات بدن خود، اعتماد به نفس، مهربانی و رهبری خود را به دیگران نشان دهید. سر خود را بالا نگه داشته، شانه هایتان را به عقب متمایل کنید و سینه خود را جلو دهید. به یاد داشته باشید با نشان دادن زبان حرکات بدن خود به دیگران باعث می شوید که آنها به احساس و افکار شما پی ببرند.

مطلب مرتبط:  چگونه گوشی های هوشمند و رسانه های اجتماعی می توانند (دوران) کودکی را سرقت کنند؟!

توانایی ها و نقاط قوت افراد را مورد تعریف و تحسین قرار دهید

تعریف و تمجید از توانایی های افراد یکی از راه های برقراری رابطه اجتماعی سالم می باشد. زمانی که از دیگران تعریف می کنید، این کار باعث می شود که اعتماد به نفس خود را نشان داده و از سوی دیگر اعتماد به نفس دیگران را نیز افزایش می دهید.

در زمان غیبت افراد از آنها به نیکی یاد کنید

نحوه صحبت افراد درباره دیگران در زمان عدم حضور آنها نشان دهنده شخصیت آنها می باشد. اگر شما افرادی را می شناسید که دائما پشت سر دیگران بدگویی می کنند پس مطمئن باشید که پشت سر شما هم این گونه صحبت خواهند کرد.

زیاد لبخند بزنید

تحقیقات نشان می دهند افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، زیاد لبخند می زنند. به یاد داشته باشید زمانی که شرایط روحی خوبی دارید، فراموش نکنید که این حس را نیز به چهره خود منتقل کنید. علاوه بر این، لبخند زدن به دیگران سبب می شود که آنها نیز در مقابل به روی شما لبخند بزنند.

مهارت های اجتماعی ، تماس چشمی ، زبان حرکات بدن

مهارت های اجتماعی

مودب باشید

داشتن ادب و نزاکت باعث می شود که به راحتی با دیگران ارتباط برقرار کنید. گفتن کلماتی همچون “لطفا”، “متشکرم”، “قابلی نداشت” می توانند معجزه کنند.

به دیگران ارزش دهید

برای اطرافیان خود کاری انجام دهید و در عوض آن چیزی نخواهید. خوبی های خود را با دیگران قسمت کنید و از این احساس لذت ببرید.

به جنبه مثبت شرایط نگاه کنید

منفی بافی احساسی مسری بوده و به سرعت گسترش می یابد. از آن نوع افرادی نباشید که مدام در حال شکایت کردن بوده و انرژی منفی خود را به خانواده، دوستان و همکاران شان منتقل می کنند.

مطلب مرتبط:  چگونگی برقراری ارتباط با دیگران برای بهبود مهارتهای ارتباطی

در عوض، سعی کنید که در زمان سختی ها، به جنبه های مثبت شرایط خود فکر کنید. این کار بدین معنا نمی باشد که غیر منطقی بوده و بیش از حد نسبت به شرایط خود مثبت فکر کنید، بلکه بدین معنی است که شما می توانید با سختی ها رو به رو شده و شرایط خود را کنترل کنید.

خوبی های دیگران را ببینید

تلاش کنید که این مهارت را در خود تقویت کرده و خوبی های دیگران را ببینید. طبیعت انسان این است که به منظور ایجاد احساس بهتر در خود، دیگران را کوچک و تحقیر کند. سعی کنید خوبی های دیگران را پیدا کرده به خصوص زمانی که خود متوجه آنها نمی باشند.

مهارت های اجتماعی که باعث موفقیت شما در زندگی می شوند

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

lifehack.org

مهارت های اجتماعی ، تماس چشمی ، زبان حرکات بدن

اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط