طرز تهیه و استفاده از پوست سیب زمینی برای از بین بردن سفیدی مو

پوست سیب زمینی برای از بین بردن سفیدی مو

پوست سیب زمینی برای رفع سفیدی مو بسیار مؤثر بوده و از بروز آن جلوگیری می‌کند. نشانه بالا رفتن سن در ظاهر شدن تارهای سفید بین موهای سیاه دیده می‌شود. اساساً، موها به دلیل کمبود مواد مغذی مناسب به خصوص ویتامین ب، مس، مواد معدنی، روی و آهن و هم‌چنین دلایل ارثی در سنین جوانی سفید می‌شوند. با این حال، رفع این مشکل با روش طبیعی و بدون استفاده از رنگ موهای شیمیایی نیز امکان‌پذیر است. کافیست سری به مواد داخل آشپزخانه‌تان بزنید و دنبال سیب‌زمینی بگردید. شما می‌توانید با استفاده از پوست سیب‌زمینی داخل آشپزخانه‌تان یک رنگ موی طبیعی برای سیاه کردن موها درست کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا طرز تهیه و استفاده از پوست سیب زمینی برای از بین بردن سفیدی مو را به شما آموزش دهیم:

رنگ مو با پوست سیب زمینی ، استفاده از پوست سیب زمینی برای سفیدی مو ، پوست سیب زمینی برای رفع سفیدی مو ، جوشانده پوست سیب زمینی برای سفیدی مو

پوست سیب زمینی برای از بین بردن سفیدی مو

نحوه استفاده از پوست سیب زمینی برای از بین بردن سفیدی مو

مواد لازم: پوست ۵ الی ۶ عدد سیب‌زمینی بزرگ، ماهی‌تابه، صافی، بطری خالی شامپو، برس مو، شامپوی مرطوب‌کننده، نرم‌کننده و حوله

دستورالعمل:

برای تهیه رنگ مو با پوست سیب زمینی کافیست ۱ فنجان پوست سیب‌زمینی را به همراه ۲ فنجان آب داخل ماهی‌تابه بریزید و درب آن را ببندید. حالا ماهی‌تابه را روی حرارت قرار دهید تا آب به جوش بیاید. بگذارید پوست سیب‌زمینی‌ها بین ۲۰ تا ۳۰ دقیقه در آب جوش بپزد و بعد آن را از روی حرارت بردارید. بعد از اینکه سرد شد، آب آن را در یک کاسه صاف کرده و داخل بطری تمیز شامپو به عنوان رنگ مو نگهداری کنید. حالا به طرز استفاده از این جوشانده پوست سیب زمینی برای سفیدی مو توجه کنید:

مطلب مرتبط:  روش رنگ كردن مو با حنا و قهوه برای داشتن موهای قهوه‌ای تیره

طرز استفاده از پوست سیب زمینی برای سفیدی مو  :

طرز استفاده از پوست سیب زمینی برای سفیدی مو بدین صورت است که ابتدا باید موها را با شامپوی مرطوب‌کننده بشوئید و نر‌م‌کننده بزنید. سپس آن‌ها را با آب سیب‌زمینی آماده شده شستشو دهید و بدون اینکه آبکشی کنید، مدتی با حوله بپوشانید و بعد خشک کنید. سعی کنید هر روز موهایتان را با این  رنگ مو با پوست سیب زمینی بشوئید. در ضمن، به دلیل آسیب‌پذیر بودن موهای سفید باید هر روز نرم‌کننده بزنید. اگر نمی‌توانید این کار را انجام دهید، پس دست کم دو سه روز در هفته از این جوشانده پوست سیب زمینی برای سفیدی مو استفاده کنید.

  • چنانچه احساس کردید سیب‌زمینی بوی نامطبوعی دارد، می‌توانید یک قطره از یکی از روغن‌های معطر مانند روغن رزماری یا اسطوخودوس به آب پوست سیب‌زمینی آماده شده اضافه کنید.

پوست سیب زمینی برای از بین بردن سفیدی مو

استفاده از پوست سیب زمینی برای رفع سفیدی مو برعکس رنگ موهای شیمیایی یک روزه سفیدی را برطرف نمی‌کند، بلکه با چند هفته یا چند ماه استفاده مرتب مجدداً موهای سفید ناپدید خواهد شد.

پوست سیب زمینی برای از بین بردن سفیدی مو

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
thesciencebeyond.com

رنگ مو با پوست سیب زمینی ، استفاده از پوست سیب زمینی برای سفیدی مو ، پوست سیب زمینی برای رفع سفیدی مو ، جوشانده پوست سیب زمینی برای سفیدی مو

/restraint-of-white-hair-is-potato-peel
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط