حل مشکل پرش آنتن سامسونگ با شش روش کاربردی

حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

پریدن آنتن گوشی سامسونگ یک مشکل بسیار رایج در این مدل گوشی اندرویدی می باشد. این مشکل باعث می شود تا شما نتوانید هیچ گونه تماسی برقرار کنید. بنابراین جهت بررسی علت قطع شدن آنتن موبایل سامسونگ و همچنین در ادامه آن حل مشکل پرش آنتن سامسونگ همراه ما باشید.

حل مشکل پرش آنتن سامسونگ ، رفع مشکل آنتن دهی سامسونگ ، مشکل no service در سامسونگ ، علت قطع شدن آنتن موبایل سامسونگ ، پریدن آنتن گوشی سامسونگ ، علت پرش آنتن گوشی سامسونگ

حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

علت قطع شدن آنتن موبایل سامسونگ

دلایل متعددی وجود دارد که مشکل ” Android No Service ” یا همان پریدن آنتن گوشی سامسونگ را ایجاد کند. گاهی اوقات به علت سیگنال رادیویی رخ می دهد، سیگنال رادیویی به دلایل گوناگون ممکن است به صورت خودکار خاموش شود.

علت پرش آنتن گوشی سامسونگ همچنین می تواند از برخی برنامه های مخرب نصب شده روی گوشی باشد که باعث ایجاد اختلال در سیگنالهای رادیویی می شوند.

روشهای حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

۱- ری استارت کردن گوشی

گاهی یک ری استارت ساده می تواند خیلی از مشکلات گوشی از جمله پریدن آنتن گوشی سامسونگ را برطرف کند. برای این کار فقط کافیست گوشی را خاموش کرده، یک دقیقه منتظر بمانید و سپس آن را روشن کنید.

۲- روشن و خاموش کردن حالت پرواز (Airplane Mode)

روش ساده دیگر جهت حل مشکل پرش آنتن سامسونگ ، فعال و مجددا غیرفعال کردن حالت Airplane mode یا Flight mode گوشی می باشد. برای اینکار انگشت خود را در بالای صفحه گوشی قرار داده و به پایین بکشید. سپس روی آیکون Airplane mode ضربه بزنید تا روشن شود. اکنون ۳۰ ثانیه منتظر بمانید و مجددا حالت پرواز را خاموش کنید. حال بررسی کنید که آیا این روش در رفع مشکل آنتن دهی سامسونگ موثر بوده است یا که خیر.

حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

۳- تنظیم دستی اپراتور شبکه تلفن همراه جهت حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

مشکل no service در سامسونگ گاهی می تواند با انتخاب اپراتور شبکه تلفن همراه به صورت دستی برطرف شود. برای اینکار مراحل زیر را دنبال کنید:

  • به settings یا همان تنظیمات گوشی بروید.
  • Mobile networks را پیدا کرده و آن را انتخاب کنید.
  • حال Network operators را انتخاب کرده و بعد با ضربه زدن روی Search networks و یا در برخی از گوشیها Search manually منتظر بمانید تا گوشی شما تمام اپراتورهای موجود شبکه تلفن همراه را نمایش دهد.
  • در نهایت اپراتور شبکه تلفن همراه خود را انتخاب کنید.

حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

۴- بررسی سیم کارت برای رفع مشکل آنتن دهی سامسونگ

همچنین سیم کارت می تواند علت پرش آنتن گوشی سامسونگ باشد. گوشی را خاموش کرده و اطمینان حاصل کنید که سیم کارت به درستی در محل خود قرار گرفته باشد. اگر نه شما قطعا با مشکل no service در سامسونگ مواجه خواهید شد.

حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

۵- خارج کردن گوشی از قاب

بسیار نادر است که علت قطع شدن آنتن موبایل سامسونگ از قاب گوشی باشد، اماغیرممکن نیست. برخی از قاب ها هستند که باعث کاهش قدرت دریافت سیگنال می شوند، بنابراین اگر گوشی خود را درون قاب قرار داده اید آن را خارج کرده و بررسی کنید که مشکل پریدن آنتن گوشی سامسونگ رفع شده است یا که خیر.

حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

۶- ریست کردن گوشی جهت حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

اگر روشهای فوق کمکی به شما در رفع مشکل آنتن دهی سامسونگ نکرد، زمان آن رسیده تا اقدام به ریست فکتوری جهت بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی نمایید. گاهی ریست گوشی می تواند برخی از اختلالات به وجود آمده در آن را برطرف نماید. البته باید توجه داشته باشید که با اینکار تمام اطلاعات گوشی و برنامه هایی که روی آن نصب کرده اید پاک خواهند شد. بنابراین قبل از اینکار حتما از گوشی خود بکاپ بگیرید.

برای ریست فکتوری گوشی سامسونگ می توانید به مقاله زیر مراجعه کنید:

مطلب مرتبط:  نحوه ریست فکتوری سامسونگ با دو روش ساده

بنابراین جهت حل مشکل پرش آنتن سامسونگ می توانید از راه حل های فوق استفاده کرده و آن را برطرف نمایید.

حل مشکل پرش آنتن سامسونگ

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:
technobezz.com

حل مشکل پرش آنتن سامسونگ ، رفع مشکل آنتن دهی سامسونگ ، مشکل no service در سامسونگ ، علت قطع شدن آنتن موبایل سامسونگ ، پریدن آنتن گوشی سامسونگ ، علت پرش آنتن گوشی سامسونگ

fix-samsung-galaxy-service
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط

Subscribe
اطلاع رسانی برای :
5 نظرات
بیشترین رای
جدیدترین قدیمی ترین
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها