رفع مشکل روشن نشدن گوشی اندروید با پنج روش کاربردی

رفع مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

مشکل روشن نشدن گوشی اندروید می تواند به دلایل سخت افزاری، نرم افزاری و یا همچنین ضربه دیدن موبایل به وجود آید. در صورت به وجود آمدن چنین مشکلی ابتدا باید عیب یابی کنید که چرا گوشی روشن نمیشود . شاید بهترین راه حل مراجعه به یک تعمیرکار جهت رفع مشکل روشن نشدن گوشی اندروید باشد، اما حتما قبل از اینکار روشهای زیر را امتحان کنید.

علت روشن نشدن گوشی ، چرا گوشی روشن نمیشود ، مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ ، مشکل روشن نشدن گوشی اندروید ، مشکل بالا نیامدن گوشی اندروید ،

مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

بنابراین اگر مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ ، سونی ، ال جی ، هواوی یا هر گوشی اندرویدی دیگری را  دارید، در ادامه با چهار روش رفع مشکل بالا نیامدن گوشی اندروید همراه ما باشید:

۱- دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید یا باتری را خارج کنید

ممکن است علت روشن نشدن گوشی به این دلیل باشد که گوشی بعد از خاموش شدن در حالت خاموش گیر کند. در چنین وضعیتی دکمه پاور گوشی کار نخواهد کرد. راه حل چنین مشکلی این است که باتری را از گوشی خارج کرده و چند ثانیه صبر کنید، مجددا باتری را بازگردانده و دکمه روشن/خاموش گوشی را فشار دهید. این کار باعث می شود چرخه قدرت به گوشی شما بازگردد. اگر گوشی شما یک باتری جدا شدنی دارد، حتما این روش را امتحان کنید زیرا ممکن است مشکل روشن نشدن گوشی اندروید شما را برطرف کند.

مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

اگر گوشی اندروید شما باتری جدا شدنی ندارد، خوشبختانه راهی برای بازگرداندن چرخه قدرت به آن وجود دارد. برای اینکار فقط کافیست دکمه پاور گوشی را برای مدت ۱۰ ثانیه فشار داده و نگه دارید. اگر اینکار موثر نبود مدت زمان نگه داشتن دکمه پاور را تا ۳۰ ثانیه افزایش دهید.

اکنون مشکل روشن نشدن گوشی اندروید باید برطرف شده باشد وگرنه راه حل های بعدی را امتحان کنید.

۲- شارژ کردن گوشی جهت رفع مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

اگر بعد از فشار دادن دکمه پاور، گوشی روشن نمی شود ممکن است به این دلیل باشد که شارژ باتری گوشی تمام شده باشد. قبل از روشن کردن مجدد موبایل، آن را به شارژر وصل کنید.

اگر شارژ باتری به کل خالی شده باشد، قبل از روشن کردن دوباره گوشی چند دقیقه منتظر بمانید تا گوشی اندکی شارژ شود. بعد از اینکار احتمالا گوشی به صورت معمول روشن خواهد شد.

مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

گاهی ممکن است برای حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ یا سایر گوشی های اندرویدی، از ترکیب روش اول و دوم استفاده کنید. یعنی ابتدا کمی گوشی را شارژ کرده سپس به مدت ۱۰ ثانیه دکمه پاور را فشار دهید. در صورت روشن نشدن گوشی ، راه حل های بعدی را امتحان کنید.

۳- تعویض شارژر برای حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ

ممکن است علت روشن نشدن گوشی از شارژر باشد. اگر همیشه از پریز روی دیوار و یا یک سه راهی برای شارژ استفاده می کنید، اینبار از یک منبع دیگر مثلا از پورت usb کامپیوتر استفاده کنید و یا بلعکس. اگر اتفاقی نیفتاد از شارژر یک گوشی اندرویدی دیگر استفاده کنید. با انجام اینکار متوجه می شوید که مشکل بالا نیامدن گوشی اندروید از شارژر است یا که خیر.

مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

بنابراین باید مطمئن شوید که شارژر و یا کابل آن خراب نشده باشد. کابل آسیب دیده می تواند عاملی برای عدم شارژ گوشی بوده و اگر شارژ باطری خالی شده باشد، موبایل روشن نخواهد شد.

۴- تعویض باتری جهت رفع مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

باتری گوشی معمولا طول عمر محدودی دارد. یکی دیگر از دلایل روشن نشدن گوشی می تواند از باتری خراب باشد زیرا در این صورت گوشی شارژ نخواهد شد و بدون شارژ، موبایل در صورت خاموش بودن بالا نمی آید.

مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

اگر شما دارای یک گوشی هستید که باتری از آن جدا می شود، باتری را بیرون آورده و بررسی کنید که باد نکرده و یا مایعی از آن نشت نکرده باشد. در صورت وجود چنین مشکلاتی حتما باتری خود را تعویض کنید.

۵- ریست فکتوری جهت رفع مشکل بالا نیامدن گوشی اندروید

اگر روشهای فوق کمکی به شما در حل مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ یا سایر گوشی های اندرویدی نکرد زمان آن رسیده تا اقدام به ریست فکتوری جهت بازگشت به تنظیمات کارخانه گوشی نمایید. البته باید توجه داشته باشید که با اینکار تمام اطلاعات گوشی و برنامه هایی که روی آن نصب کرده اید پاک خواهند شد. اگر این اطلاعات و نرم افزارها علت روشن نشدن گوشی باشند، با ریست فکتوری این مشکل که چرا گوشی روشن نمیشود برطرف خواهد شد. قبل از انجام ریست، گوشی خود را با کابل به کامپیوتر وصل کرده و اطلاعات گوشی خود اعم از عکس ها و فیلم ها و غیره را اگر روی کامپیوتر بالا می آیند حتما یک کپی از آنها تهیه کنید.

مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

اکنون جهت ریست فکتوری به مقاله زیر مراجعه کرده و مراحل گام به گام روش دوم این مقاله یعنی ریست گوشی اندروید از طریق حالت ریکاوری را انجام دهید.

مطلب مرتبط:  نحوه ریست کردن گوشی اندروید به دو روش مختلف

در این مقاله سعی بر آن شد تا با پنج روش کاربردی به رفع مشکل روشن نشدن گوشی اندروید پرداخته شود. اگر هیچکدام از روشهای فوق به شما کمکی نکرد وقت آن رسیده تا به یک تعمیرکار موبایل مراجعه کنید زیرا احتمالا گوشی خراب شده است. اگر گوشی شما گارانتی بوده و هنوز از مدت زمان گارانتی آن باقی مانده باشد، حتما با پشتیبانی گارانتی تماس گرفته تا بدون صرف هزینه مشکلتان برطرف شود.

رفع مشکل روشن نشدن گوشی اندروید

ترجمه شده در سایت خلایق
منبع:

makeuseof.com

علت روشن نشدن گوشی ، چرا گوشی روشن نمیشود ، مشکل روشن نشدن گوشی سامسونگ ، مشکل روشن نشدن گوشی اندروید ، مشکل بالا نیامدن گوشی اندروید

tag/android-phone-tablet-turn
اگر مطلب فوق به‌درد‌بخور است، با بقیه به اشتراک بگذارید تا از آن استفاده کنند:

مطالب مرتبط