پیشنهاد خلایق

راهنمای کامل درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید

درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید :

امروزه به خاطر زندگی پر مشغله و رقابتی که داریم تنش، اضطراب و استرس غیر قابل اجتناب است.علاوه بر این برخی افراد به طور ذاتی نسبت به دیگران بیشتر مستعد ابتلا به عصبانیت و اضطراب هستند. با ما همراه باشید تا به بررسی روشهای درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید بپردازیم.

علل استرس و اضطراب

برخی علل استرس و اضطراب عبارتند از افسرگی، اختلال در خواب، کمبودهای تغذیه ای، مصرف دخانیات، اختلال آدرنال، اختلالات تیروئید و مصرف برخی داروها.

علائم استرس و اضطراب شدید

برخی علائم استرس و اضطراب شدید عبارتند از ترس، بی قراری، سردرد، تپش قلب، تنگی نفس، احساس سقوط در خواب، ناراحتی معده، خشکی دهان، حالت تهوع، سرگیجه و خستگی.

افرادی که اضطراب شدید یا مزمن و همچنین استرس را تجربه می‌کنند ممکن است دچار مشکلات بیشتری شوند.اضطراب و استرس دو مورد از شایع ترین عوامل فرعی ایجاد کننده مشکلات سلامتی هستند.مدیریت بیماری مهم است و بسیاری از افراد روش های از بین بردن استرس به صورت طبیعی و در خانه را انتخاب می کنند.

درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید ، درمان خانگی استرس و اضطراب ، درمان خانگی استرس شدید ، درمان خانگی اضطراب ، داروی گیاهی برای استرس و اضطراب ، راه های از بین بردن استرس و اضطراب ، راه های جلوگیری از استرس و اضطراب ، راههای مقابله با استرس و اضطراب ، درمان استرس و اضطراب در کودکان

درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید

دارو برای رفع استرس و اضطراب ، راه های درمان اضطراب و استرس ، درمان اضطراب شدید بدون دارو ، از بین بردن اضطراب و استرس ، درمان استرس و اضطراب شدید ، روش های از بین بردن استرس ، درمان بی قراری و اضطراب ، رهایی از استرس و اضطراب ، غلبه بر استرس و اضطراب ، علل استرس و اضطراب ، علائم استرس و اضطراب شدید

درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید

در اینجا ۱۰ روش درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید آورده می شود.

درمان خانگی استرس و اضطراب با بابونه

بابونه به آرام شدن و رهایی شما از اضطراب کمک می‌کند.با توجه به مطالعه‌ای که در سال ۲۰۰۹ در مجله داروهای بالینی منتشر شد،بابونه قادر است علایم اضطراب را در کسانی که مبتلا به اختلال اضطرابی خفیف تا متوسط هستند کاهش دهد.همچنین به خاطر اثرات آرام بخشی خود می‌تواند آرامش و خواب آلودگی را افزایش دهد.

به منظور درمان خانگی استرس و اضطراب دو تا سه قاشق چای خوری بابونه خشک را در یک فنجان آب گرم بریزید و بگذارید سه تا پنج دقیقه بماند.سپس آن را صاف کرده و اگر خواستید مقداری عسل و دارچین به آن اضافه کنید.این چای را چند بار در روز برای یک ماه مصرف کنید تا بهبودی را در خود مشاهده کنید.

روش دیگر برای درمان خانگی استرس شدید با بابونه این است که مکمل این گیاه را مصرف کنید.برای تعیین دوز مناسب با دکتر مشورت کنید.بزرگسالان می توانند روزانه کپسولهای ۴۰۰ تا ۶۰۰ میلی گرمی را مصرف کنند یا چهار میلی لیتر از عصاره بابونه را سه بار در روز بخورند.

درمان خانگی استرس شدید با پرتقال

بوی نشاط بخش پرتقال و پوست پرتقال اعصاب را آرام می کند.علاوه بر این رایحه آن به مبارزه با افسرگی و تقویت سیستم ایمنی کمک می کند.

با هدف درمان خانگی اضطراب پوست پرتقال را بگیرید و عطر آن را استشمام کنید.برای نتایج بهتر مقداری پوست پرتقال را در ظرف آب بریزید و بگذارید جوش بیاید.بوی جوان کننده آن را استشمام کنید تا اضطراب دور شود.هر زمان که احساس نیاز کردید این کار را تکرار کنید.

همچنین می‌توانید یک فنجان آب پرتقال تازه را در یک قاشق چای خوری عسل و کمی پودر جوز هندی ترکیب کرده و برای چند روز یا یک هفته مصرف کنید تا به درمان خانگی اضطراب کمک شود.

درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید با رزماری

رزماری به دلیل اثر آرام بخشی خود یک داروی گیاهی برای استرس و اضطراب محسوب می شود. علاوه بر این گردش خون را تحریک می‌کند و عضلات تنفسی و گوارشی را نرم کرده و بر حافظه و هوشیاری اثر مثبت می گذارد.

درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید

از راه های از بین بردن استرس و اضطراب این است که یک یا دو قاشق چای خوری رزماری خشک را در یک فنجان آب داغ بریزید.بگذارید ۱۰ دقیقه بماند و سپس آن را صاف کرده و تا زمانی که نتیجه رضایت‌بخش حاصل شود از این چای گیاهی بنوشید.

همچنین می‌توانید از بخور رزماری استفاده کنید یا اینکه چند قطره اسانس رزماری را در بخارساز بریزید.

اسطوخدوس، دیگر داروی گیاهی برای استرس و اضطراب

اسطوخودوس باعث آرامش و تسکین افسردگی می شود.اثر آرام بخشی و تسکین دهندگی بر سیستم اعصاب دارد چون ترکیبات زیست فعالی مانند لینالول و استات لینالیل در خود دارد.

همچنین مطالعات نشان می‌دهد که در درمان اضطراب موثر است،اما در مورد اختلالات اضطرابی بالینی تحقیقات بیشتری مورد نیاز است.

از دیگر راه های از بین بردن استرس و اضطراب این است که ۲ تا۴ قطره اسانس اسطوخودوس را به دو فنجان آب افزوده و بگذارید بجوشد و بخار آن را استنشاق کنید تا اضطراب از بین برود.این کار را در زمان نیاز تکرار کنید.

از دیگر راههای مقابله با استرس و اضطراب این است که ۳ یا ۴ قطره روغن اسطوخودوس را در یک قاشق چای خوری روغن بادام،روغن زیتون یا هر روغن دیگری بریزید.از آن به عنوان روغن ماساژ روی نواحی گردن،کمر و شانه ها استفاده کنید.روزانه یا چند بار در هفته از این روش استفاده کنید تا بیماری بهبود یابد.

از بین بردن اضطراب و استرس با جوز هندی

جوز هندی ادویه ای معطر است که آرام‌بخش است،با افسردگی مقابله می‌کند و به عنوان شل کننده عضلانی عمل می کند.از این رو برای درمان اضطراب،درمان استرس و افسردگی داروی خوبی است.همچنین این عقیده وجود دارد که کیفیت خواب را بهبود می بخشد.

از جمله راههای مقابله با استرس و اضطراب این است که عطر روغن جوز هندی را استشمام کنید تا تحملتان بالا برود و خستگی مغز کاهش پیدا کند.همچنین می توانید یک چهارم قاشق چای خوری پودر جوز هندی را در غذاهای خود به طور منظم استفاده کنید.

تذکر:استفاده بیش از حد از جوز هندی توصیه نمی‌شود به ویژه برای آن‌هایی که بیماریهای روانی دارند.

درمان بی قراری و اضطراب با بادرنجبویه

باردرنجبویه یک دارو برای رفع استرس و اضطراب محسوب می شود. بادرنجبویه عضوی از خانواده نعناع، به عنوان یک آرامش بخش و مقوی عصبی ملایم عمل می کند.از این رو قرن‌های متمادی برای کاهش اضطراب، بهبود خواب و اشتها استفاده می‌شده است.می توانید آن را با سنبل الطیب، چای سبز، اسطوخدوس، علف گربه یا گیاهان دیگر ترکیب کنید.

یکی از راه های جلوگیری از استرس و اضطراب این است که یک قاشق چای خوری بادرنجبویه خشک را در آب داغ بریزید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بماند.مطمئن شوید که درب ظرف کاملاً بسته باشد تا روغن های معطر آن از بین نرود.به مدت چند هفته قبل از اینکه به رختخواب بروید این چای گیاهی را بنوشید.بیش از دو هفته پشت سرهم از این چای استفاده نکنید.

روش دیگر برای درمان استرس و اضطراب در کودکان و بزرگسالان این است که مکمل این گیاه را مصرف کنید،دو بار در روز کپسولهای ۴۰۰ میلی گرمی پیشنهاد می شود.برای تعیین دوز مناسب با دکتر مشورت کنید.

تذکر:در مصرف این گیاه زیاده روی نکنید چون ممکن است باعث افزایش اضطراب شود.

غلبه بر استرس و اضطراب با بادام

بادام مملو از مواد مغذی است،به ویژه اسیدهای چرب امگاکه قدرت تحمل را بالا می‌برد و به درمان اضطراب و افسردگی کمک می کند.اسیدهای چرب امگابا التهابات سلولی که منجر به ایجاد اختلال در سیگنالهای سلولهای مغزی می‌شود مقابله می کنند.

از راه های جلوگیری از استرس و اضطراب این است که ۱۰ عدد بادام را خیس کنید و بگذارید شب تا صبح بماند. صبح روز بعد پوست بادام را بگیرید و بادامها را خرد کنید. این خمیر و مقدار کمی جوز هندی و زنجبیل را به یک فنجان شیر اضافه کنید. روزانه یا چند بار در هفته از آن بنوشید تا بهبوی حاصل شود.

رهایی از استرس و اضطراب با رازیانه

رازیانه یک دارو برای رفع استرس و اضطراب است. این گیاه شگفت انگیز،اعصاب را آرام کرده و به تسکین اضطراب کمک می کند.حاوی روغنهای فراری است که اثر ضد اضطرابی(تسکین دهندگی اضطراب) دارد.همچنین علایم گوارشی که اغلب بر اثر اضطراب ایجاد می‌شود را کاهش می دهد.

به منظور درمان استرس و اضطراب در کودکان و بزرگسالان چند قطره اسانس رازیانه را روی دستمال بریزید و آن را حدود یک ساعت استنشاق کنید.در صورت نیاز هر چند ساعت یک بار این کار را تکرار کنید.

همچنین می‌توانید برای از بین بردن اضطراب و استرس به طور منظم قبل و بعد از غذا،چای رازیانه بنوشید.عصاره رازیانه نیز کمک کننده است.

درمان استرس و اضطراب شدید با حمام آرام‌بخش

از راه های درمان اضطراب و استرس غوطه ور شدن در وام حمام است. حمام آب گرم خاصیت تسکین دهندگی دارد که باعث درمان استرس و اضطراب می شود.

به منظور درمان اضطراب شدید بدون دارو و به وسیله حمام یک سوم فنجان از جوش شیرین و زنجبیل را در وان پر از آب گرم بریزید.به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه در آب غوطه ور شوید.

روش دیگر برای درمان استرس و اضطراب شدید این است که ۵ تا ۷ قطره اسانس های معطر نظیر بابونه ، اسطوخدوس ، اولانگ،گل شمعدانی یا ترنج را به همراه مقدار کمی روغن حامل،نظیر روغن جوجوبا ترکیب کنید و در وان آب گرم بریزید.به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در آن بنشینید.

هر کدام از روش های از بین بردن استرس فوق الذکر را هر زمان خواستید انجام دهید.

درمان اضطراب شدید بدون دارو با ماساژ

ماساژ بدن نیز یکی از راه های درمان اضطراب و استرس به شمار می رود. ماساژ بدن مخصوصاً گردن،شانه ها،کمر و کف پا می‌تواند ایده ای مناسب برای آرام سازی بدن و خلاصی از اضطراب باشد.

می‌توانید برای درمان بی قراری و اضطراب از هر روغنی که دوست دارید مانند روغن کنجد،آفتابگردان،نارگیل یا ذرت برای این منظور استفاده کنید.برای دریافت بهترین نتایج مقداری از روغن را با حرارت کم گرم کنید و سپس از آن استفاده کنید.

به منظور رهایی از استرس و اضطراب قبل از حمام رفتن در صبحگاه یا ،قبل از رفتن به رختخواب،بدن خود را ماساژ دهید.چند هفته به این کار ادامه دهید یا اینکه آن را به یک عادت روزانه برای رهایی از اضطراب تبدیل کنید.

علاوه بر این درمان های طبیعی برای غلبه بر استرس و اضطراب به وسیله پیروی از اقدام‌های پیشگیرانه مانند ترک سیگار و کاهش مصرف غذاهای حاوی کافئین، اضطراب خود را کاهش داده و کنترل کنید.

در عوض به وسیله انجام تمرینات ورزشی منظم و خواب سر وقت،بهبود رژیم غذایی و انجام تکنیک های یوگا و یا تمدد اعصاب مانند تنفس عمیق،مدیتیشن،تصور ذهنی و موسیقی درمانی، سبک زندگی خود را بهبود بخشید.

اگر تجربه اضطراب شدید دارید یا اینکه از اختلال مربوط به اضطراب رنج می برید،برای تشخیص و درمان مناسب نزد یک متخصص بروید.

ترجمه شده در سایت خلایق

منبع: top10homeremedies

درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید

درمان گیاهی استرس و اضطراب شدید ، درمان خانگی استرس و اضطراب ، درمان خانگی استرس شدید ، درمان خانگی اضطراب ، داروی گیاهی برای استرس و اضطراب ، راه های از بین بردن استرس و اضطراب ، راه های جلوگیری از استرس و اضطراب ، راههای مقابله با استرس و اضطراب ، درمان استرس و اضطراب در کودکان ، دارو برای رفع استرس و اضطراب ، راه های درمان اضطراب و استرس ، درمان اضطراب شدید بدون دارو ، از بین بردن اضطراب و استرس ، درمان استرس و اضطراب شدید ، روش های از بین بردن استرس ، درمان بی قراری و اضطراب ، رهایی از استرس و اضطراب ، غلبه بر استرس و اضطراب ، علل استرس و اضطراب ، علائم استرس و اضطراب شدید

مطالب مرتبط